Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2012, 09:13   #1
abuser
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 09-01-2007
Skąd: Toruń
Model: MkV
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 199
Domyślnie 1.8 benzyna - stukanie w silniku

Nie wiem czy mozna nazwać to jakimś fatum czy jak.... ale sypie mi sie coś w silniku.... i to juz 2 raz....

kupilem auto w grudniu.... jeżdziłem około 1 miesiąca ciesząc sie fajnym autkiem, kiedy to zaczeły dobiegać z silnika stuki... wertując forum, ktoś zasugerował kolektor dolotowy, wiec auto trafiło do ASO i zaliczylem wymiane kolektora ssacego... lecz niestety nadal stukalo, lecz cziszej.... a odglosy dochodzily jakby od strony 1 tłoka - wiec sadząc że padł napinacz, na kolejny strzał poszedl kompletny rozrzad.... ( ponad 3500 zl nie moje na chwile obecna) bo faktycznie napinacz to jak zobaczylem go, to az sie przerazilem, juz nie mowiac nic o slizgach....

lecz niestety jak stukalo tak stukalo... wiec zdjeta zostala miska olejowa i sprawdzone panewki.... z ktorych 2 nosily slady "zdarcia" a z 2 i 3 tłoka byly idealne... wiec panewki wymieniliem... i nadal jak stukalo tak stuka..... i wydajac na mechanikow i czesci 4500 stwierdzilem ze kupuje 2 silnik bo juz przestalo mnie bawic ladowanie kasy w ten silnik i szukanie igly w stogu siana....

wiec kupilem 2 silnik.... identyczny, z tego samego roku itp.... podczas przekladki okazalo sie, ze musze wymienic sprzeglo + 2 mase.... (szczesliwy bylem jak nic), wiec dodatkowe 1800 zł nie moje... + jakies tam filtry, oleje itp.... wiec laczny koszt okolo 4000 zł wymiana silnika... silnik pracował ladnie przez 3 miesiace... do czasu.....

...kiedy nie wjechalem na rondo, na ktorym sie zakrecilem bo przegapilem zjadz, zrobilem jeszcze 1 okrazenie i po zjechaniu z ronda az mi sie ciśnienie podniosło kiedy usłyszalem klekotanie spod maski...

zjechalem na pobocze, zgasilem silnik, sprawdzilem poziom oleju (był na minimum), odpalilem i zaczal pracowac normalnie. podjechalem na stacje paliw, zakupilem ulubiony przez silniki forda olej 3W30 i dolałem... ale klekotanie wystepuje, identycznie jak w poprzednim silniku.... czyli....

przyspieszajac albo zwalniajac nic nie stuka, nie dzwoni itp, tylko jak np. jade na 1, 2 lub 3 biegu ze stala predkoscia lub podczas zmiany biegów... zadzwoni sobie...

jakies sugestie?

abuser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 11:41   #2
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna - stukanie w silniku

Panewka???
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 13:12   #3
abuser
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 09-01-2007
Skąd: Toruń
Model: MkV
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 199
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna - stukanie w silniku

w 1 silniku ktory mial te objawy, wymieniono panewki na nowe, lecz stuki nadal byly....

co dziwne, nie zawsze slychac te stuki.... pojawiaja sie tylko i wylacznie w okreslonych zakresach obrotow i warunkach atmosferycznych... (albo mam juz urojenia.... hehe)

ja bym stawial na padnieta glowice.... a konkretnie na szklanki, bo stuki dochodza od pokrywy zaworow..
abuser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 14:58   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna - stukanie w silniku

W nowym silniku stuka dokładnie tak samo jak w starym?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2012, 00:18   #5
evo
ford::average
 
Avatar evo
 
Zarejestrowany: 06-02-2008
Skąd: Południe
Model: Fiesta, Focus
Silnik: 1.6 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2007, 2013,
Postów: 92
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna - stukanie w silniku

alternator został ze starego silnika?

To jak stuka to albo napinacz paska klinowego albo sprzęgło alternatora które przenosi to na napinacz!
__________________
Ford - Stworzony by cieszyć. Zaprojektowany by trwać
evo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2012, 07:46   #6
abuser
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 09-01-2007
Skąd: Toruń
Model: MkV
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 199
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna - stukanie w silniku

tak, alternator zostal przelozony ze starego silnika.... ale to nie bedzie sprzeglo alternatora, bo po zmianie silnika jednak bylo dobrze wszystko....

btw - wszystkie rolki + napinacz nowe....
abuser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2012, 10:40   #7
zabigaj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2012
Model: MK3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna - stukanie w silniku

moim zdaniem to moze siedziec glowica albo szklanki albo zawory zamiast wymieniac silnimi to sciagnij glowice i daj do sprawdzenia czy wszystko z nia ok takie sprawdzenie kosztuje chyba 100 albo 200 zl ale nie jestem do konca pewny
zabigaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2012, 12:04   #8
Fordziaż
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1800 Benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna - stukanie w silniku

witaj prawdopodobnie pukają zawory w tych silnikach nie ma hydrauliki, ja mam jeszcze lepiej głowica po naprawie i regulacji zaworów a jak się nagrzeje to zawory poklepująGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.pozdro
Fordziaż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2012, 22:14   #9
evo
ford::average
 
Avatar evo
 
Zarejestrowany: 06-02-2008
Skąd: Południe
Model: Fiesta, Focus
Silnik: 1.6 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2007, 2013,
Postów: 92
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna - stukanie w silniku

a dasz rade zlokalizować z kąd ten stuk dobiega?
__________________
Ford - Stworzony by cieszyć. Zaprojektowany by trwać
evo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.