Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2009, 20:16   #1
AdamK19801
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: podlaskie
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie ASO chce astronomiczna kwote zaa przeglad

Witam,

Jako że jestem nowy to chciałbym powitać wszystkich na początek. Ale wracając do tematu posiadam 10 letniego Forda Focusa, samochód jest po moim tacie a więc wiadomo jak kto szanował foczke. Zbliza się przegląd w maju i tak dla ciekawości zapytałem się ile może co kosztować w przegladzie rozszerzonym...... obsługa poinformowała 2000 zł. Po pierwsze powiedzieli:

- pasek rozrządu 123 zł ale robocizna 500 zł
- wzmacniacze (żeby najlepiej oryginały)
- pasek klinowy (mimo że nie widzę zeby byl popekany czy cos z nim sie działo, szumiał trochhe w zimie - suwałki biegun zimna - ale podejrzewam ze przyczyna moglo byc niskie temperatury a teraz jest juz ok.
- klocki hamulcowe , pomimo ze byly zmienianie rok temu w maju (przebieg mial 149000 tys teraz mam 154250
- filtr oleju
- wymiana oleju chlodzacego czy cos w tym stylu
- filtr przeciwpyłkowy
- filtr benzyny

i iwele innych rzeczy facet samochodu nie widział a mówił że jes na pewno do wymiany.... co o ym sądzicie.

Moje doświadzczenie z ASO jest takie, że rok temu nie sprawdzili swiec zaplonowych i kabli co doprowadzilo do uszkodzenia cewki zaplonowej - koszt 800 zł
Co polecacie ... czy zwykly mechanik jest w sttanie rzucic okiem na te podzespoly i powiedziec co jest ok a co rzeczywiscie do wymiany??

Pozdrawiam

AdamK19801 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 20:55   #2
robertos132
ford::average
 
Imię: Rob
Zarejestrowany: 02-07-2008
Model: Focus
Silnik: TDCI 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 113
Domyślnie Odp: ASO chce astronomiczna kwote zaa przeglad

Sam sobie odp. poza aso zapłacisz około 920zł.Polecam nie w aso.Często "zwykły mechanik" jak powiadasz to mistrz świata jesli trafisz do zakładu Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez robertos132 ; 09-04-2009 o 20:59
robertos132 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 21:11   #3
resonal
ford::advanced
 
Avatar resonal
 
Zarejestrowany: 18-03-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 351
Domyślnie Odp: ASO chce astronomiczna kwote zaa przeglad

Omijaj ASO szerokim łukiem !!!! szczególnie przy 10-letnim samochodzie. Znajdz jakiegoś normalnego i sprawdzonego mechanika, a będzie duuuużo taniej.
pozdro
resonal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 21:39   #4
tomlee
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-02-2009
Skąd: WROCŁAW
Model: FOCUS Mk1 KOMBI
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 121
Domyślnie Odp: ASO chce astronomiczna kwote zaa przeglad

do serwisu to można jezdzić z nowymi autami.ale nie z takim rocznikiem.wiec tak jak koledzy napisali zwykły mechanik i bedzie ok.
tomlee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 22:10   #5
thermalfake
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-05-2007
Skąd: B-B
Model: Focus
Silnik: 1.8tdci 74kW
Rocznik: 2004 kombi
Postów: 382
Domyślnie Odp: ASO chce astronomiczna kwote zaa przeglad

aso na dzień dobry bierze się za plan obsługi przy danym stanie licznika, wiec i nawet z pół auta wymieni, ceny za części i robociznę chore
jak chcesz na tip top to kupuj części online i szoruj z foką do polecanego mechanika obeznanego we fordach, tym samym unikniesz papraniny ze źle wymienionym rozrządem i jego konsekwencjami
__________________
kolejny ford w łapkach
Everything we do is driven by you.
thermalfake jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 06:03   #6
kor1011
ford::professional
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: kuga
Silnik: 2.5 t LPG
Rocznik: 2009
Postów: 1,511
Domyślnie Odp: ASO chce astronomiczna kwote zaa przeglad

Cytat:
Napisał AdamK19801 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i iwele innych rzeczy facet samochodu nie widział a mówił że jes na pewno do wymiany.... co o ym sądzicie.
Jest plan obsługi narzucony przez Forda i mechanik w ASO ma się go trzymać.Zawsze możesz jednak dopisać na zleceniu,że nie chcesz wymieniać paska czy np świec.Możesz umówić się że po sprawdzeniu zadzwonią i powiedzą co jest do wymiany.Może się okazać ,że poza sprawami przeglądowymi masz wybite np. wahacze ,czy dziurę w tłumiku czy jakiś wyciek i te 2tys zł to tylko wstęp do naprawy.
Przy starszych autach plan obsługi mija się z celem ,bo tam już wszystko może być do wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja SIERRA wróciła do Niemiec ))
kor1011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 06:33   #7
AdamK19801
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: podlaskie
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Odp: ASO chce astronomiczna kwote zaa przeglad

Dzięki za informacje dostałem namiary już na mechanika który kiedyś pracował w Fordzie umówiłem się na wizytę. Pomimo swoich lat moja foczka wcale nie wyglada na tyle... hamulce sprawne, mysle że pasek rozrządu może być do wymiany ale to zobaczy sie juz po swietach. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdamK19801 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 07:31   #8
mihal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 414
Domyślnie Odp: ASO chce astronomiczna kwote zaa przeglad

bierz potwierdzenie na papierze, ze robil rozrzad !!
mihal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 07:41   #9
radkins20
ford::average
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: ASO chce astronomiczna kwote zaa przeglad

zdecydowanie poszukaj sobie innego mechanika!!
500 złotych zapłaciłem za wymiane paska rorządu+ wymiana oleju+pasek klinowy (robocizna z częściami i olejem półsyntetykiem) !
radkins20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 07:51   #10
PAPAS5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: FOCUS TITANIUM
Silnik: 1,6 TDCI/109PS
Rocznik: 2007
Postów: 45
Domyślnie Odp: ASO chce astronomiczna kwote zaa przeglad

Co polecacie ... czy zwykly mechanik jest w sttanie rzucic okiem na te podzespoly i powiedziec co jest ok a co rzeczywiscie do wymiany??

nie wiedziałem,że w ASO pracują niezwykli mechanicy ,a tak na powaznie jest teraz ogólnopolska akcja forda poszukaj na forum to dowiesz sie więcej jest za darmo
PAPAS5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.