Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2014, 11:27   #51
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Zakup mk4

To jest tak , jest tych ogłoszeń sporo i nie zrozum ludzi na forum źle , nikt źle ci nie życzy tylko na moje oko i tak to wygląda że szukasz kogoś kto ciebie utwierdzi w przekonaniu że kupisz tanio mk4 i to dobre , nie popatrz po salonach używane ile kosztuje używka w dobrym stanie , może i trafisz na perełkę okazję czy inaczej to zwiesz ale zazwyczaj będą to autka z sporym przebiegiem , kupuje się je troszkę uszkodzone i robi , kup sobie raczej Bp jest bezpieczne , starszy silnik ON przysporzy ci kłopotów zakładając że robisz małe przebiegi miejskie i podmiejskie tym bardziej , że nie znasz faktycznego przebiegu który raczej okaże się > 300 kkm.
I nie mam tu nic przeciwko dieslom bo uważam je za najlepsze (uturbione) ale pod warunkiem że mają małe przebiegi i nie są stare ( wiek też ma znaczenie i to tyczy bardzo diesla ) . Miałeś doświadczenie z silnikami diesla gr VW ale tu są silniki grupy GM i PSA które są dobre ale jeszcze odstają od silników 1.9 tdi 105 ps VW (żywotność )
Czyli kupując diesla ważny jest jego wiek i przebieg oraz stan w tej cenie twoja okazja może mieć max jedną z tych cech albo wcale.
Z góry przepraszam użytkowników diesla wiem wiem wiem zdarzają się .............Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez janas14 ; 20-03-2014 o 11:33
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 12:57   #52
Maro87
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Świebodzice
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zakup mk4

Cytat:
Napisał marcinbb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
90% tego co jest na aukcjach to samochody z zachodu ( Niemcy, Holandia, Belgia, Włochy ) z tych 90% jakieś 89% to okazje które w Polsce po ściągnięciu ich kosztują mniej niż ten sam samochód stojący jeszcze na zachodzie. Czyli handlarz dokłada do interesu?
No właśnie to mnie tu zastanawia. Na mobile ceny tych roczników to co najmniej 30tys. ,a w PL z nieco niższym przebiegiem można kupić dużo taniej:/ Polska hehe. Wygląda na to że trzeba znaleść jakieś autko kupione w PL, serwisowane i dać na 2-3tyś. więcej żeby mieć święty spokój, albo ściągnąć coś samemu osobiście rówież "salonowego".

Podsumowując w moim przypadku lepsza wg. Was będzie opcja beznyniaka a poźniejszą możliwością zagazowania? Tak z ciekawości ile wynosi średnie spalanie dla PB w 2.0.?

Cytat:
Napisał janas14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko na moje oko i tak to wygląda że szukasz kogoś kto ciebie utwierdzi w przekonaniu że kupisz tanio mk4 i to dobre
Nie jest tak do końca. Po prostu nie znam tego modelu auta. W rodzinie jest jedno mondeo 2008 1.8tdi i tu akurat z czystym sercem polecają mi tą wersję. Obawiam się natomiast bo złych doświadczeniach z dieslem innym problemów nie koniecznie silnik (turbina, akumulator, filtry, olej itp). Chciałbym po prostu wiedzieć czy przy moich funduszach mam co startować z zakupem takiego auta, które mimo wszystko powinno mi służyć 4-5lat.

Ostatnio edytowane przez Maro87 ; 20-03-2014 o 13:04
Maro87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 13:09   #53
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Zakup mk4

trasa 100 kmh 9,2 l
trasa 120 kmh 10,5
Autostrada 160 kmh 12, 5 ( u mnie to niemiarodajne bo zawsze po czasie jak patrze na licznik jest więcej kmh )
miasto ( zgorzelec 10.5 l wrocław 11 l )
patrz ceny lpg maj do październik 2,20 zima 2,6 ( rośnie bo lpg służy też do ogrzewania )
napisz na priv właśnie swoją szykuję mk4 do innych ludzi..
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 14:46   #54
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Zakup mk4

Cytat:
Napisał Maro87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda na to że trzeba znaleść jakieś autko kupione w PL, serwisowane i dać na 2-3tyś. więcej żeby mieć święty spokój,
Z polskiego salonu z udokumentowanymi wszelkimi naprawami ASO będzie kosztowało 10-15 k PLN więcej w porównaniu do tych wszystkich "okazji, igiełek" z portali aukcyjnych.
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 15:28   #55
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Zakup mk4

