Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2012, 16:35   #291
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Podgrzewanie siedzeń

nie da rady

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2012, 09:24   #292
mateusz199235
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 01-01-2011
Skąd: Gdynia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Duratec
Rocznik: 2011
Postów: 65
Domyślnie Odp: Podgrzewanie siedzeń

Ok wczoraj kupilem wlacznik po FL z regulacja temperatury razem z odcieta wtyczka z ktorej wychodza kabelki. Prosze o pomoc.
mateusz199235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2012, 13:20   #293
mateusz199235
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 01-01-2011
Skąd: Gdynia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Duratec
Rocznik: 2011
Postów: 65
Domyślnie Odp: Podgrzewanie siedzeń

Witajcie posiadam Mondeo z 2001r, zakupilem fotele oraz wlacznik z wersji po FL czy bylby ktos w stanie mi pomoc to podlaczyc?
mateusz199235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2012, 15:13   #294
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,308
Domyślnie Odp: Podgrzewanie siedzeń

Poczytaj pierwsze strony tego tematu jest opisane dokładnie co trzeba i jak przerobić
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 14:50   #295
dyniaakto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Podgrzewanie siedzeń

Witam wszystkich serdecznie!

To mój pierwszy post na forum dlatego proszę o wyrozumiałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Również postanowiłem dołożyć do mojego forda maty grzewcze. Mondeo 2004 po lifcie, tdci.

Zakupiłem w tym celu maty z allegro z modułem elektronicznym od dino123 (czy jakos tam)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

- pozwoliłem sobie wykorzystać zdjęcie wstawione przez użytkownika Shawn_Trn - bo to taka sama mata. No i tym samym napotkałem na ten sam problem co on - mata ma 1 wtyczkę z 6 kablami natomiast w oryginale jest miejsce na 2 wtyczki po 2 kable każda.

Na wstępie powiem, że jakiekolwiek schematy elektryczne mogą być dla mnie równie dobrze po chińsku i zapewne zrozumiałbym dokładnie tyle samo co teraz; użycie miernika w moim wykonaniu ogranicza się do uruchomienia funkcji ON i właściwie na tym się kończy - zasadniczo miernik w mojej subiektywnej definicji to "urządzenie elektryczne (elektroniczne?!), które służy do bliżej nieokreślonych, bardzo bądź mniej bardzo interesujących a zarazem skomplikowanych czynności związanych z - uwaga! - 'prądem'' - <przerażenie>, <strach>, <bezradność>

Zatem:

Mam zamiar obciąć wtyczkę od tych mat od użytkownika dino123 (czy jakostam) z allegro i poprzez zamontowanie konektorków złączyć je z instalacją pod fotelami - i tu klaruje się moje pytanie - które kable muszą być złączone z - odpowiednio - którymi pod fotelem? Najsympatyczniej byłoby, gdybym wiedział, które kolory kabli łączą się razem. Kolory kabli odchodzące od mat to: czarny, zielono-niebieski, zielono-czerwony, zielono-pomarańczowy, żółto-czarny oraz niebiesko-biały, (czarny i niebiesko-zielony idą bezpośrednio od maty, a pozostałe kable od tego elektronicznego sterownika)
zaś w istniejącej instalacji pod fotelem kierowcy (podejrzewam, że pod pasażera analogicznie) są kolory: czarny i zielony w jednym gnieździe (C60h) oraz czarny i zielono-biały w drugim (C60d) - to mówię z pamięci, ale chyba dobrze, jeśli nie proszę mnie poprawić, a później sam zajrzę pod fotel i to zweryfikuje empirycznie

Generalnie jakoś doszedłbym nawet ze schematu, który kabel jest do czego w istniejącej instalacji, ale nie mam pojęcia jak to sprawdzić w macie (te 6 kabli, który do czego) - przypominam: miernik elektryczny w moim rozumieniu to fajne pudełko, na którym coś się wyświetla (bądź nie) jak czegoś się dotknie.

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam,
Marcin


Po 'głębszej' analizie forum dowiedziałem się, że brakuje mi mat na oparcie - ale jest sposób na obejście czyli wstawienie odpowiedniego rezystora, który będzie imitował matę oparcia - czyli zakładając, że jakimś cudem zmierzę o jakiej rezystancji jest mi ten rezystor potrzebny i go wmontuje to i tak dalej pozostaje pytanie jak 'zmodyfikować" tą wtyczkę, żeby pasowała do gniazda od siedziska pod fotelem...


