Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2012, 20:12   #151
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Mieszkam w Szwecji i nie zauważyłem niczego takiego ani na ulicy ani w swoim poprzednim aucie ...
Byc może w innych autach ten "tryb skandynawski" działa inaczej...
Przyznaje sie ze nie sprecyzowalem wypowiedzi, widzialem takie jezdzace (po Niemczech) BMW 3 (E46) i Audi A4/A6. Dzialalo to tak, ze swiecilo sie zarowka w tym miejscu, gdzie normalnie sa dlugie (od strony grilla) a swiecenie bylo takie zoltawe... (Tak ja mam teraz w s-maxie, tylko ze dlugie sa po zewnetrznej)

A o tym zredukowanym napieciu do 70-80% w fordach (niby tyle napiecia daje w tym trybie modul swiatel) gdzies juz czytalem ale w koncu potwierdzil mi to konsultant z dzialu serwisu z salonu forda.

A propos galaxy, na zdjeciu widze, ze tam jest chyba mala zarowka w "halogenach" od postojowych (od zewnetrznej strony). Z tego wnioskuje, ze dopiero po facelifcie sa inne reflektory, gdzie mamy dwuwloknowa zarowke, z ktorej ta mocniejsze wlokno sluzy jako swiatlo do jazdy dziennej (z kolei w s-maxie po faclicie dolozyli pasek LED w zderzaku).

__________________
Pozdrawiam

Tomek

Ostatnio edytowane przez Tom303 ; 29-01-2012 o 20:20
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 09:17   #152
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,155
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał dominick4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ześć,

Co do pokazanego mocowania - fajnie wygląda, . . . ale można je tu zamocować tylko jako same dzienne. Jeśli mają funkcję pozycyjnych muszą być na wysokości co najmniej 35cm, czyli mniej więcej druga szczelina dolnego grilla od góry.

HELLA ma homologację na DRL + pozycja, więc nie ma z tym problemu. Ja kupiłem je tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie są tanie, ale do Esia nic innego za bardzo nie pasuje. Co jest trochę irytujące HELLA nie daje ani pół wtyczki do podłączenia świateł w aucie, ale można wszystko co trzeba kupić w TME (internetowy sklep z częściami elektronicznymi), wychodzi taniej niż akcesoria sprzedawane przez HELLĘ.

Życzę powodzenia przy "tuningu".

Pozdrawiam!
nie zależy mi aby ledy służyły także jako pozycyjne, mówiąc szczerze to wolałbym uniknąć takiej 'choinki' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

trochę drogie te hell'e, te są tańsze:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ewentualnie takie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 18:25   #153
dzionek
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 31-01-2012
Skąd: Slask
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Witam wszystkich,jestem tu nowy i chcialem wtracic tu swoje piec "groszy".W maju przywiozlem osobiscie z Niemiec esia i od tej pory zglebiam jego tajnikiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Postanowilem samodzielnie zamontowac lampy do jazdy dziennej.Przeszukalem czaly internet i kilka sklepow w "realu".Wybor padl na lampy NSSC 523 HD,to sa lampy dedykowane do Audi A4 i A6 oraz do samochodow z szerokimi blotnikami.Wycialem waskie otwory(recznie malym brzeszczotem) na skosach blotnika-scisle dopasowane do ksztaltu lamp.Mocowanie(od wewnetrznej strony blotnika) dalem zrobic (100zl)w warsztacie gdzie kleja,spawaja plastik.Reszte podlaczylem osobiscie-efekt???-nie moge wyjsc z podziwuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)-swieca lepiej jak orginalne lampy,mocowane obecnie w esiach.
dzionek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 18:38   #154
tomekluka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Skąd: Zielona Góra
Model: s-max
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

jakieś zdjęcia?
tomekluka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 18:41   #155
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Czy chodzi ci o te światła ? może wrzuć linka i jakieś foty tego twojego samochodu z dziennymi .
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 09:02   #156
Jim
ford::average
 
Avatar Jim
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 17-09-2011
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Model: Był S-Max 2.0 TDCi teraz jest XC90 :)
Silnik: 4.4 V8 315 KM
Rocznik: 2011
Postów: 51
Question Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Ad. Dzionek:

Czy mógłbyś podzielić się fotkami jak to wygląda?
Bo nie bardzo rozumiem jak to w błotnikach?
"Wycialem waskie otwory(recznie malym brzeszczotem) na skosach blotnika"
Czy chodzi o te listwy w zderzaku w których są tez czujniki parkowania?
Czy o zaślepki na dole zderzaka gdzie normalnie w samochodach są przeciwmgielne?

