Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2010, 18:35   #11
robdemolka
ford::advanced
 
Avatar robdemolka
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 14-03-2008
Skąd: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Model: FORD GALAXY GHIA
Silnik: 1.9 TDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 204
Domyślnie Odp: co ile wymiana oleju w dieslu

Cytat:
Napisał krzyspvfr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Olej 505.01 i wymiana co 15 kkm jest optymalna.
Kolega tu bardzo dobrze napisał olej nie ważne czy mobil,castrol ważna specyfikacja 505.01,i wymiana co 15 tys ,i niewiem czemu kombinujecie i skracacie czas miedzy wymianą do 10-12 tys km .

__________________
Pozdrawiam Robert
robdemolka jest offline  
Stary 07-11-2010, 18:52   #12
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Smile Odp: co ile wymiana oleju w dieslu

Cytat:
Napisał robdemolka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olej nie ważne czy mobil,castrol ważna specyfikacja 505.01
Nie pisz tak, że nie ważne jaki olej, a ważna specyfikacja. Oczywiście 505.01 lub wyższa odpowiadająca tej normie. Każda firma produkuje olej różnej jakości. Więcej o olejach można poczytać na forum Audi A4. Gdyby tak było to lał bym Lotosa, a nie Arala, który kosztuje 23euro za litr. Tez polecam Motul Specyfic
Pacific tdi jest offline  
Stary 07-11-2010, 19:52   #13
markopolus
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Skąd: Siedlce
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 72
Domyślnie Odp: co ile wymiana oleju w dieslu

zgadzam się z kolegą robdemolka, że olej wymieniamy co 15 tyś i dziwi mnie jak ludzie nie szanują swoich pieniędzy i napychają kieszeń sprzedawcom,producentom itp skracając okresy pomiędzy wymianami . chyba nie dla jaj producent samochodu zaprogramował inspekcję olejową w komputerze samochodu co 15 tyś ? poprzednio jeździłem passatem b5 z silnikiem tdi. sprzedałem go w dobrej kondycji z przebiegiem prawie 400 tys km z czego ja zrobiłem ponad 200 tyś na oleju mineralnym castrol magantec . do samego końca nie spalał oleju .
markopolus jest offline  
Stary 07-11-2010, 20:10   #14
nasu
ford::average
 
Avatar nasu
 
Zarejestrowany: 03-06-2010
Model: MK2 Tiptronic
Silnik: 1.9TDI AUY
Rocznik: 2002
Postów: 68
Domyślnie Odp: co ile wymiana oleju w dieslu

No nie do końca bo jak silnik padaka to olej zanieczyszczany jest produktami spalania lecz z drugiej strony jak ktoś dolewa 1l/1tyskm to po 15tys juz 3 razy wymieniłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dużo zależy od warunków eksploatacji, jak ktoś gasi silnik tylko po to by nalać paliwa i robi ponad 100tys rocznie to warto zainwestować w mikrofiltr.
Inna sprawa na LPG wymieniam co ponad 20tys i po 200tys nic nie dolewam wypuszczam tyle co wlewam i na oko nowy olej niewiele się różni od starego
A tak poważnie, tak jak zaleca producent co 15tys.km lub max 12 miesięcy.
nasu jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.