Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2012, 20:44   #1
MaciejH92
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-07-2008
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9TDI 116KM, Tiptronik
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Skrzynia Tiptronik - nie pokazuje wstecznego, parkingu...

Mam takie dziwne objawy u siebie. Odrazu mówię, że każda pozycja lewarka normalnie działa, skrzynia zmienia biegi itd. Jednak w pozycji P, na wyświetlaczu FIS jest R. Wsteczny też się pali. I skutkiem też tego jest, że nie odpalę auta, ponieważ komp myśli, że jest na R(dźwignia na P, auto zahamowane hamulcem parkingowym ze skrzyni). Muszę za każdym razem na N włączać, żeby odpalić auto. Miał ktoś z was takie objawy? Komp nic nie pokazuje, wajcha od biegów normalnie działa(tam są tylko 2 linki, które idą do skrzyni, bez elektroniki, z wyjątkiem podświetlenia). Myślę, że może być jakiś czujnik położenia dźwigni, ale w samej skrzyni. Czasami się zdarza, że jak szarpnę dźwignią, uderzę z całej siły to się pokaże na FISie P(ostatnio coraz żadziej sie tak da). Tak samo z N na D jak przełaczam to na FISie czasami nie pokaże tego... Jakieś porady? Zamieszczam również filmik...
Te 'pip' to od czujnika parkowania - wtedy światła wstecznego też sie załaczająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powtarzam: Skrzynia działa normalnie. Każda pozycja dźwigni działa ok. Tylko to, co napisałem :|
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

MaciejH92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 21:49   #2
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Skrzynia Tiptronik - nie pokazuje wstecznego, parkingu...

tez mam takie przypuszczenia jak Twoje, że to styki płożenia wybieraka biegów.
O ile dobrze się orientuję to one są w skrzyni. Trzeba to doregulować, zamienić niesprawne.
Niech koledzy z forum dopowiedzą co sprawdzić.

Sam zamierzasz to naprawiać, że pytasz ?
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2012, 06:59   #3
MaciejH92
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-07-2008
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9TDI 116KM, Tiptronik
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Re: Skrzynia Tiptronik - nie pokazuje wstecznego, parkingu...

Jestem mechanikiem, więc na 100% będę sam to naprawiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. One nie będą czasem gdzieś pod tą cała czarną kapą od zaworów z boku skrzyni?

Tak u boku: Wie ktoś ile oleju w końcu do tej skrzyni wchodzi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdzie czytam to inne informacje...

Ostatnio edytowane przez MaciejH92 ; 19-04-2012 o 07:02
MaciejH92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2012, 08:15   #4
Piotr_as
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2012
Skąd: Kalisz
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.8 V6
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Skrzynia Tiptronik - nie pokazuje wstecznego, parkingu...

No własnie, ile wchodzi oleju do skrzyni. U mnie jak wymieniałi to płaciłem za 4,5litra a ile faktycznie wlali to nie wiem.
Piotr_as jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2012, 20:01   #5
darton
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-03-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1.9TDi
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Skrzynia Tiptronik - nie da rady włączyć P

Z roztargnienia (nie od niedawna używam automatu) szarpnąłem manetką z P na N bez włączonego bez kluczyka i coś przeskoczyło skrzynia działa to znaczy auto jeździ nie mogę tylko włączyć parkowania. Przy okazji zauważyłem żę w pozycji N nie działa teraz blokada kluczyka to znaczy mogę wyciągnąć kluczyk ze stacyjki przed tym nieszczęśliwym siłowym manewrem kluczyć wychodził tylko gdy manetka skrzyni była w pozycji P. Co robić? Pod ręką poczułem jak by coś wtedy przeskoczyło nie czułem zerwania czy trzasku
darton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2012, 09:38   #6
MaciejH92
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-07-2008
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9TDI 116KM, Tiptronik
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Re: Skrzynia Tiptronik - nie pokazuje wstecznego, parkingu...

Rozwiązałem swoj problem juz jakis czas temu. Czujnik polozenia wybieraka sie 'rozregulowa'. Reguluje sie go na fasolkach srubkami. Starczylo pokombinowac i dziala wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cos forum sie psuje...polskie znaki nie dzialaja?
MaciejH92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.