Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2013, 18:56   #1
kgorka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2013
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Słabe sprężanie

Słabe sprężanie na trzecim cylindrze 22 na pozostałych 24-26, auto odpala normalnie oleju jakos nie bierze płyn nie ubywa, jedynie dmucha z bagnetu spalinami co może być pierścienie?? to by brał chyba olej? sam juz nie wiem.

kgorka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 19:04   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Słabe sprężanie

Czy na trzecim cylindrze robiłeś przy mierzeniu cisnienia próbę olejową ?? Jeżeli nie to musisz koniecznie zrobić, i wtedy wykaże czy to pierścienie czy zawory. Jeżeli zawór, mógł się nadpalić, lub nie zamyka, skasował sie luz zaworowy. Diesel nie będzie chodził na wolnych obrotach równo jak ma 22 bar ciśnienia. Dolna granica na wsztstkich cylindrach to 24 do 25 atm. To w lato jeszcze da sie jeżdzić. W zime juz kłopot z zapalaniem.
Jeżeli nie bierze oleju, to może być to co pisałem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 19:18   #3
kgorka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2013
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Odp: Słabe sprężanie

qrde zapomnialem napisac najwazniejszego zrobilem próbe olejową i ciśnienie podskoczylo ze ho ho
kgorka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 19:25   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Słabe sprężanie

Ale te hoho, ma chyba jakąś wartość w cyfrach. ?? To dla ciebie gorzej, bo to oznacza że
usterka jest w cylindrze. Może kiedyś był przytarty na tym cylindrze, dostał wysokiej temperatury, pierścienie kompresyjne straciły sprężystość, i trzeba zwalać głowicę i miskę olejową, wyjąć tłoki, pomierzyć luzy, i jak nie ma dużego wyrobienia na progach, to można dać same pierścienie, lub nowe tłoki i pierścienie, . Jeżeli są duże progi na wszystkich cylindrach, to w dieslu samymi pierścieniaminie wyleczy się przypadłości, tylko trzeba szlifować cylindry, a to już jest sprawa nieopłacalna , bo koszty bardzo duże.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 19:28   #5
kgorka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2013
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Odp: Słabe sprężanie

nie całe 38, toś mnie pocieszył tylko zastanawia mnie czemu oleju nie bierze i sa przedmuchy
kgorka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 11:14   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Słabe sprężanie

Możesz się długo zastanawiać, a przyczyna może być taka jak już pisałem, pierścienie kompresyjne nie trzymają z powodów jak wyżej, a kierścienie olejowe są najniżej tłoka i są jeszcze w dobrym stanie.Więc masz przedmuchy i kopci jak parowóz, a oleju nie bierze. Zdarza się.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.