Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2012, 09:54   #1
Petro25g
ford::average
 
Avatar Petro25g
 
Imię: Petro
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: FZG
Model: Mondeo MKIII Sedan
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 51
Domyślnie Kłopoty z odpalaniem. Rozrusznik?

Witam,

Od 2 dni mam problem z odpalaniem a mianowicie, kiedy przekręcam kluczyk to zamiast odpalenia słychać zgrzyt ;/ dopiero za ochnastym razem odpala ;/ Czy to znak że rozrusznik jest do wymiany? Jaki jest sposób na normalne odpalanie za 1 razem na razie?

__________________
Moje Mondeo MKIII Caffe Latte
Petro25g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 12:07   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kłopoty z odpalaniem. Rozrusznik?

Wymiana lub naprawa rozrusznika jest sposobem na odpalanie za 1 razem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 14:30   #3
jery44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2009
Skąd: Malbork
Model: mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Odp: Kłopoty z odpalaniem. Rozrusznik?

Cytat:
Napisał Petro25g Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Od 2 dni mam problem z odpalaniem a mianowicie, kiedy przekręcam kluczyk to zamiast odpalenia słychać zgrzyt ;/ dopiero za ochnastym razem odpala ;/ Czy to znak że rozrusznik jest do wymiany? Jaki jest sposób na normalne odpalanie za 1 razem na razie?
Oby nie była to dwumasa Maiłem podone objawy. Skończyło sie wymianą dwumasy sprzegła , wysprzęglika i rozrusznika który sie w końcu całkowicie zatarł od opilkó z dwumasy.
jery44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 15:58   #4
arturryszka
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-02-2011
Skąd: Jawiszowice
Model: MONDEO mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Kłopoty z odpalaniem. Rozrusznik?

Moim zdanie na 99% dwumas.Miałem takie same objawy opiółki metalu sie do niego dostają i sie zaciera,ja go wyczyścilem ale to pomogło na 2/3 tygodnie i niestety trzeba było wymienić sprzęgło.
arturryszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 17:16   #5
EPI
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 30-09-2012
Skąd: Piotrków Tryb
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Odp: Kłopoty z odpalaniem. Rozrusznik?

witam!!
a jak już odpalisz to słyszysz różnice pracy silnika??? przeważnie na postoju jest to do usłyszenia. Dodatkowo wciskając sprzęgło usłyszysz jakiś rechot albo "dziwny" odgłos. Jeżeli tak masz to to będzie dwumas. Ja tak miałem, koszt to ok 1000 zł z LUK-a. Można kupić też "regenerowane" czyli nitowane takie ci już nie siądzie nigdy. Co do rozrusznika może to być wina bendixa...norma w mk3, lub jedno z drugim, tzn dwumas się sypie a opiłki wpadają do rozrusznika i go rozwalają. Też to przerabiałem. Powodzenia.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EPI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 20:56   #6
Petro25g
ford::average
 
Avatar Petro25g
 
Imię: Petro
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: FZG
Model: Mondeo MKIII Sedan
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 51
Domyślnie Odp: Kłopoty z odpalaniem. Rozrusznik?

Po odpaleniu nie ma różnicy chodzi tak samo jak wczesniej. Dzwonilem do mechanika i mowil ze to pewnie bendix i oby tak bylo.
__________________
Moje Mondeo MKIII Caffe Latte
Petro25g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 21:12   #7
EPI
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 30-09-2012
Skąd: Piotrków Tryb
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Odp: Kłopoty z odpalaniem. Rozrusznik?

To koszt ok 100 zł

Bump: Tam też jest łożysko igielkowe które siada, można je zastąpić kolejka

Bump: Tzn tulejka i wytrzymuje dłużej
EPI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 02:54   #8
avix
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Odp: Kłopoty z odpalaniem. Rozrusznik?

Cytat:
Napisał arturryszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdanie na 99% dwumas.Miałem takie same objawy opiółki metalu sie do niego dostają i sie zaciera,ja go wyczyścilem ale to pomogło na 2/3 tygodnie i niestety trzeba było wymienić sprzęgło.
potwierdzam, u mnie właśnie tak było padł rozrusznik przez opiłki a miesiąc później 2masa już zaczęła klepać
avix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 13:27   #9
Artur_21
ford::amateur
 
Avatar Artur_21
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-08-2012
Skąd: 3Miasto
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Samodzielna wymiana rozrusznika Mondeo MkIII

Witam !

Otóż zakupiłem rozrusznik do mojego mondziaka 2.0Tdci 130km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i moje pytanie brzmi czy da radę samemu go wymienić ? czytałem tutaj na forum ,że wyjęcie go jest proste niczym ,,wymiana koła w rowerze'' aczkolwiek czy wymaga on regulacji potem itd. Nie jestem typem człowieka super majstra ale chciałbym zaoszczędzić nawet te głupie 50 czy 100zł na wymianę gdyż jest krucho. Proszę tylko oszczędzić odpowiedzi typu ,,pojedź do mechanika co to jest te 50zł'' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
,, The best is yet to come ! ''
Artur_21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.