Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2014, 11:25   #11
Stary_Kot
ford::amateur
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Łajski
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: prawidłowe wymiary radia

Wybaczcie że odgrzewam ale nie znalazłem nic więcej w tym temacie. Mam forda Galaxy MK2 z fabrycznym radiem forda. W tym wątku widzę że ktoś chciał założyć radio 2 DIN do takiej ramki fordowskiej. Dostałem od kumpla radio/DVD/NAVI/itd 2DIN ale analizując sytuację mam następujące wnioski.
Jeśłi ktoś miał Galaxy z dużą navi to wówczas mamy panel centralny od sharana. Nie ma on kawałków ramki między uchwytami kubków i panelem climatronica, tylko wszystko do siebie dolega. DO tego przyciski boczne tez nie mają między sobą odstępów. Wówczas mamy pełne 2 DIN i możemy wstawiać sobie inne radio. Właściciele Sharanów i Alhambr maja tak zawsze i nie mają problemu.
Jeśli jednak mamy Forda Galaxy z fabrycznym radiem, to mamy inna ramkę. Międzt radiem, uchwytami kubków oraz radiem i climatronikiem mamy kilkumilimetrowy srebrny pasek ramki. Do tego przyciski boczne też są od forda (bardziej obłe) i oddzielone sa od siebie ramką (nie dolegają). Te dodatkowe odstępy nad i pod radiem powodują że otwór na radio jest niższy. To by potwierdzało że radio Forda ma 1.8 DIN. Kiedy tak przystawiałem do wygląda na to że radio może i by weszło, ale wystawałoby poza płaszczyznę panelu. Ramka już się nie zmieści. Z drugiej jednak strony znalazłem takie oto adaptery:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Te są wyraźnie do wersji Galaxy do 2006 roku. Czy wiąże się to z przycięciem ramki panelu? Czy ktos z forumowiczów wkładał kiedyś sprzęt 2 DIN do Galaxy MK2 bez dużej NAVI? Czy mógłby sie pochwalić jak i pokazać zdjęcia jak mu to wyszło? Nie wiem czy porywać się na tą operację.
Można oczywiście kupić całą ramkę panelu centralnego od wersji z dużą NAVI. Niby raptem 120 zł. Poradźcie.

Stary_Kot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 09:42   #12
WielkaŚliwa
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-09-2013
Skąd: Krapkowice
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: prawidłowe wymiary radia

też chciałem zakładać radio 2 din ale ze względów praktycznych wybrałem 1 din z wysuwanym ekranem ( chyba 7 cali - Peying 9909 ) po pierwsze mniej roboty po drugie żadnej ingerencji w plastikowe elementy panelu po trzecie wygląda według mnie trochę estetyczniej niż taka krowa z jedną gałką i trzema przyciskami ( zależne od radia ) zawsze można schować ekran i nic nie świeci w nocy ( wiem w 2 din też wyłączysz ekran ) poza tym jest ramka wypełniająca dziurę o 0,8 din Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wygląda jak zwykłe radio , nie kusi amatorów cudzej własności ( puki co ) . Jeśli chodzi o samo radio to jest ok , trochę mało inteligentne ale jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WielkaŚliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 10:01   #13
Stary_Kot
ford::amateur
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Łajski
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: prawidłowe wymiary radia

no ja dostalem cos takiego:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiec żadnych galek, dotykowy ekran, I w ogole fajna maszyna. Panel z TV jest zdejmowany wiec I amatorom sie opiera, poza tym trzymam auto w przydomowym garażu. Pozostaje chyba w takim razie wymiana panelu na taki od sharana albo of galaxy z dużą NAVI.
Stary_Kot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 20:09   #14
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: prawidłowe wymiary radia

Cytat:
Napisał Stary_Kot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wybaczcie że odgrzewam ale nie znalazłem nic więcej w ...
kolego najlepiej wrzuć fotkę radia które masz w aucie i wtedy powiem Ci co i jak bo sam u siebie zmieniałem

pozdrawiam
__________________
były: Golf III 1,9 TD; Carisma 1,9 TD; Mondeo 2,0 TDDI, Galaxy MK2 1,9 TDI, jest Galaxy MK3 1,8 TDCi
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2014, 13:05   #15
Stary_Kot
ford::amateur
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Łajski
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: prawidłowe wymiary radia

Radio mam standardowe fordowskie 6000cd. Dziś właśnie przymierzyłem u ramkę od tej nowej stacji 2 DIN w sharanie kolegi i pasuje idealnie, więc kupuję ramkę od konsoli of sharana/Alhambry i zamontuje. Potem wrzucę jakieś zdjęcia z tej operacji.
Stary_Kot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 13:16   #16
no_fear
ford::average
 
Avatar no_fear
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: KrK
Model: MK2
Silnik: 2.3 + LPG
Rocznik: `00
Postów: 183
Domyślnie Odp: prawidłowe wymiary radia

Cytat:
Napisał Stary_Kot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radio mam standardowe fordowskie 6000cd. Dziś właśnie przymierzyłem u ramkę od tej nowej stacji 2 DIN w sharanie kolegi i pasuje idealnie, więc kupuję ramkę od konsoli of sharana/Alhambry i zamontuje. Potem wrzucę jakieś zdjęcia z tej operacji.
i jak udało się zamontować ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no_fear jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 16:11   #17
Stary_Kot
ford::amateur
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Łajski
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: prawidłowe wymiary radia

Owszem. WYmieniłem ramkę na taka od Alhambry lub Sharana. Wyglądało tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz wygląda tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moduł GPS upchałem w schowku.
Stary_Kot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2014, 10:42   #18
no_fear
ford::average
 
Avatar no_fear
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: KrK
Model: MK2
Silnik: 2.3 + LPG
Rocznik: `00
Postów: 183
Domyślnie Odp: prawidłowe wymiary radia

jesteś zadowolony z tego Naviheaven 7" ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakiej navi używasz ?
no_fear jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2014, 11:40   #19
Stary_Kot
ford::amateur
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Łajski
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: prawidłowe wymiary radia

samego GPS boxa mam tego starszego, więc automapa chodzi tylko stara. Ale wgrałem najnowszą Mape Map i jest spoko. Generalnie jedyne zastrzeżenie jakie mam do Naviheavena to że przy silnym słońcu goowno widać na ekranie. Drugie zastrzeżenie jakie mam to że nie można uruchomić nawigacji jednocześnie korzystając z radia.
Stary_Kot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2015, 12:48   #20
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: prawidłowe wymiary radia

Może ktoś polecic jakis sprawdzony czytnik kart ktory pasuje do naszego radia
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.