Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2012, 22:16   #31
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Ubywający płyn chłodzący.

Nie napinaj się nie ma sensu, czytaj "sprawdź i planuj" jak jest ok to tylko bielenie. Ja tak zrobiłem, mam gościa w Lublinie który zjadł zęby na głowicach on sprawdza i podejmuje decyzje co dalej nie karze szlifować jak nie ma potrzeby. Może jest pęknięta czy krzywa i trzeba spawać. Jak masz zdjętą to grzech wg mnie i nie tylko nie sprawdzić ciśnieniowo i podjąć decyzję co dalej. Jeszcze nikt nie naprawił czegokolwiek przez internet a przy głowicy jest sporo roboty po co podwajać koszty i czas pracy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2012, 21:24   #32
trojaczkileg
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Legnica
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2007
Postów: 168
Domyślnie Odp: Ubywający płyn chłodzący.

Ponawiam temat, płyn dalej wywala z pod korka przy szybkiej jezdzie.
Pompka na podszybiu działa, układ odpowietrzony, Temperatura w normie, grzeje przód i tył.Węże nie pompują sie mocno, da się je wcisnąć.
Płyn do zbiorniczka się przelewa, termostat sprawdzony vag-iem, ok. Nie ma śladów oleju w płynie.Pompa wody wymieniona 4mieś temu.
Zrobiłem test na CO2- facet wsadził w zbiornik korek ze strzykawką i ściągał chyba opary ze zbior. W strzykawce był niebieski płyn, który się nie przebarwił.Powiedział że jest ok. Ale jeżeli wypluwa płyn to nie jest według mnie ok!
Sączy mi się płyn z tego czujnika co jest wkręcony w chłodnice (po stronie pasażera),troche go dokręciłem ale nie pomogło. Nie wiem czy tam powinna być jakaś uszczelka, czy poprostu jest minimalne pęknięcie. Czy to może mieć wpływ na w/w zachowanie płynu?
Zauważyłem na obecnej usczelce gł. 2 otwory,czy to oznacza że już wcześniej była zmieniana? Auto mam od 5 mieś. a wcześniejszej historii auta nie znam.
Nie chcem zbyt pochopnie ściągać głowicy, bo jak powiedział mech - Możemy ci to zrobić tą uszczelke ale co jak dalej będzie to samo? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trafna diagnoza to podstawa, czytałem że sam test na CO2 też nie jest miarodajny.
Prosze o opinie
trojaczkileg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2012, 22:55   #33
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Ubywający płyn chłodzący.

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie napinaj się nie ma sensu, czytaj "sprawdź i planuj" jak jest ok to tylko bielenie. Ja tak zrobiłem, mam gościa w Lublinie który zjadł zęby na głowicach on sprawdza i podejmuje decyzje co dalej nie karze szlifować jak nie ma potrzeby. Może jest pęknięta czy krzywa i trzeba spawać. Jak masz zdjętą to grzech wg mnie i nie tylko nie sprawdzić ciśnieniowo i podjąć decyzję co dalej. Jeszcze nikt nie naprawił czegokolwiek przez internet a przy głowicy jest sporo roboty po co podwajać koszty i czas pracy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popieram kolegę. W takim silniku głowica jest 100% krzywa. Nie liznąć jej na szlifierce byłoby głupotą, bo może się okazać, że niedługo znowu poleci uszczelka. A tak masz praktycznie nową głowicę.
I polecam uszczelkę pod głowicę kupić w ASO. I od razu uszczelki pod pompę podciśnienia.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2012, 23:23   #34
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Ubywający płyn chłodzący.

Jeśli masz diagnostykę uszczelki ok to szukaj wycieków u mnie przez pęknięty króciec ( mikro pęknięcie wylewa ok 1 litra na 100-200 km a przy zakręconym korku na 30-50 km . Spróbuj odkręcić korek tak 1 -1i pół obrotu ,jeśli przestanie uciekać to szukaj przecieku i wymieniaj przewody i oglądaj wszystkie trójniki przez te mikro pęknięcia wycieka sporo plynu pod ciśnieniem. Ja na szczęście właśnie dzisiaj dostałem moją bolączkę , a szukałem od czerwca.Jak chcesz to pisz na priw mam kilka rurek i trójników może coś podpasi .
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 09:01   #35
trojaczkileg
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Legnica
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2007
Postów: 168
Domyślnie Odp: Ubywający płyn chłodzący.

