Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2013, 15:18   #1
WST_ON
 
Postów: n/a
Domyślnie Trzecie światło STOP - awaria

Witam,
podczas jazdy autkiem pojawiło się w komputerze ostrzeżenie "awaria układu świateł hamowania". Komunikat załącza się po każdym odpaleniu samochodu. Działają oba "standardowe" światła stop z lewej i prawej strony (oczywiście po wciśnięciu pedału hamulca), brakuje natomiast Stopu u góry w klapie.
Zakładam, że mogła spalić się żarówka.

Czy ktoś z Państwa użytkowników miał do czynienie z wymianą tej żarówki, ewentualnie całego 3 światła stop w Galaxie?

Zdjąłem zaślepki z klapy bagażnika u góry, ale pod nimi są profile od klapy i za bardzo nie wiem jak dobrać się do lampy. Widać wchodzące w otwory w profilach wiązki, ale sama lampa jest jeszcze głębiej. Boję się czegoś uszkodzić, połamać bo nawet nie jestem w stanie dostrzec, czy tam są jakiś zapinki, śruby czy coś jeszcze innego.

Może ten 3 stop montowany jest od zewnątrz na jakieś zatrzaski?

W instrukcji do samochodu, oczywiście brak informacji i rysunku (jest tylko odesłanie do dilera, bo są to "części nieserwisowalne").

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, jak ugryźć ten problem. Niestety mając "małego członka rodziny" nie mogę zbyt długo posiedzieć przy aucie

Z góry serdecznie dziękuję

Galaxy Ghia 1,8 tdci 2009

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2013, 15:48   #2
Cruzo
ford::beginner
 
Avatar Cruzo
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 18-02-2013
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci 163 KM Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 31
Domyślnie Odp: Trzecie światło STOP - awaria

Moze to pomoze, zalaczam 3 fotki zrzucone z instrukcji. Jak cos to moge przeslac cala instrukcje w pdf na maila tylko troche zajmuje... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wymiana 1.jpg (88.9 KB, 1518 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wymiana 2.jpg (88.5 KB, 1282 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wymiana 3.jpg (84.5 KB, 1085 wyświetleń)
Cruzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2013, 17:10   #3
WST_ON
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Trzecie światło STOP - awaria

Cytat:
Napisał Cruzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moze to pomoze, zalaczam 3 fotki zrzucone z instrukcji. Jak cos to moge przeslac cala instrukcje w pdf na maila tylko troche zajmuje... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może teraz przynajmniej będę wiedział jak się za to zabrać, bo napisane jest że trzeba poluzować jakieś zaciski sprężynowe. Niestety, zapewne dopiero w weekend będę miał czas i okazję popróbować i powalczyć. (Te zrzuty wystarczą, bo pewnie więcej nie ma, więc szkoda przesyłać pełnego pdfa)

Nota bene, w mojej polskiej instrukcji, nie ma tego fragmentu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak jak pisałem wcześniej, podano tylko, że należy zgłosić się do dealera. Co ciekawe, w holenderskiej instrukcji też brak informacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stąd wyskoczyłem z takim pytaniem.

pzdr
T
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2013, 18:57   #4
Cruzo
ford::beginner
 
Avatar Cruzo
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 18-02-2013
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci 163 KM Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 31
Domyślnie Odp: Trzecie światło STOP - awaria

Proszę bardzo. Ja instrukcje ściągnąłem z chomika, rozmiar 24,5MB.
Pozdrawiam.
Cruzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2013, 22:42   #5
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Trzecie światło STOP - awaria

Na stronie głównej Forda można sobie ściągnąć nie trzeba korzystać z chomika itp. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 20:47   #6
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Trzecie światło STOP - awaria

Cytat:
Napisał WST_ON Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Czy ktoś z Państwa użytkowników miał do czynienie z wymianą tej żarówki, ewentualnie całego 3 światła stop
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, jak ugryźć ten problem.
Galaxy Ghia 1,8 tdci 2009
Wiem jak jest w S-Max i myślę że GAL MK3 ma podobnie .
żarówka jest trochę nietypowa .[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z dużą bańką .
Cała wymiana to 5 minut .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 17:03   #7
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Trzecie światło STOP - awaria

Witam, odświeżę temat bo spotkała mnie właśnie ta awaria (brak światła). Ale za "chiny ludowe" nie wiem jak ją wyciągnąć. Zgodnie z instrukcją obsługi - str. 67-68 zdj. nr 2 - trzeba zwolnić zaciski sprężynowe. Ale jak i gdzie one są? Po zdjęciu osłony ukazał się taki widok:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg STOP.jpg (85.9 KB, 868 wyświetleń)
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 21:09   #8
maro74
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Skąd: Police
Model: Ford Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 107
Domyślnie Odp: Trzecie światło STOP - awaria

Bump:
Cytat:
Napisał Jarek G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, odświeżę temat bo spotkała mnie właśnie ta awaria (brak światła). Ale za "chiny ludowe" nie wiem jak ją wyciągnąć. Zgodnie z instrukcją obsługi - str. 67-68 zdj. nr 2 - trzeba zwolnić zaciski sprężynowe. Ale jak i gdzie one są? Po zdjęciu osłony ukazał się taki widok:
Przez te dziurki na górze można zwolnić te blaszki ale mi się nie udało.
Wybrałem wariant siłowy. Podważyłem nożem od zewnątrz i wyjąłem trzeba się trochę poszarpać z blaszakami ale jak podważymy lampę wtedy je widać i można śrubokrętem je podważyć i lampa wyjdzie.

Bump: małe fotostory
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20140305_221828.jpg (95.0 KB, 950 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20140305_221751.jpg (94.5 KB, 1073 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez maro74 ; 05-03-2014 o 21:28
maro74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2014, 16:13   #9
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Trzecie światło STOP - awaria

To drugie zdjęcie wyjaśniło mi o co chodzi z tymi blaszkami. Pomogło. Dzięki. Żarówka wymieniona.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2015, 19:20   #10
walussss
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 16-01-2015
Skąd: Knurów
Model: Ford Galaxy MK3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Trzecie światło STOP - awaria

Koledzy pomocy!! wyskakuje mi powiadomienie o awarii świateł hamowania, tylko że jak mam taki problem że górne mi normalnie działa, ale prawe i lewe nie, co to może być? czyżby jakieś zwarcie na instalacji? przecież to nie są światełka choinkowe, że jedna żarówka się przegrzeje to reszta nie świeci, proszę o pomoc!
walussss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.