Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2013, 08:30   #91
five
ford::beginner
 
Imię: five
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: kalisz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

pewnie może tak się zdarzyć przy zwykłych uszczelniaczach, ale jak już wiesz o co biega to wymiana nie zajmie więcej niż godzinę (nie ma potrzeby odkręcania napinacza i ściągania kolektora, nie mówiąc już o braku sensu rozkręcania złączonych śrub na wylocie ciśnienia z pompy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

five jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2013, 15:28   #92
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

dokładnie, nabrałem wprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na razie wytarłem do sucha aby mieć pewność
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 20:24   #93
sd123
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 05-07-2004
Skąd: Łomża
Model: MONDEO MK IV
Silnik: 1,8 tdCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał five Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wynik najprawdopodobniej założyłem do góry nogami pierscień w którym chodzi wirnik. Po złożeniu od nowa z trójkącikiem na górze
Po poskładaniu zonk...
nie działa, zawór włożyłem na 4 możliwe sposoby, sprężynka na dół krótszy do góry, do dołu i to samo ze sprężynką na górze, ale zdaje mi sie że powinna być sprężynka na dole a dłuższa część zaworka w górze.
O jaki "pierscień w którym chodzi wirnik" chodzi ?
http://www.mondeoklubpolska.pl/red/n...magania/10.jpg
Prosze o pilną podpowiedź.

P.S
Dałem uszczelkę z 1 mm - czy to może być to ?

Ostatnio edytowane przez sd123 ; 04-01-2014 o 21:46
sd123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 10:43   #94
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

może być ta uszczelka, najgrubsza to 0,8, przynajmniej tak ktoś napisał na forum, ja dałem 0,8 i jest OK
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 13:02   #95
serek1013
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2012
Model: Ford Mondeo GHIA Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Witam, po kilkukrotnym przeczytaniu wszystkich postów podjąłem się "regeneracji" mojej pompy wspomagania. Objawy to duży hałas, odczuwalny opór na kierownicy i znaczny wyciek - (olej się nie pieni, kolorek OK). Kupiłem uszczelkę do wycięcia "BetaFlex 79" - 0,8 mm - tak jak polecali to poprzednicy. Zamówiłem również łożysko: allegro.pl/lozysko-kulkowe-6202-2rs-c3-15x35x11-koyo-f-v-i3841372136.html i simmeringi: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Natomiast zastanawia mnie jedno: czy te simmeringi (nieciśnieniowe) - wytrzymają? Proszę o odpowiedź poprzednich "regeneratorów".
serek1013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 16:10   #96
five
ford::beginner
 
Imię: five
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: kalisz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

ktoś pisał, że jezdzi już dwa lata i wytrzymują, ja robiłem miesiąc temu, póki co jest idealnie, poza tym te oryginalne chyba też nie były cisnieniowe. powodzenia przy robocie, dobrze robić dokładne foto po zdjeciu każdego elementu wirującego i podkładki bo mimo że z obu stron są identyczne to działąją tylko w jednym położeniu (zazwyczaj od góry jest oznaczenie drobne kółko lub trójkącik, nie omiń tego bo ja przez to dwa razy rozbierałem pompe.
do kolegi sd123, sorki że tak późno ale nie widziałem wcześniej Twojego pytania, ja odwrotnie założyłem sam wirnik. tzn do góry nogami bo pasował tak i tak no i wygląda z obu stron identycznie, niestety okazuje się że działa tylko w jednym położeniu
five jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 18:54   #97
serek1013
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2012
Model: Ford Mondeo GHIA Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Dzięki za odpowiedź, teraz jestem spokojny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze wpadłem na pomysł lepszego uszczelnienia rozpołowionej pompy - czy można (po wcześniejszym docięciu i spasowaniu uszczelki) z jednej i z drugiej strony uszczelnić silikonem mechanicznym? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy przesadziłem?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. five dzięki za rady postaram się zrobić PEŁNĄ fotorelację z regeneracji, więcej zdjęć ze środka pompy, może dzięki temu więcej osób odważy się tanim kosztem naprawić pompę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
serek1013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 19:25   #98
mondeonik
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: lubelskie
Model: Mk3 - sedan
Silnik: 2,0 TDCi - 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 145
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał serek1013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedź, teraz jestem spokojny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze wpadłem na pomysł lepszego uszczelnienia rozpołowionej pompy - czy można (po wcześniejszym docięciu i spasowaniu uszczelki) z jednej i z drugiej strony uszczelnić silikonem mechanicznym? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy przesadziłem?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. five dzięki za rady postaram się zrobić PEŁNĄ fotorelację z regeneracji, więcej zdjęć ze środka pompy, może dzięki temu więcej osób odważy się tanim kosztem naprawić pompę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z mojego doświadczenia a naprawiałem moją pompę we wrześniu 2011 ( i do dziś nic sie nie dzieje - odpukać w niemalowane ) uszczelkę wystarczy zrobić z grubszego kartonu też wytrzyma, a silikon zupełnie nie zda egzaminu
mondeonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 19:32   #99
serek1013
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2012
Model: Ford Mondeo GHIA Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

mondeonik a jaką Ty grubą wsadziłeś tą uszczelkę - 1mm? ? i z tego co czytałem to chyba zmieniałeś te simeringi na ciśnieniowe, ale kilka dni przejeździłeś na zwykłych? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez serek1013 ; 22-01-2014 o 19:36 Powód: zapomniałem dopisac waznej kwestii
serek1013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 20:04   #100
mondeonik
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: lubelskie
Model: Mk3 - sedan
Silnik: 2,0 TDCi - 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 145
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał serek1013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondeonik a jaką Ty grubą wsadziłeś tą uszczelkę - 1mm? ? i z tego co czytałem to chyba zmieniałeś te simeringi na ciśnieniowe, ale kilka dni przejeździłeś na zwykłych? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja włożyłem oryginał kupiłem gdzieś w Krakowie a założyłem ciśnieniowe dla świętego spokoju na zwykłych też nic się nie działo
mondeonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.