Cytat:
Napisał janas14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trasa 100 kmh 9,2 l
trasa 120 kmh 10,5
Autostrada 160 kmh 12, 5 ( u mnie to niemiarodajne bo zawsze po czasie jak patrze na licznik jest więcej kmh )
miasto ( zgorzelec 10.5 l wrocław 11 l )
patrz ceny lpg maj do październik 2,20 zima 2,6 ( rośnie bo lpg służy też do ogrzewania )
napisz na priv właśnie swoją szykuję mk4 do innych ludzi..
tu muszę przeprosić poświęciłem się jeździłem przez 2 dni do pracy zrobiłem tylko na gazie 112 km spaliłem 9,34 l co na 100 daje 8.34 * 2,57 = 21,43 zł
lpg / 100 km tempo 95 -105 kmh

cyt>
Obawiam się natomiast bo złych doświadczeniach z dieslem innym problemów nie koniecznie silnik (turbina, akumulator, filtry, olej itp). Chciałbym po prostu wiedzieć czy przy moich funduszach mam co startować z zakupem takiego auta, które mimo wszystko powinno mi służyć 4-5lat<

silnik to prosta konstrukcja powinien jak na ON wytrzymać 500 kkm reszta tu się właśnie mieszczą się " potencjalne " problemy nie tylko przebieg decyduje o zużyciu osprzętu diesla swoje robi też wiek ( naprężenia ,zmienność temp , paliwo , styl jazdy , oleje). Stopień skomplikowania i osprzęt diesli jest dośc wysoki , konieczność pracy układów pod wysokim ciśnieniem . To wszystko powoduje "pewne " ryzyko z silnika diesla starszego już poniekąd autka , dodatkowo planujesz nim jeździć 5 - 4 lata to jeżeli szanujesz swoje zdrowie i pieniądze musisz kupić auto w nienagannym stanie i tu zaczynają się w PL kłopoty . Co nie oznacza że unikniesz kłopotów bo już po minięciu magicznej bariery 7 - 8 lat na pewno pojawią się kłopoty jak diesla to 2-3 latka albo nowego robimy do 250 kkm i sprzedajemy tak to wygląda z mojej strony.
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 19:31   #56
Maro87
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Świebodzice
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zakup mk4

Przeglądałem trochę Nasze oferty i znalazłem kilka interesujacych mnie pozycjy. Proszę o opinie czy warto. Na razie same ON. Z benzyną nie ma takiego wyboru.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - manualna
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - automat
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - automat

Od razu proszę o opinię co do silnika 2.0 automat. Czy ktoś takowy posiada. Jak ze spalaniem, użytkowaniem i problemami z autem.
Maro87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 20:40   #57
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Zakup mk4

Cytat:
Napisał Maro87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od razu proszę o opinię co do silnika 2.0 automat. Czy ktoś takowy posiada. Jak ze spalaniem, użytkowaniem i problemami z autem.
Jak byś załatwił Viny to by się sprawdziło czy są to zwykłe automaty czy Powershift. Ja sobie upatrzyłem na zachodzie C-maxa 2009 2.0 Pb w automacie i już myślałem że ma Powershifta ale niestety okazała się zwykła której ja nie chcę na wolniejszą prace
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 20:52   #58
Maro87
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Świebodzice
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zakup mk4

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak byś załatwił Viny to by się sprawdziło czy są to zwykłe automaty czy Powershift.
Z tego co czytałem to Powershift montowano w Mk4 dopiero od 2009. Natomiast autka które wskazałem to 2007/2008.
Maro87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 21:35   #59
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Zakup mk4

ten z pochodzenia z Hiszpanii to bym się wstrzymał może być po taryfie ale trza by to sprawdzić zazwyczaj sa czarne i w Polsce przemalowane boczne drzwi i tylna klapa bo taxi w Hiszpanii maja zazwyczaj żółte trza by to miernikiem sprawdzić . Ale to tylko sugestia , nie poparta " jeszcze w tym wypadku " faktami .

Ten ostatni ze Zgierza już go gdzieś widziałem na naszym forum przeszukaj na pewno go znajdziesz.

Ostatnio edytowane przez janas14 ; 20-03-2014 o 21:40
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2014, 07:43   #60
mefkm
ford::average
 
Avatar mefkm
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium aut.
Silnik: Duratorq 2.0L 143PS
Rocznik: 09.2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Zakup mk4

od 12 tyś. km użytkuje poliftowego poholendrowego mondeo z 2008r. - robię dziennie trasy do pracy 9km i z powrotem, mimo iż jest to dizel i ma dpf auto jezdzi, przed zakupem zalecam wykonać przegląd przedsprzedażowy w ASO - a nóż znajdzie się jakis wpis w bazie dach, ja znalazłem i na auto się zdecydowałem (przebieg był ponad 155kkm a cena 39500zł., do tego doszły koszty wymiany rozrządu, oleju, filtrów, serwis klimy, przyciemnianie szyb, nowe opony, rejestracja, ubezpieczenie = 6100zł)

spalanie 7,4l/100km - narazie jest ok., poza drobnymi drganiami w granicach obrotów 1500-2000, ale już też sie tego pozbyłem - "przewietrzyłem" egr (ok. 20km trasy przy w miarę stałych obrotach 2,2tyś. na 5 biegu i z powrotem obroty takie same ale już na 6 biegu - przełączyć musiałem na manual i bez tempomatu)

2 autko kupiłem w zeszły piątek i w tym przypadku cena zakupu 17tyś. - a pozostałe koszty to ok 3tyś. (rozrząd, oleje, filtry, serwis klimy, ubezpieczenie, rejestracja) - na jesień dojdzie jeszcze 1,2tyś. na oponki

także cena samego zakupu auta to nie wszystko

Ostatnio edytowane przez mefkm ; 21-03-2014 o 07:52
mefkm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.