Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2012, 21:10   #11
CEzAR21
ford::beginner
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 21-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: FOCUS II
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

W 1.8TDCI filt to sam wkład. Zdejmujemy przewody z pojemnika w którym znajduję się filtr, odkręcamy nakrętkę, wyjmujemy wkład, wkładamy drugi zalewamy ropą po sam brzeg, zakręcamy nakrętkę i ostatni najważniejszy krok to wlewamy strzykawką ropę w jeden otwór na który nałożony był przewód, zakładamy przewód a następnie wlewamy w ten drugi (wyższy) po brzeg i zakładamy przewód. Pali od dotyku. Sprawdzone przezemnie kilka razy. 100% zadowoleniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aha dodam że 2 mechaników nie mogło zapalic Foki przez 2 godziny.
Dlatego z moim ojcem podumaliśmy sami i zawstydziliśmy ala speców.

CEzAR21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2012, 21:53   #12
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

No właśnie tęż chciałbym wiedzieć.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2012, 22:30   #13
miro.
ford::average
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: EL
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi, 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 71
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

Od jakiegoś czasu miałem podobny problem.
Odpalam auto i jadę. Po jakimś czasie np. ruszam ze świateł i pojawia się komunikat: usterka układu silnika i auto słabsze o 50%. Wyłączam/włączam i jadę dalej, jest ok. Po kilku - kilkunastu km to samo.
Problem narastał. Na początku raz dziennie, albo w ogóle, a po kilku tygodniach kilka razy dziennie.
Wymiana filtra paliwa nic nie dała.
Oddałem auto do lekarza i diagnoza była krótka: uszkodzony regulator ciśnienia paliwa. Mały czujnik przy pompie paliwowej. Problem w tym, że nie mogłem go kupić osobno, musiałem zainwestować w całą pompę (miej więcej 3500zł/nowa).
Kupiłem ze szrotu za 300 i zawiozłem do mechanika 2h później było po krzyku. Koleś wymienił tylko ten czujnik, pompa została stara. Teraz drugą mam w zapasie...
Foka jeździ jak nowa.

Rozpisałem się, bo diagnoza była na momencie i trafiona w 100% - może to komuś pomoże. Pozdrawiam...
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2012, 23:07   #14
piotro1111
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-10-2011
Skąd: Głosków
Model: focus
Silnik: 1,6 16v 100km
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

Cytat:
Napisał CEzAR21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W 1.8TDCI filt to sam wkład. Zdejmujemy przewody z pojemnika w którym znajduję się filtr, odkręcamy nakrętkę, wyjmujemy wkład, wkładamy drugi zalewamy ropą po sam brzeg, zakręcamy nakrętkę i ostatni najważniejszy krok to wlewamy strzykawką ropę w jeden otwór na który nałożony był przewód, zakładamy przewód a następnie wlewamy w ten drugi (wyższy) po brzeg i zakładamy przewód. Pali od dotyku. Sprawdzone przezemnie kilka razy. 100% zadowoleniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aha dodam że 2 mechaników nie mogło zapalic Foki przez 2 godziny.
Dlatego z moim ojcem podumaliśmy sami i zawstydziliśmy ala speców.
Tą metodom można dostarczyć syfu do wtrysków i uszkodzić jeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..I o zawstydzaniu speców niema mowy!
Najlepiej złożyć filtr na sucho i zassać paliwo pompkom na bytom w sklepie motoryzacyjnym. Jednak to dziadostwo potrafi zapowietrzyć się nie wielką ilością powietrza ,i w tedy trzeba się pomordowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez piotro1111 ; 02-03-2012 o 23:11
piotro1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 18:10   #15
bernikrk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2011
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.0 Ecoboost 100km
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

Witam
Focus II 1.6 TDCI 109 KM (130 tys przebiegu) brak filtra cząstek stałych.

w skrócie. wyświetliła się kontrolka silnika (żółta), w ASO na diagnostyce wyskoczyło EGR i świece żarowe. świece (wszystkie) są już wymienione, na EGR muszę poczekać do poniedziałku. i tu się zaczyna mój problem:
po wymianie świec wyjeżdżam od mechanika (nie ASO), samochód strasznie mułowaty, na 2 biegu jeszcze jakoś ale przy zmianie na wyższy bieg dostaje 'hamulca' i nie jest w stanie się rozpędzić, wciskam gaz do oporu a on ledwo 70km/h jedzie. nie dymi na czarno, na zimnym i rozgrzanym silniku tak samo jeździ. oczywiście kontrolka żółta się świeci.

czy ktoś może mi powiedzieć co to jest? nie chciałbym aby to była sprawa turbiny bo ostatnio sporo wydałem już. czy to może być przez EGR (niedziała) czy może żółta kontrolka silnika to 'tryb awaryjny' i dlatego tak jeździ, gdzieś czytałem że to może byc katalizator albo coś z pedałem gazu.

będę wdzięczny za pomoc.

Ostatnio edytowane przez bernikrk ; 03-03-2012 o 18:15
bernikrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 19:49   #16
szaker
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

mam podobny problem - mulowaty samochód od 3 dni - tylko u mnie nie świeciła się kontrolka silnika, a czerwony wykrzyknik w zębatym kole. u mechanika okazało się, że to błąd świec żarowych (P0380 chyba), okazało się, że mam za niskie napięcie na świecach (10 zamiast 12 volt), a poza tym na pierwszej sprawdzonej świecy okazało się że nie ma układu zamkniętego. Jestem umówiony na poniedziałek na leczenie, poinformuje czy coś pomogło, i co pomogło

Pzdr
szaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 20:07   #17
bernikrk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2011
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.0 Ecoboost 100km
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

czyli świece żarowe mają związek z przyspieszeniem? akurat mi się to dzieje od momentu wymiany świec. dzięki za info, każę mu to sprawdzić
bernikrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 16:53   #18
bernikrk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2011
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.0 Ecoboost 100km
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: brak mocy -usterka układu silnika

tak więc w moim przypadku okazało się że EGR był związany jakoś z turbiną i turbina się zawiesiła, nie pracowała. już wszystko ok, auto śmiga ale na EGR jednak do jutra czekam.
świece - podobno 12 volt są.
bernikrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.