Sam się zastanawiałem nad tymi DRL ale jakoś się "cykam" żeby nie schrzanić zderzaka. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz pytanie do wszystkich.
Czy ktoś ćwiczył może założenie ringów (angel eyes) w Sex-Maxie, jako DRL (czyli dzienne) czy to reflektorach głównych czy też w przeciwmgielnych?
Znalazłem sklep z ringami LED SMD .
I po oględzinach z zewnątrz i wstępnym pomiarze średnicy przeciwmgielnych wydaję się że te o średnicy 85mm by pasowały.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Widziałem gdzieś na YouTube takie rozwiązanie w połączeniu z paskiem LED SMD na obrzeżu reflektora głównego. Wiem że posiadacze Mondków to ćwiczyli ale jak sprawa się ma z S-Maxami?

Rozwiązanie oczka Hella jest ciekawe ale drogie, no i czasami może wymagać wiercenia w zderzaku (otworów fi ~30mm).
Znalazłem tez odpowiednik firmy NSSC - DRL 502HP® ale nie ma tam podanej średnicy montażu.

Przeczytałem praktycznie cały wątek. I cały czas zastanawiam się nad rozwiązaniem o najmniejszej ingerencji w zderzak a dobrym efekcie zarówno od strony wizualnej jak i praktycznej.

Proszę o komentarze, podpowiedzi rozwiązań.
Zaznaczam że nie interesuje nie moduł do długich ze zmniejszoną mocą świecenia.

Pzdr
Jim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 10:59   #157
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,155
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

paski led na obrzeżasz reflektora są całkiem popularne na zagranicznych forach eSia, ale mają tą wadę, że nie są homologowane (tak samo jak dokładane ringi lub ledy u doóu zderzaka w miejscu, gdzie galaxy ma światła przeciwmgielne).

Jestem coraz bliższy założeniu tych NSSC - DRL 502HP w grilu (nie chcę wiercić zderzaka) tak jak na poprzedniej stronie są hell'e
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 14:36   #158
Jim
ford::average
 
Avatar Jim
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 17-09-2011
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Model: Był S-Max 2.0 TDCi teraz jest XC90 :)
Silnik: 4.4 V8 315 KM
Rocznik: 2011
Postów: 51
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

To że taśmy czy ringi nie mają homologacji to wiadomo.
Natomiast większość lamp montowanych w/pod zderzak czy miejsce zaślepek standardowych przeciwmgielnych na dole zderzaka, ma homologację na kloszu.

Pytanie jest, czy o takie ringi ktoś by się "czepiał"?
Przy założeniu że zamontowane byłyby elegancko i wyglądały jak powiedzmy -oryginał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., żeby nie wzbudzać podejrzeń? Jak myślicie?
Bo np. montując je w przeciwmgielnych są mało widoczne w stanie wyłączonym. Bo montują je (YouTube) nie przy samym brzegu bo tu płaszczyzna jest skośna tylko w miejscu gdzie w halogenie widać połączenia skośnej części w resztą lampy. Jest tam taka granica.

Czy jakiś diagnosta zagląda co masz w kloszach? Ewentualnie dochodzi czy ten model ma DRL w kloszu oryginalnie?
I tu właśnie pytanie: czy oryginalne reflektory innych aut posiadających fabryczne DRL w reflektorze głównym mają jakąś informację na reflektorze o tym np. homologację dla DRL na kloszu?

Oczka w grillu wyglądają moim zdaniem lepiej niż wiercone w zderzaku ale chyba nie o to mi chodzi.
Jim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 14:38   #159
Jim
ford::average
 
Avatar Jim
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 17-09-2011
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Model: Był S-Max 2.0 TDCi teraz jest XC90 :)
Silnik: 4.4 V8 315 KM
Rocznik: 2011
Postów: 51
Question Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Ad. mayak
czy znasz może średnicę montażu tych oczek NSSC?

Juz nie aktualne doszukałem się.

Nie wiem czemu wcześniej tego nie zauważyłem.

"Wymiary (śr obudowy/klosza x gł) - 30mm/35mm x 26mm "

Ostatnio edytowane przez Jim ; 02-02-2012 o 15:08
Jim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 13:13   #160
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,155
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
montaż DRL w kształcie pasma skośnie w grilu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
do sprawdzenia czy zachowany jest minimalny odstęp między paskami oraz maksymalny odstęp od zewn. krawędzi samochodu
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.