Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-09-2015, 14:29   #1
jack5on
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2013
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie brak paliwa - auto nie odpala po ponownym zalaniu baku. Pompa? Sterownik?

Witam wszystkich serdecznie.

Sprawa dotyczy Focusa 1.8 TDDI. Któregoś ciepłego dnia rano chciałem odpalić foczkę i o dziwo zapaliła dopiero po dłuższym kręceniu. Wcześniej nie miałem żadnych jakichkolwiek problemów. Paliła na dotyk. Zauważyłem, że poziom paliwa jest bardzo niski więc od razu wybrałem się na stację, żeby zatankować. Wskazówka oscylowała na samym dole skali. Nie wykluczam, że jechałem na oparach. Podczas jazdy samochód szarpnął raz delikatnie. Nie zdarzało to się wcześniej. Dojechałem spokojnie pod dystrybutor, zgasiłem samochód i zatankowałem paliwo. I tu się zaczyna problem. Od tamtej pory foka już nie odpaliła. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Samochód kręci ale nie odpala. Przeczytałem mnóstwo tematów tu na forum ale w końcu nie wiem czy może to być sterownik czy pompa. Jak myślicie? Czy takie objawy jak u mnie zwiastują masakrację konta bankowego i wydatek rzędu ~1,5k? Czy to tylko sterownik i regeneracja za 300zł da radę?

Dodam, że nie słychać pompy po przekręceniu kluczyka.

Aha, byłbym zapomniał. Na początku miałem nadzieję, że układ tylko się zapowietrzył dlatego razem ze znajomym znachorem zamontowaliśmy pompkę na przewodzie paliwowym i po odpowietrzeniu nie ma zmian. Czy odpowietrzyliśmy dobrze?

Podpowiedzcie coś dobrzy ludzie - jak mogę sprawdzić samodzielnie czy mam zaczynać gryźć ścianę czy jednak mogę dalej zajadać się schabowym z ziemniaczkami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Z góry dziękuję za rady oraz słowa otuchy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jack5on jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2015, 14:44   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: brak paliwa - auto nie odpala po ponownym zalaniu baku. Pompa? Sterownik?

Jak już uda Ci się uruchomić to żelastwo, to staraj się tak jeżdzic, aby paliw w zbiorniku nigdy nie było mniej niż !/3 pojemności.

Jeżdżąc dieslem bez paliwa, wiesz już jakie skutki.
Pewnie jest zapowietrzony, a jak odpowietrzyć, trzeba mieć odpowiednią wiedzę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2015, 14:50   #3
jack5on
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2013
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: brak paliwa - auto nie odpala po ponownym zalaniu baku. Pompa? Sterownik?

Niestety wiem.
Przesiadłem się świeżo z Focusa 2.0 benzynka + LPG i tak o wyszło.

Uważasz, że założenie takiej gruszki na przewody nie załatwi sprawy odpowietrzenia w 100%?

Ostatnio edytowane przez jack5on ; 30-09-2015 o 14:58
jack5on jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2015, 19:39   #4
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: brak paliwa - auto nie odpala po ponownym zalaniu baku. Pompa? Sterownik?

odkrecic calkowicie ktorys z przewodow idacy do wtryskiwacza przy wtryskiwaczu, jak palcem przytrzymasz rope w przewodzie podczas krecenia rozrusznikiem, to sterownik padl, jak daje dobre cisnienie, to sterownik okej, zle odpowietrzone, trzeba popuszczac przewody, plak i jazda, ale jak nie ma bledow to zapowietrzona pompa, gruszka moze nie dac rady, tak jak pisalem , luzowanie przewodow.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.