Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-06-2009, 15:05   #1
wojtusss
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 21-03-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2004
Postów: 138
Domyślnie zalewa mi prawą strone

Witam, zauważyłem taki problem że po ulkewach jak auto stoi na zewnątrz to mam wode z przodu u pasażera. Jeżdże bez dywanika i jak nacisne palcem to jes ok pół centymetra wody i ciągle susze ( myślałem że się nazbierało ale wysuszyłem całkowicie wczoraj lało i znowu ten sam problem) zastanawiałem się nad dziurką w podłodze ale autem nie wyjeżdżałem więc odpada, oglądałem uszczelki dzrzwi i przy relingach też są ok. Moje podejrzenie padają w kierunku wody spod maski a dokładniej jak wlatuje wod pod maske że może gdziś pod schowkiem jest jakaś dziura:/ czy jest tam jakaś uszczelka? Ma ktoś jakiś pomysł? Podobny problem? Bo teraz musze dokładnie wysuszyć i myśle o tym by wyłożyć wnętrze jakimś delikatnym papierem i spłukac szlaufem aby sprawdzić skąd może się brać woda

wojtusss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2009, 16:43   #2
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Odp: zalewa mi prawą strone

Witam,
jesteś blisko jeśli chodzi o miejsce wlewania się wody tzn. za schowkiem po stronie pasażera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. skorzystaj z opcji szukaj a będziesz miał kilka lub nawet kilkanaście postów w tym temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chodzi o filtr kabinowy i sparciałą uszczelkę pod nim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2009, 19:13   #3
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: zalewa mi prawą strone

Cytat:
Napisał dempsej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o filtr kabinowy
Też tak myśle,
dużo było na ten temat.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2009, 20:48   #4
Sławek Mondło
ford::average
 
Avatar Sławek Mondło
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: okolice Piły
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1993
Postów: 130
Domyślnie Odp: zalewa mi prawą strone

Dokładnie tak jak napisali koledzy wyżej,też ostatnio miałem ten problem wystarczył silikon i 30 min roboty.Musisz odkręcić prawą stronę podszybia i później obudowe filtra przeciw pyłkowego.Wyczyść i zasmaruj silikonem u mnie jest git.Pozdro
__________________
Nie każda morda pasuje do forda.Ci co ich nie pasuje mówią Ford g... wort.
Sławek Mondło jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2009, 23:03   #5
tom.jan
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Sierra/Mondeo (ale to juz bylo)
Silnik: 2.0 OHC/1.8 Td
Rocznik: 1986/1997
Postów: 78
Domyślnie Odp: zalewa mi prawą strone

U mnie to pomoglo ale tylko troche.Mozna przezyc,jednak po mocnym dlugim deszczu CZASAMI jest mokro.Nie ma regoly jak stoi,podejrzewam ze cos nie tak jest z odplywami szyberdachu, ale trudno to sprawdzic a nie chce na chama lac woda.Pozdro
tom.jan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2009, 23:10   #6
wojtusss
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 21-03-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2004
Postów: 138
Domyślnie Odp: zalewa mi prawą strone

No i zakleiłem obudowe filtra i miejsce gdzie filtr łączy się z samochodem ale dziśpo ulewie również była woda :/ ale jak rozbierałem plastiki tzw podszybie zauważyłem że tam uszczelki niestykają się z szybą tzn że możliwe że jakoś pod szybą zlatuje ale nie widać że to płynie tylko po prostu pojawia się kałuża :/ sam nie wiem czy to może nie pod spodem jakoś musze wysuszyć i wyłożyć papierem toaletowym zleje wodą i zobacze skąd bierze się woda bo to chyba jedyna metoda która pokaże to miejsce
wojtusss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2009, 12:34   #7
robo1277
ford::beginner
 
Avatar robo1277
 
Zarejestrowany: 10-06-2009
Skąd: Płock
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 34
Domyślnie Odp: zalewa mi prawą strone

witam niekoniecznie u mnie jak leciało do środka tyle że od strony kierowcy to też myślałem że to wina podszybia ale po odkręceni nadkola okazało się że gumowa przelotka przez którą przechodziła jakaś wiązka była za mocno wciśnięta i przez tą właśnie przelotkę dostawała się woda. Po poprawieniu przestało narazie lecieć. Pozdrawiam
robo1277 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2009, 13:09   #8
wojtusss
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 21-03-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2004
Postów: 138
Domyślnie Odp: zalewa mi prawą strone

robo1277 czy mógłbyś troszke przybliżyć swój problem tzn nei wiem czy dobrze zrozumiałem, zdjąc wykładzine i tam grzebać? czy z zwenątrz coś szperałeś?
wojtusss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2009, 19:40   #9
andreas
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: DOL
Model: MK III kombi TitaniumX
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: zalewa mi prawą strone

Tu zabierałem głoś w tej sprawie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
andreas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2009, 22:07   #10
robo1277
ford::beginner
 
Avatar robo1277
 
Zarejestrowany: 10-06-2009
Skąd: Płock
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 34
Domyślnie Odp: zalewa mi prawą strone

grzebałem od zewnątrz tzn odkręciłem przyszybie ,zwaliłem koło i odkręciłem nadkole. W środku odsłoniłem tapicerkę (tyle ile mogłem) i zacząłem lać wodę obserwując czy wszystkie kanaliki są drożne i się dopatrzyłem że pod jednym z kanalików idzie wiązka elektryczna. Przesunąłem ją troszkę dalej i poprawiłem tą gumową przelotkę co przez nią kable wchodzą do środka (właśnie przez tą gumę dostawała mi się woda do środka)
robo1277 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.