Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2009, 00:30   #41
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Nie znam tego silnika, ale patrząc na konstrukcję kolektora mogę się założyć, że po wymontowaniu tych przepustnic, czyli uzyskaniu sytuacji w której wszystkie kanały są zawsze otwarte, auto będzie miało gorszy moment na wolnych obrotach i będzie więcej paliło, więc jest to raczej słaby pomysł. Chyba, że chodzi o to, żeby auto po prostu jeździło, nieważne jak.

Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 12:25   #42
VEG
ford::average
 
Avatar VEG
 
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo ST220
Silnik: 3.0
Rocznik: 2006
Postów: 151
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest to raczej słaby pomysł
W perspektywie urwania się drucika trzymającego klapki i wpadnięcia dalej do komory silnika i narobienie sporych szkód to raczej dobry pomysł. Jak będzie kasa na nowy kolektor za ~1000 zł to na pewno go zamontuję.

Pozdrawiam
VEG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 17:37   #43
thanatos777
ford::average
 
Avatar thanatos777
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Audi A6 C5
Silnik: 4.2
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Może ktoś się wypowie, kto już zrobił parę tysięcy kilometrów bez klapek w kolektorze.
Z tego co widzę, nie ma jeszcze tak naprawdę konkretnej opinii.
Czy warto zaryzykować, by przyoszczędzić parę złotych, czy dopiero bo wymontowaniu klapek zaczynają się kłopoty... ?

Ja osobiście na próbę polatałem z tydzień na odłączonym i zaślepionym przewodzie z podciśnieniem, nie odczułem różnicy w pracy silnika, ale to tylko tydzień i przejechane 400 km.
thanatos777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 20:06   #44
remi
ford::beginner
 
Avatar remi
 
Zarejestrowany: 26-05-2009
Skąd: Midlands
Model: MK3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Ja myślałem że tylko V6 w MG czy Rover mają problem z klapkami.Tylko ,że w w/w trzeba wymieniać kolektor który nie jest tani no i jak padnie VIS to auto klekocze jak diesel.
remi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 20:41   #45
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Cytat:
Napisał thanatos777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś się wypowie, kto już zrobił parę tysięcy kilometrów bez klapek w kolektorze.
Z tego co widzę, nie ma jeszcze tak naprawdę konkretnej opinii.
Czy warto zaryzykować, by przyoszczędzić parę złotych, czy dopiero bo wymontowaniu klapek zaczynają się kłopoty... ?
Ma pewnie mniej momentu na niskich obrotach, na wysokich powinien działać bez zmian, a może nawet lepiej (bo wymontowałeś element zaburzający jakby nie było przepływ powietrza).

Cytat:
Napisał thanatos777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja osobiście na próbę polatałem z tydzień na odłączonym i zaślepionym przewodzie z podciśnieniem, nie odczułem różnicy w pracy silnika, ale to tylko tydzień i przejechane 400 km.
Nie odczułeś różnicy w stosunku do czego? Do sprawnego systemu czy takiego jaki był, zanim je wymontowałeś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 21:18   #46
thanatos777
ford::average
 
Avatar thanatos777
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Audi A6 C5
Silnik: 4.2
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

żartowniś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mechanior na szczotkarskiej stwierdził, iż kolektor mam do roboty, po teście dodania gazu rzeczywiście klapki się odezwały. No i co była propozycja regeneracji kolektora, mieli już jeden więc pokazali jak to wygląda na nowych częściach, ale kasy na darmo to ja nie lubię wydawać więc się nie dałem zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od tak na próbę odpiąłem na tydzień wężyk z podciśnieniem, po czym zapiąłem z powrotem i co i nic, bez różnicy, wszystko póki co pracuje jak dla mnie ok.
W między czasie wlałem dobrego środka do benzyny firmy Prestone, koszt nieduży, a efekt całkiem fajny - silnik zaczął ciszej pracować, bez zbędnych szumów, bardziej się rwie do jazdy, wygląda na to, że przegoniłem muła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
thanatos777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2009, 20:38   #47
Matti23
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 05-07-2009
Skąd: Wrocław / Namysłów
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Witam serdecznie!

