Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-10-2012, 15:39   #11
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie Odp: Brak mocy po rozgrzaniu

witam
wez wymontuj przeplywomierz wyczysc go dokladnie jest opisane na forum jak to zrobic i bedziesz widzial czy chociarz bedzie mial kopa na jakis czas ,jak tak to masz przeplywke walnieta i mozesz kombinowac da bolu inic nie zrobisz to z 30-60 min roboty i bedzie wszystko jasne .powodzenia

jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2012, 18:16   #12
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Brak mocy po rozgrzaniu

to nie przepływomierz, ale jeśli już sprawdzać ją w prosty sposób (bez programu diagnostycznego) to wystarczy go wypiąć i wówczas mamy dawkę srednią powietrza i auto będzie dośc dobrze ciągnąc na tych parametrach z dołu i nie będzie osiągać mocy maksymalnej (średnia ilośc powietra)
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 11:51   #13
saperek
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 AFN
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak mocy po rozgrzaniu

Nie miałem za bardzo czasu żeby posprawdzać dokładnie inne rzeczy ale jak podczas jazdy stracił moc to wysiadłem i zrobiłem tak jak pisał bartixr czyli odłączyłem przepływomierz. Po ruszeniu nie zauważyłem specjalnie różnicy w dynamice więc po chwili się zatrzymałem, zgasiłem auto i podłączyłem kostkę do przepływomierza. Po ruszeniu odzyskał moc na krótki czas. Powtórzyłem zabieg i znowu odzyskał moc na krótko.
W weekend chyba kupię przepływomierz i mam nadzieję że załatwi to sprawę.
saperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2012, 11:28   #14
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Brak mocy po rozgrzaniu

z tego co napisałeś nic nie wynika. wygląda na to ,że po wyłączeniu zasilania - zapłonu auto robi "reset" i masz na chwilę moc ale nie widać związku z przepływomierzem.

Po jego wypięciu na zagaszonym silniku, sterownik po starcie motoru będzie dostawał uśrednioną informację o ilości powietrza.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2012, 07:28   #15
szantis
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: 3city
Model: sharan
Silnik: 1,9 TDII- 1XXkm/3XX Nm
Rocznik: '98/99
Postów: 245
Domyślnie Odp: Brak mocy po rozgrzaniu

Cytat:
Napisał saperek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powtórzyłem zabieg i znowu odzyskał moc na krótko.
W weekend chyba kupię przepływomierz i mam nadzieję że załatwi to sprawę.
Zanim wywalisz kasę to zamiast przepływomierza wepnij diodę za 50 gr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. np BAV21
szantis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2012, 20:27   #16
saperek
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 AFN
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak mocy po rozgrzaniu

Kupiłem nowy przepływomierz i autko śmiga teraz aż miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dziękuję wszystkim za chęci i pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w weekend wymieniam wiązkę tylnej kapyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
saperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2013, 20:23   #17
madzia27221
ford::amateur
 
Imię: Magdalena
Zarejestrowany: 29-03-2013
Skąd: gryfice
Model: ford galaxy
Silnik: 1,*
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak mocy po rozgrzaniu

witam mam problem mam galaxy 2002 rok 1,9 tdi kupujac auto nie sprawdzilam chyba czy dobry technicznie okazalo sie ze sprzeglo sie slizga wymienilam sprzeglo po przejechaniu 500 km znow problem sie pojawil wiec zoatala wymieniona pompka i dalej to samo moze ktos zna przyczyne slizgajacego sie sprzegla czekam na kontakt
magda
madzia27221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 15:35   #18
Michal98
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-10-2013
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie nie działajace turbo po nagrzaniu

Witam
mam o to taki problem ktorego na forum nie moglem znalezc dosłownie . A wiec gdy zapale mojego galaxa 1.9 TDI 110 KM po nocy turbo dziala i dziala jak nalezy az do momentu gdy zgasze silnik, odpale po minucie i brak mocy nie idzie tak jak wczesniej, ale gdy zgasze na godzinke to wsiadam i lata az milo. Wyczytalem na forum ze silnik przechodzi w tryb awaryjny i wystarczy zgasic, zapalic silnik i wszystko ok ale u mnie trzeba poczekac te okolo 1h, wiec chyba to nie to samo..?

Ostatnio edytowane przez Michal98 ; 10-10-2013 o 16:59
Michal98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2015, 17:01   #19
BBK66
ford::average
 
Avatar BBK66
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Bytom
Model: ford galaxy ghia,automat
Silnik: 1.9 TDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 162
Domyślnie Odp: Brak mocy po rozgrzaniu

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to nie przepływomierz, ale jeśli już sprawdzać ją w prosty sposób (bez programu diagnostycznego) to wystarczy go wypiąć i wówczas mamy dawkę srednią powietrza i auto będzie dośc dobrze ciągnąc na tych parametrach z dołu i nie będzie osiągać mocy maksymalnej (średnia ilośc powietra)
a co do tej przepływki to zgasić silnik jak odetnie i wtedy rozłączyć czy na pracującym silniku rozłączyć i jechać-jak to obcykać?
ja sie już mecze z moim kupe czasu zdiołem klape osłaniająca silnik sprawdziłem wajche-chodzi lekko ,odpaliłem i popatrzałem- sztanga działa,rozebrałem n75 -to jak nówka -ideał,wężyki -cacy a non stop notlauf i błąd przeładowania turbo i teraz podpinam się vag kanał 11 popatrzałem na wykresy to niema rozbieżności w ciśnieniach przepływki juz niewiem co dalej
__________________
Ford Galaxy MK2 1.9TDI 2001 115KM
BBK66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.