Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2012, 08:26   #1
Easy-rider
ford::beginner
 
Avatar Easy-rider
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Żyrardów
Model: Ford Galaxy Style
Silnik: 2,8 V6
Rocznik: 2003
Postów: 35
Angry biały dym,,, nie odpala

Witam wszystkich.
Stało się. Dzisiaj nie odpaliłem auta.
Od jakiś dwóch tygodni zaczął mi ciężko palić, i nie ważne czy jest zimny czy ciepły. Muszę go kilka razy kręcić z grzaniem świec nim odpali. Czasem jak go kręcę to coś pika jakby w bezpiecznikach, jakiś piszczek. Za każdym razem łapie i gaśnie i jest chmura białego dymu. Do dzisiaj. Wróciłem właśnie po nocy do domu. Zrobiłem 50 km. Chciałem córki do przedszkola odwieźć i już mi nie odpalił. Silnik gorący więc wykluczam świece żarowe. Kręciłem, odpalał i za chwilę gasł no i chmura białego dymu. Jakiś tydzień temu wymieniłem filtr paliwa bo myślałem że to jego jest wina. Ale niestety nie. I przed i po jego wymianie jest tak samo. Dzisiaj jak kręciłem rozrusznikiem to nacisnąłem pedał gazu do końca - odpalił z chmurą dymu, wzrosły obroty do 2 tys i zgasł. Tak go kręciłem że rozładowałem akumulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Czy może się spotkaliście z takim przypadkiem ?? Może wiecie gdzie zajrzeć i co wymienić ??
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Easy-rider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 10:32   #2
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Pomocy,, biały dym,,, nie odpala

Zajrzeć pod maskę, a wymienić silnik pewnie. Niestety wygląda na brak kompresji od tego zaczynaj sprawdź kompresję i oczywiście podepnij pod kompa może coś powie.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 11:39   #3
ravelkepno
ford::average
 
Avatar ravelkepno
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Kępno - Wielkopolska
Model: Ford Galaxy GHIA
Silnik: 1.9 TDI 110KM (AFN)
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie Odp: Pomocy,, biały dym,,, nie odpala

Stawiam na zerwany klin na wale i to na 100 % , przez to przestawił się zapłon i stąd chmura białego dymu.
ravelkepno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 21:48   #4
Easy-rider
ford::beginner
 
Avatar Easy-rider
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Żyrardów
Model: Ford Galaxy Style
Silnik: 2,8 V6
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: Pomocy,, biały dym,,, nie odpala

Revelkepno masz racje.
Poczytałem troszkę i na forum i na google. Reasumując, wina jest w zapłonie, tyle wyczytałem. Dzisiaj rano odholowali mnie do garażu. Zacząłem odkręcać wszystkie osłony by dostać się do rozrządu. Odkręcając ostatnią osłonę zauważyłem luz na kole wału korbowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Koło odkręciłem palcami, bez klucza. Okazało się że poprzedni mechanik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie dokręcił koła, chociaż śrubę pomalował klejem. Koło delikatnie przeskoczyło, widać to na tym "klinie" (tzn. to jest wypust w kształcie koła z prostym ścięciem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. "nie wiem jak to nazwać"). Sumując to co zauważyłem,,,, koło mając luzy na śrubie, przeskoczyło na tym "prostym ścięciu" wału korbowego (co widać na tym wieloklinie od paska rozrządowego bo jest wyrobione) i zapłon przeskoczył o kilka stopni. Jutro odbieram wszystkie potrzebne części. Troszkę kosztują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mniejsza. Teraz proszę was o jedno : jak ustawić w nim rozrząd ?? Mam tylko jedną rolkę napinającą i nic więcej. Jak i gdzie ustawić znaki na pompie i zaworach i kole zamachowym by było oki ? Ktoś pomoże ?? Nie jestem fachowcem, ale raczej wszystko robię sam i kluczy też mam full. Swoje V2 w motorze rozebrałem trzy razy na części pierwsze i chodzi do tej pory Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,,, więc mam nadzieję że ktoś z was ma jakąś instrukcję jak ustawić rozrząd i mi pomoże. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Szerokości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Easy-rider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 21:56   #5
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Pomocy,, biały dym,,, nie odpala

podaj adres poczty.
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 21:58   #6
Easy-rider
ford::beginner
 
Avatar Easy-rider
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Żyrardów
Model: Ford Galaxy Style
Silnik: 2,8 V6
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: Pomocy,, biały dym,,, nie odpala

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Z góry dziękuję. Części odbieram jutro o 11 i nie wiem co z nimi dalej zrobić.
Dzięki wielkie i pozdrawiam
Easy-rider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 06:29   #7
popo666
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-11-2010
Model: MK1
Silnik: 1,9TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 53
Domyślnie Odp: Pomocy,, biały dym,,, nie odpala

Poszło na maila.
popo666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 15:52   #8
grzela33starachowice
ford::average
 
Avatar grzela33starachowice
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Starachowice
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi 90KM
Rocznik: 1997
Postów: 112
Domyślnie Odp: Pomocy,, biały dym,,, nie odpala

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zajrzeć pod maskę, a wymienić silnik pewnie. Niestety wygląda na brak kompresji od tego zaczynaj sprawdź kompresję i oczywiście podepnij pod kompa może coś powie.
No to Go pocieszyłeś....na szczęście Twój pomysł był chybiony...a jak by wymienił serducho??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzela33starachowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 19:51   #9
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Pomocy,, biały dym,,, nie odpala

Cytat:
Napisał grzela33starachowice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to Go pocieszyłeś....
Całe szczęście że w dniu wczorajszym miałem doła pesymistycznego i się nie sprawdziło. Ale za to miał miłe zaskoczenie jak się okazało że to tylko klin i mam nadzieje że nie popierdzieliło czapki, zaworów popychaczy i innych takich co tam siedzą (a lubią się uszkodzić).
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 21:04   #10
Easy-rider
ford::beginner
 
Avatar Easy-rider
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Żyrardów
Model: Ford Galaxy Style
Silnik: 2,8 V6
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: biały dym,,, nie odpala

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Właśnie wróciłem z garażu. Nie udało mi się skończyć bo od 17 nie wiele comożna zrobić, a jutro na rano znowu. Dziękuję POPO66 za skany. Bardzo mi sie przydały. A za książkę "sam naprawiam" po polsku to ci flaszkę normalnie wiszę. Tyle szukałem i wszystkie po niemiecku. Wielkie dzięki. Na jakim jestem etapie ?? Otóż zablokowałem koło pompy wtryskowej śrubą (jak pisali w książce), zablokowałem wałek zaworów płaskownikiem 4 mm. Dwa elementy już mam, ale nie wiem jak znaleźć punkt na wale (jak ustawić wał korbowy) by wszystko pasowało przed założeniem paska. Dużo czytałem ale nie znalazłem. nawet szukałem w zaślepce na kole zamachowym, tu przy sprzęgle i nic. Błąd zrobiłem że wszystko pozdejmowałem a nic nie zaznaczyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jeśi wiecie może jak i gdzie szukać jakieś kreski lub punktu to proszę pomóżcie i napiszcie. Tak nie wiele mi zostało do skończenia. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim i pozdrawiam
Easy-rider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.