Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2010, 21:56   #1461
wojtek_gtx
ford::average
 
Avatar wojtek_gtx
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 1.9TDI/AFN ++ / 148KM/332NM
Rocznik: 1999
Postów: 138
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

I jak będzie u mnie, poszukuję bezpiecznika który wyłączy u mnie dogrzewacz - wolał bym się upewnić i czegoś nie wypiąć co może być ważne lub przydatne


Cytat:
Napisał wojtek_gtx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak nie ma lepszego znawcy w temacie Sharanków, Galaxiorów oraz Hiszpaniaków "Stefano" na wszystko ma zawsze odpowiedź :-)

U mnie znalazłem coś takiego odnośnie bezpieczników

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał wojtek_gtx
Poszukuję bezpiecznika od dogrzewacza w Fordzie Galaxy MK1 1.9TDi z 1998r.
Chodzi mi o to że chcę go wyłączyć bo coś się psuje (strasznie śmierdzi nie przepaloną ropą i dymi) .
Chodzi mi o wyłączenie samego dogrzewacza do czasu odstawienia do serwisu .
Czy to może bezpiecznik NR. 24 – (25A) ??

Bardzo proszę o pomoc.

__________________
Sprzedam 1.9TDI++ AFN 148KM/332NM (VAN GHIA)


Forum Mazd Turbo http://www.gtrproject.pl/forum
wojtek_gtx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 22:53   #1462
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał bulik75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam kolegów po tygodniowej walce z moim piecykiem D5WZ
...........
Przy odpalaniu biały dym nie wylatywał tłomikiem , tylko własnie tą krótką rurką pod wiatrakiem. Tak ma być?
...........
Czekam na odpowiedż. Pozdro...
Jak coś robiłes z silniczkiem dmuchawy to wypinałes mu piny z wtyczki? Tak jakbys zamienił kabelki silnika. Bo jakos mi tu nie pasuje, aby dym leciał z kolektora ssacego, a nie z tłumika??? Czy dmuchawa chodzi w dobra stronę??
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 08:33   #1463
boryseek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2010
Model: ford galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witam mam pytanie mam ford galaxy 1.9 tdi 2003r a mam prblem z tym ze silnik wogole sie nie nagrzewa i przez to klimatyzacja dmucha chlodnym powietrzem zamiast cieplym prosze o pomoc
pozdrawiam
boryseek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 21:59   #1464
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał boryseek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam mam pytanie mam ford galaxy 1.9 tdi 2003r a mam prblem z tym ze silnik wogole sie nie nagrzewa i przez to klimatyzacja dmucha chlodnym powietrzem zamiast cieplym prosze o pomoc
pozdrawiam
No to walnąłeś na "Dzień dobry" z grubej rury!!!
To my tutaj sie staramy, pocimy, piszemy cały czas właśnie na ten temat co pytasz, czyli "ABY NAM AUTO GRZAŁO" często kosztem odpoczynku czy nawet snu, a tobie sie nie chce tego poczytać???

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 04-12-2010 o 22:16
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 22:13   #1465
wojtek_gtx
ford::average
 
Avatar wojtek_gtx
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 1.9TDI/AFN ++ / 148KM/332NM
Rocznik: 1999
Postów: 138
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał wojtek_gtx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poszukuję bezpiecznika od dogrzewacza w Fordzie Galaxy MK1 1.9TDi z 1998r.
Chodzi mi o to że chcę go wyłączyć bo coś się psuje (strasznie śmierdzi nie przepaloną ropą i dymi) .
Chodzi mi o wyłączenie samego dogrzewacza do czasu odstawienia do serwisu .
Czy to może bezpiecznik NR. 24 – (25A) ??

Bardzo proszę o pomoc.
wypiąłem ten 24 bezpiecznik - nie włączył się dogrzewacz i mam nadzieje że nic innego nie zostało odpięte
__________________
Sprzedam 1.9TDI++ AFN 148KM/332NM (VAN GHIA)


Forum Mazd Turbo http://www.gtrproject.pl/forum
wojtek_gtx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 23:17   #1466
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Nic sie nie moze stać, spokojnie, wypnij jednak ten 33 i zobaczysz co sie dzieje.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 07:59   #1467
dodi
ford::average
 
Avatar dodi
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Wczoraj właśnie byłem osobiście u kolegi Stefano aby uzdrowić mój piecyk. Muszę powiedzieć że wykonał bardzo profesjonalną robotę. Widać było że ten człowiek zna się na rzeczy bardzo dobrze. Poza tym uczciwość i podejście do człowieka...takich ludzi nam trzeba wiecej...

piecyk chodzi tak jak powinien, a w powrotnej drodze tak mi było gorąco w aucie ( -11 było na zewnątrz) ze czasami brałem ogrzewanie na min. co jeszcze tydzień temu było nie do pomyślenia. Wcześniej mogłem zapomnieć że samochód nagrzeje mi się na postoju bez jazdy i musiałem jechać długie kilometry żeby wskazówka wogóle ruszyła. Jężdżę wiekszość po mieście i to by było dorzynanie silnika tylko... teraz jest tak jak powinno być, silnik szybko się nagrzewa i co ważne trzyma temperature cały czas nawet na postoju, gdzie zawsze jak stanąłem albo zwolniłem to temp. spadała do 50 stopni i wiało już zimno...

polecam każdemu kto ma problem z piecykiem naszego kolegę...

pozdrawiam
dodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 10:49   #1468
boryseek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2010
Model: ford galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał dodi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj właśnie byłem osobiście u kolegi Stefano aby uzdrowić mój piecyk. Muszę powiedzieć że wykonał bardzo profesjonalną robotę. Widać było że ten człowiek zna się na rzeczy bardzo dobrze. Poza tym uczciwość i podejście do człowieka...takich ludzi nam trzeba wiecej...

piecyk chodzi tak jak powinien, a w powrotnej drodze tak mi było gorąco w aucie ( -11 było na zewnątrz) ze czasami brałem ogrzewanie na min. co jeszcze tydzień temu było nie do pomyślenia. Wcześniej mogłem zapomnieć że samochód nagrzeje mi się na postoju bez jazdy i musiałem jechać długie kilometry żeby wskazówka wogóle ruszyła. Jężdżę wiekszość po mieście i to by było dorzynanie silnika tylko... teraz jest tak jak powinno być, silnik szybko się nagrzewa i co ważne trzyma temperature cały czas nawet na postoju, gdzie zawsze jak stanąłem albo zwolniłem to temp. spadała do 50 stopni i wiało już zimno...

polecam każdemu kto ma problem z piecykiem naszego kolegę...

pozdrawiam



a co takie zrobil u ciebie w samochodze ze ci dziala to moze i ja to u siebie zrobie
boryseek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 11:30   #1469
boryseek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2010
Model: ford galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

a czy to ze silnik wolno sie nagrzewa i dmuchawa dmuchaja letnim powietrzem moze byc wina termostatu?
boryseek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 11:37   #1470
boryseek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2010
Model: ford galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

ja mam prblem z wolnym nagrzewaniem sie silnika i ze dmucha letnim powietrzem z nawiemu na przednia szybe i z przednich kratek co moze byc tego przyczyna?? prosze o pomoc
boryseek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.