Posiadam MONDEO MK3 2.0 AUTOMAT z 2001roku wersja GHIA HATCHBACK - Kochani, to co przeżyłem jeśli chodzi o KOLEKTOR SSĄCY wystarczyłoby do napisania książki - Od początku:
Objawy zaczęły się po przebiegu 85tys km. Delikatne, prawie niewyczuwalne i niesłyszalne "cykanie" które z tygodnia na tydzień robiło się coraz głośniejsze...Byłem u ehhh... -dziestu "mechaników", "znawców" i "ekspertów" - a ich opinie na temat tego co się dzieje z moim samochodem mroziły krew w żyłach;
- popychacze do wymiany,
- zawory do wymiany,
- napinacz łańcuszka rozrządu do wymiany :|
itd. itp.
NIKT ale to NIKT nie pomyślał nawet o KOLEKTORZE SSĄCYM...nie chce się rozpisywać już o diagnozach komputerowych, dziesiątkach postów na polskich i angielskich stronach...JEDNYM SŁOWEM MASAKRA!

Po przeczytaniu wielu postów - obawiając się że któraś z łopatek może wpaść do zaworów i zrobić spustoszenie w silniku odłączyłem rurkę z podciśnieniem i zaślepiłem je z jednej strony śrubką a z drugiej gumową rurką owiniętą taśmą izolacyjną...Dodam że silnik klekotał jak DIESEL...było to strasznie denerwujące uczucie...Ci z Was co mają ten sam problem doskonale wiedzą o czym piszę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od odłączenia "felernych" łopatek minęło 4tys km. Żadnych objawów związanych z pracą silnika...jeśli chodzi o spalanie...może zwrosło o 0,3litra / 100km. ale to zapewne przez sonde lambde...komputer wykrył że są z nią jakieś problemy...Poza tym wszystko jest WPORZĄDKU - świece suchutkie, żadnych oznak pocenia się silnika...JEDYNA RZECZ JAKA WYSTĘPUJE TO PODCZAS JAZDY 80 - 100km/h jadąc ze stałą prędkością przy około 2tys/obrotów czuć że samochód troszke wariuje...jest to związane ze zbut bogatą bądź ubogą dawką paliwa...AHA - no i obroty po zdjęciu nogi z gazu nie spadają tak szybko jak z łopatkami...

Kupiłem już NOWY kolektor + rurę + przewód elastyczny + separator oleju - w piątek wyrzucam ten stary...niestety...ZESTAWÓW NAPRAWCZYCH NIE MA! JAK SĄ - to na 90% łopatki się odrywają od kolektora...

Mam dużo materiałów związanych z KOLEKTOREM SSĄCYM, poczynając od instrukcji jak go samemu można rozebrać, po przekroje poprzeczne, rysunki położenia wszystkich śrub mocujących kolektor itd. WIEM WIEM, ten temat był już poruszany na forum...

Mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu mogłem przydać ze swoją wiedzą na ten wyjątkowy nieprzyjemny temat...

POZDRAWIAM!
Matti23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2009, 20:56   #48
aras77
ford::average
 
Avatar aras77
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Skoki
Model: Mondeo Ghia/Fiesta Ghia
Silnik: 2.0/1.4
Rocznik: 2001/2002
Postów: 146
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Niestety i mój Mondek dźwiękami przypomina Ursusa... Więc tak jak ktoś tu wcześniej radził dziś odłączyłem cięgno za przepustnicą i... rewelacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znowu mam benzynę pod maską Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Póki co żadnych zmian w pracy silnika też nie zauważyłem (co prawda mało km tak przejechałem).
I teraz mam problem... Za 3 tygodnie czeka mnie trasa Poznań - Poole (UK) - Poznań. Jakieś 3 tyś. km do połknięcia. Robić to z działającymi klapkami czy jednak je odłączyć?
aras77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 11:13   #49
Matti23
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 05-07-2009
Skąd: Wrocław / Namysłów
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Spokojnie możesz jechać na wyłączonych klapkach / łopatkach... Ja jechałem do Katowic na wyłączonych - zrobiłem ponad 1000km i wszystko jest oki...Zalecana prędkość 110 - 120 km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wtedy silnik ma ponad 2500/obrotów i jest to sytuacja idealna...

P.S. Kupiłem dzisiaj kolektor ssący :| CENA ZWALA Z NÓG...ale FORD daje na nowy kolektor gwarancje na 200tys km więc moim zdaniem warto...

Pozdrawiam wszystkich!
Matti23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 11:29   #50
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Jaka cena za nowy kolektor?
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.