Ok, zrobie jak mówisz. Ale dlaczego wywala płyn z pod korka? czy ewentualne wycieki mogą powodować wyrzucanie płynu?.
trojaczkileg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 10:03   #36
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Ubywający płyn chłodzący.

a dla świętego spokoju jeszcze możesz płukać układ wodny jakimiś płukaczami ( woda borna czy jakoś tak) może masz kamień czy zamulony układ. I jeszcze jedna rzecz ile lejesz płynu do zbiorniczka. Lej na minimum nie na maxa.Wycieki nie powodują wywalania płynu tylko zapowietrzanie układu i cały czas może się odpowietrzać a między innymi wtedy wywala ciut płynu na zewnątrz.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 11:03   #37
szantis
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: 3city
Model: sharan
Silnik: 1,9 TDII- 1XXkm/3XX Nm
Rocznik: '98/99
Postów: 245
Domyślnie Odp: Ubywający płyn chłodzący.

Jak wyrzuca płyn to znaczy ,że zostaje przekroczone ciśnienie w układzie i zaworek korka zbiornika wyrównawczego puszcza. U siebie też jestem po remoncie głowicy. Poza wyrzucaniem płynu nie miałem innych objawów (przy wywalaniu płynu przestało grzać ogrzewanie), test na CO też nic nie wykazywał. Po zwaleniu głowicy okazało się, że uszczelka byłą cała, głowica szczelna ale trzeba było "liznąć głowicę". Przy okazji zmieniono uszczelniacze i prowadnice zaworów itd. Jedynie co schrzaniono to wstawiono uszczelkę z jednym otworkiem więcej....
szantis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2012, 11:41   #38
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Ubywający płyn chłodzący.

To napisz czy po tym remoncie głowicy ustapił wyciek płynu z pod korka i czy ogrzwanie jest OK!
Pozdrawiam.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2012, 16:42   #39
szantis
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: 3city
Model: sharan
Silnik: 1,9 TDII- 1XXkm/3XX Nm
Rocznik: '98/99
Postów: 245
Domyślnie Odp: Ubywający płyn chłodzący.

Po remoncie głowicy jest dobrzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Grzanie jest, węże miękkie i tylko po ostrej jeździe robią się twardsze. Płynu nie wywala. Zużycie 5w40 na poziomie 0,5 l na 7 tys km.
szantis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2012, 21:20   #40
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Ubywający płyn chłodzący.

Czyli jednak musiała być mikronieszelność na uszczelce lub samej głowicy! Zdarza sie tak, że nawet nie widac gołym okiem mikroszczelin, a jednak są. Dlatego pytałem i ciebie, bo wiele osób na tym forum przeżyło to juz na własnej skórze.

Bo sa i u mnie takie przypadki, chociaż na sczęscie niewiele. Ile sie nagadałem nieraz przez tel. np. piec u mnie chodzi idealnie, testuje przed wysłaniem przynajmniej 5 x, a tu po założeniu telefon, ze ni cholery, przegrzewa sie moment. Więc sugeruję nieszczelność w układzie, głowica - uszczelka - blok silnika. Na 95 % jednak sie to później sprawdza.

P.S.
Ja mam takiego klienta, któremu zrobiliśmy ogrzewanie postojowe, które działa bez problemu gdy silnik nie pracuje, ale po zapaleniu silnika, temperatury w piecu gwałtownie rosną i piec się wyłącza po osiagnieciu 85 st co jest prawidłowe, ale w silniku i układzie, temperatura jest o parędziesiąt stopni niższa. Czyli płyn nie jest wtedy dostatecznie szybko przepychany przez piec.
Wskazuje to moim zdaniem na obecność powietrza, bo;
- piec sprawny
- pompka elektryczna płynu dołożona przy piecu - jest OK
- bez włączonego silnika grzeje wspaniale
- silnik po zapaleniu powinien wspomóc przepychac płyn przez piec.
- jednak po zapaleniu silnika piec za szybko się nagrzewa, a w całym układzie jeszcze zimno i brak grzania.
- zamieniany był kierunek pchania płynu przez piec, bo w tym aucie zmieniono silnik z 1Z, na AUY na pompowtryskach i jest zamontowanee w modelu MK1, a przy okazji porobione tam troche partyzantki.
- po zwaleniu węży z pieca, brak płynu, sucho!!!!!

Nie chcę sie powtarzać, ale już dawno zauważyłem, jak i wielu na tym forum, bardzo ścisły związek przedmuchu, czy nieszczelności w układzie chłodzenia z ogrzewaniem.

Rozpisałem sie troche, ale to dość ciekawy przypadek, pod rozwagę kolegów.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 08-10-2012 o 21:32
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.