W mk4 są odpowiednie gniazda tak jak widać tutaj
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- natomiast w mk3 jest problem

Wymyśliłem takie rozwiązanie:
(ziel-pomarańczowy - z modułu wychodzi jako czarny cienki ale później jest przedłużony z-p'ym) -pin10(czarny)
(biało-niebieski) – pin17 (zielono-biały)
żólto-czarny- pin18 (czarny)
(zielono-czerwony - – pin9 (zielony)
(czarno-biały) i 3 (czerwony) mata oparcie

Od maty czarny i zielono-niebieski połączyć ze sobą przez rezystor

Co myślicie??

Ostatnio edytowane przez dyniaakto ; 10-10-2012 o 18:48
dyniaakto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 19:08   #296
evo
ford::average
 
Avatar evo
 
Zarejestrowany: 06-02-2008
Skąd: Południe
Model: Fiesta, Focus
Silnik: 1.6 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2007, 2013,
Postów: 92
Domyślnie Odp: Podgrzewanie siedzeń

a czy mata z Focusa 2004 będzie pasować do mondeo 2005?

Czy mata w mondeo po FL tak wygląda>? i czy mata pasażera będzie pasować na stronę kierowcy?

I gdzie ewentualnie podłączyć 2 dodatkowe kostki które są na zdjęciu?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2627496986.jpg (31.6 KB, 55 wyświetleń)
__________________
Ford - Stworzony by cieszyć. Zaprojektowany by trwać

Ostatnio edytowane przez evo ; 10-10-2012 o 21:07
evo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 20:32   #297
dyniaakto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Podgrzewanie siedzeń

Problem rozwiązałem, schemat zamieszczę na forum jak tylko będę miał czas,
Pozdrawiam,
Marcin

Bump:
Cytat:
a czy mata z Focusa 2004 będzie pasować do mondeo 2005?

Czy mata w mondeo po FL tak wygląda>? i czy mata pasażera będzie pasować na stronę kierowcy?

I gdzie ewentualnie podłączyć 2 dodatkowe kostki które są na zdjęciu?
Ta mata zdaje się nie ma tego modułu elektronicznego, który jest niezbędny, natomiast na dodatkowe kostki na pewno by się coś wymyśliło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dyniaakto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 23:34   #298
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: Podgrzewanie siedzeń

Witam
Dziś montowałem podgrzewane fotele do mojego mondeo. Auto po lifcie 2006 rok fotele tez po lifcie. Instalacja do mat i przycisku sterowania była ale nie mogę znaleźć wtyczki do przekaźnika za skrzynką bezpieczników koło kierownicy. Czy jest to możliwe ,że jest w innym miejscu albo można go jakoś pominąć? Drugim problemem jest nie działające sterownie w fotelu pasażera. Wcześniej był całkowicie manualny a teraz full elektryka. We wtyczce instalacji w aucie odpowiadającej za sterowanie jest tylko jeden kabel, brakuje czarnego. Wtyczka C60g. Czy jest to masa i mogę podpiąć do karoserii lub zmostkować z innym kablem instalacji fotela?
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 23:39   #299
dyniaakto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Podgrzewanie siedzeń

Cytat:
Napisał mischel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Dziś montowałem podgrzewane fotele do mojego mondeo. Auto po lifcie 2006 rok fotele tez po lifcie. Instalacja do mat i przycisku sterowania była ale nie mogę znaleźć wtyczki do przekaźnika za skrzynką bezpieczników koło kierownicy. Czy jest to możliwe ,że jest w innym miejscu albo można go jakoś pominąć? Drugim problemem jest nie działające sterownie w fotelu pasażera. Wcześniej był całkowicie manualny a teraz full elektryka. We wtyczce instalacji w aucie odpowiadającej za sterowanie jest tylko jeden kabel, brakuje czarnego. Wtyczka C60g. Czy jest to masa i mogę podpiąć do karoserii lub zmostkować z innym kablem instalacji fotela?
U mnie ta wtyczka była dokładnie za skrzynką bezpieczników, trzeba było ją odczepić, żeby ułatwić sobie dostęp - jest przytwierdzona na taką zapinkę jak do tapicerki, więc jak mocniej się pociągnie to odejdzie. Ta lokalizacja odnosi się do auta z roku 2004 po lifcie
dyniaakto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2012, 06:57   #300
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: Podgrzewanie siedzeń

Nurkowałem tam kilka razy i nie znalazłem, są tam otwory w które taką zapinkę można włożyć ale niestety nic w nich nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.