Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2013, 07:59   #11
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: Jak odłączyć webasto ?

diesel lubi ciepło... nic mu nie bedzie - z reszta do końca nie zasłoniłem, cały dół pasa w zderzaku jest odsłonięty, to wystarczy żeby sie nie przegrzał

__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 22:25   #12
zolwik466
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2013
Skąd: wroclaw
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Jak odłączyć webasto ?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy fabrycznym webasto nasz dwa akumulatory i webasto podłączone nie jest do głównego podstawowego, tylko do tego drugiego. Kiedy silnik pracuje obydwa akumulatory podłączone są do alternatora i są ładowane. Przy zgaszonym silniku akumulatory są rozłączane od siebie i jeżeli włączysz webasto, to pobiera ono prąd tylko z tego drugiego akumulatora. Taki układ zabezpiecza podstawowy akumulator przed rozładowaniem i umożliwia np rozruch silnika nawet po całonocnej pracy webasto.
Jeżeli rozładowywują się akumulatory, to prawie na 100% nie jest winne webasto. Przede wszystkim sprawdź napięcie ładowania przy włączonych silnych odbiornikach (np światła drogowe i wentylator dmuchawy) przy obrotach silnika rzędu 1200 i wzwyż powinno być napięcie na obydwóch akumulatorach ok. 14,4V.

Weź pod uwagę, że jeżeli odłączysz w zimę webasto, będziesz miał stale niedogrzany silnik - a to nie tylko słabe ogrzewanie kabiny - ale przede wszystkim bardzo duże zużycie paliwa (stale jest podawana zwiększona dawka paliwa) i zwiększone zużycie silnika. Zwiększenie zużycia paliwa przez silnik jest w dodatku zdecydowanie większe od zwiększonego zużycia przez webasto.

Wracając do tematu to znalazlem ten bezpiecznik nr 216 co odpowiada miedzy innymi za dodatkową nagrzewnicę. Miałeś racje ze po wyciągnięciu go webstao nie załaczało się ale co ciekawe pojawiła sie kontrolka ładowania. Jakis czas temu tez zapaliła mi się taka kontrolka i winą był walnięty regulator napięcia na alternatorze. Z zapaloną kontrolka ładowania bardzo szybko rozładowaly sie akumulatory. Dałem alternator do sprawdzenia i niby regulator był dobry, więc ucieszony zamontowałem spowrotem alternator i zonk. Kontrolka dalej sie paliła. Dopiero wpadłem na pomysl i spowrotem wsadziłem bezpiecznik 216. Odziwo kontrolka juz się nie pojawiła. Ponadto 2 akumulatory połaczone są szeregowo wieć nie ma raczej możłiwosci ze przy zgaszonym silniku i właczeniu websta jeden sie odłacza. Na chwile obecną poprostu odłaczyłem wtyczke pod autem i nie teraz nie załacza się.:-)
zolwik466 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2013, 09:26   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Jak odłączyć webasto ?

Cytat:
Napisał zolwik466 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponadto 2 akumulatory połączone są szeregowo
Hm... To byś miał instalację na 24V. Wątpię...

Spróbuj wyjąć bezpiecznik 215, bo instrukcja tak jest napisana, że ni cholery nie wiadomo czy od nagrzewnicy jest bezpiecznik 215, czy 216... Spójrz na zdjęcie:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wychodzi na to, że wiersze są przesunięte w kolumnach i że to bezpiecznik 215 odpowiada za nagrzewnicę. A ja omyłkowo odczytałem , że 216... Na czerwono zaznaczyłem, jak (chyba) powinno być.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-12-2013 o 09:39
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.