Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2011, 12:59   #31
konex606
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2009
Model: Galaxy mk2
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Odp: Szarpie automatyczna skrzynia biegów

Sprawdźcie półośki ponieważ ja wymianiełem 2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. był to jednak problem przy przyspieszaniu aż całe auto wibruje. Po wymianie problem się skończyłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

konex606 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 20:18   #32
markopolus
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Skąd: Siedlce
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 72
Domyślnie Odp: Szarpie automatyczna skrzynia biegów

powymieniajcie sobie półosie -jemu pomogło na wibracje to może wam pomoże na szarpanie. ale jaja .......
markopolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 20:27   #33
mmw
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2011
Skąd: Łódź
Model: Galaxy V6 Ghia
Silnik: 2.8 automat LPG
Rocznik: 2001
Postów: 63
Domyślnie Odp: Szarpie automatyczna skrzynia biegów

No.. bo przez półośki jest problem między 2gim a 3cim biegiem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2011, 18:00   #34
krzysiek_67
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-08-2009
Skąd: Kluczbork
Model: Ford Galaxy+Mondeo
Silnik: 2.3+2.0
Rocznik: 1998+2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Szarpie automatyczna skrzynia biegów

Witam.
U mnie objawy były takie same. Skończyło się trybem awaryjnym. po sprawdzeniu okazało się, że brak połączenia ze sterownikiem asb. Kupiłem używkę i działa. Z ciekawości rozebrałem uszkodzony sterownik i zdziwko. Ze środka wylałem dobrą setkę wody. Jak się tam dostała? nie wiadomo.
krzysiek_67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 00:20   #35
milymirus
ford::beginner
 
Avatar milymirus
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 01-11-2010
Skąd: Gorzów, Bogdaniec
Model: Windstar I Fokus I Mondeo III
Silnik: 3.0B+G 1.8TDDI 2.0TDCI
Rocznik: 1996 1999 2004
Postów: 48
Domyślnie Odp: Szarpie automatyczna skrzynia biegów

Cytat:
Napisał Dżebel Magracham Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Przepraszam, że dopisuję do starego tematu, ale opis problemu bardzo pasuje.
Od tygodnia jestem użytkownikiem Forda Galaxy 2.3 z automatem i pojawił się pewien problem, który zauważyłem dotyczy nie tylko mojej skrzyni. Początkowo szarała przy przejściu 2-3 i było to bardziej wyczuwalne przy spokojnej jeździe. Dzisiaj weszla w tryb awaryjny i dopiero po kilkunastu km zaczęła pracować automatycznie. Jak byłem u znajomego mechanika (na codzień nie zajmuje się ASB) po podłączeniu do kompa pojawiłosię kilka błędów o braku komunikacji między skrzynią a silnikiem. We wcześniejszym poście był opis pasujący do takich samych objawów jak w moim Galaxy. Czy oznacza to uszkodzenie instalacji , czy to bardziej problem informatyczny z synchronizacją sygnałów?
Posprawdzaj (przeczyść) wszystkie połączenia kostkowe do ASB a jeżeli nie pomoże to przejrzyj przewody bo przecież mamy Ford-y Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Twoja awaria (szarpanie i wrzucanie w tryb awaryjny) to w 90% usterka elektryczna i nie mają tu nic półośki wspólnego z przejściem skrzyni w tryb awaryjny.
__________________
3xScorpio1.8niewypał,2.4dobre,2.9 Ghiasuper,Ford Windstar 3.0zarypiste
http://www.windstarmania.pl/
milymirus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 18:37   #36
Dżebel Magracham
ford::amateur
 
Avatar Dżebel Magracham
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-11-2009
Skąd: Częstochowa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140 HP
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Szarpie automatyczna skrzynia biegów

Witam.
2 maja wymieniłem olej i filtr w mojej skrzynce. Wg opini mechanika olej średni, skrzynia nie najgorsza. Podpiął kompa i znów błędy (skasowane przez poprzednika). Tak jakby ktos odpiął na chwilę wszystkie kostki. Jako, że samochód niedawno kupiłem z komisu i gość dał gwarancje rozruchową, w poniedziałek jadę do ich firmowego mechanika niech ustali problem. Jak coś się dowiem to napiszę.
Pozdrawiam.
Jeszcze jedno: w którym miejscu znajduje sie sterownik (w komorze silnika czy pod siedzeniem)?
Dżebel Magracham jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2011, 14:22   #37
Bertus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: Kalisz
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8 VR6 + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 6
Domyślnie Odp: Szarpie automatyczna skrzynia biegów

do wszystkich którym mogę tym pomóc uniknąć dużych kosztów remontu skrzyni

a sprawdzałeś kabel przy skrzyni(zobacz czy nie są ugnite piny we wtyczce,albo któryś kabelek nie jest trafiony)? moja też tak szarpała początkowo.po jakimś czasie zaczęła wchodzić w tryb awaryjny.chwilowo pomagało odłączenie akumulatora,ale niestety na krótko.autko stało ponad miesiąc u elektryka który wykasował 800zł,a po 2000tyś km skrzynia padła na amen.gdyby odrazu był zrobiony kabelek,a nie walenie ściemy przez elektryka,że musiał zdejmować miskę i czyścić elektrozawory,to skrzynia pewnie do dziś by śmigała,a tak musiałem zabulić 3800 za remont i do dziś walczę z uszczelką pod miskę.wczoraj zkładali mi już trzecią i znowu leci.

Ostatnio edytowane przez Bertus ; 09-06-2011 o 14:29
Bertus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2011, 22:40   #38
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Szarpie automatyczna skrzynia biegów

Cytat:
Napisał Bertus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a sprawdzałeś kabel przy skrzyni(zobacz czy nie są ugnite piny we wtyczce,albo któryś kabelek nie jest trafiony)?
a o której wtyczce mówisz i kabelki w którym miejscu
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2011, 00:09   #39
milymirus
ford::beginner
 
Avatar milymirus
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 01-11-2010
Skąd: Gorzów, Bogdaniec
Model: Windstar I Fokus I Mondeo III
Silnik: 3.0B+G 1.8TDDI 2.0TDCI
Rocznik: 1996 1999 2004
Postów: 48
Domyślnie Odp: Szarpie automatyczna skrzynia biegów

Cytat:
Napisał motorek26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a o której wtyczce mówisz i kabelki w którym miejscu
Nie wiem jak w Galxy ale podejrzewam że jest tak samo jak w innych autach. Główna wiązka dochodzi do skrzyni i jeszcze jedna mniejsza do tzw. pozycjonera. Moim zdaniem innych kabli nie ma, no jeszcze czujnik prędkości chyba że jest na linkę
__________________
3xScorpio1.8niewypał,2.4dobre,2.9 Ghiasuper,Ford Windstar 3.0zarypiste
http://www.windstarmania.pl/
milymirus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2011, 13:07   #40
Bertus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: Kalisz
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8 VR6 + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 6
Domyślnie Odp: Szarpie automatyczna skrzynia biegów

Tak jak napisał "milymirus " przy głównej wiązce - tam podobno pada najczęściej .Znajomy kupił kiedyś takiego z niby uszkodzoną skrzynią,bo nie było wstecznego.Posztukował troszkę kabelków przy skrzynce i hula nim do dzisiaj.
Bertus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.