Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2010, 11:30   #11
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

a co powiecie na to ,że wentylator załącza się juz po włączeniu zapłonu, jeszcze przed odpaleniem silnika i kręci cały czas aż do zgaszenia lub wyłączenia zapłonu - sprawdzane przy ustawieniu klimy na auto, na manual jak również w trybie eco( w tym trybie klima nie działa a wiatrak śmga).Czy jest to spowodowane bardzo wysokimi temp. zewnętrznymi nie wiem jak sytuacja wyglada w chłodniejsze dni bo dopiero od kilku (wszystkie upalne)mam sprawny silnik wentylatora i moge się cieszyć klimąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam też duże przypuszczenia że działa on jeżeli klima jest całkiem off, jednakze nie mam 100% pewności bo najpierw chodził na właczonej klimie i po przełaczeniu na off też jeszcze krecił tylko nie wiem czy była to przaca wynikająca z rozpędzenia sie czy kreciał bo musial.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2010, 13:53   #12
JarekWRC
ford::beginner
 
Imię: Jare
Zarejestrowany: 08-12-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001/2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

Witam serdecznie.

Przedstawie wam swoją - ZASKAKUJĄCĄ historię zwiazaną z wentylatorem mojego mondka.

Naczytalem sie jak glupi najróżniejszych postów dot. ciagle załączajacego sie wentylatora, przepalonych wtyczek i rezystorow i dzis w koncu stwierdziłem, ze uporam sie również i z tym problemem u siebie.

Objawy standardowe, czesto wlaczajacy sie wentylator w trybie awaryjnym, przygasajace swiatla drogowe i podswietlenie deski na ulamek sekundy podczas rozruchu wentylatora, ostatnio nawet wlaczajacy sie wentylator zaraz po wlaczeniu samego nawiewu (bez klimy).

Tak wiec opracowalem plan podniesienia przodu auta zeby do calej sprawy zabrac sie od dolu gdzie dostep jest odrobinę łatwiejszy, zdjalem plastikowa osłonę zlokalizowalem miejsce rezystora i............. okazała się ze go poprostu tam nie ma! NIe ma również owej wtyczki z przewodami. Calośc wygląda tak jakby ktoś swiadomie wymontował ten element łacznie z usunięciem kabli.

W pierwszej chwili pomyślalem że może posiadam inny zespół wentylatorów ale porównując zamieszczone na forum fotki z napraw, stwierdziłem że wygląda on dokładnie tak samo jak wszystkie inne z tego rocznika (tj TDDI 2001 r) tyle że u mnie w miejscu gdzie powinien być rezystor poprostu jest pusty otwór na niego ale samego rezystora nie ma.

Dodam tylko, że auto bylo 1,5 roku temu sprowadzone z włoch, może tamci magicy z uwagi na znacznie cieplejszy klimat i pewnie częstsze problemy z przepalona wtyką stwierdzili że mozna z niej zrezygnowac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jednym słowem zastanawiam się jak to wszystko działa bez tego rezystora i za co właściwie on odpowiada? Może wy coś podpowiecie, ale chyba bez wizyty u elektryka sie nie obejdzie, nie wiem tylko co mu powiedziec...aby zamontował ten rezystor ponownie ??

Z góry dzieki za sugestie. Pozdrawiam
JarekWRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2010, 13:27   #13
t_skiba
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-11-2007
Skąd: Lubin/ Edynburg
Model: Opel Omega
Silnik: 3.2 V6
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

Witam! Mam ten sam problem czyli wentylator pracuje cyklicznie tylko na drugim biegu co kilka sekund przy włączonej klimie. Sprawdzałem wtyczki i sa cale. U mnie wygląda to tak ze mam jedna wtyczkę z dwoma przewodami, która idzie jakby do silnika wentylatora, a druga wtyczka rowniez z dwoma przewodami jest podloczona w prawym dolnym rogu patrzac na przod auta. Czy ktos moze mi poradzic co sprawdzic bo wszystkie posty jakie znalazlem dotycza dieseli a tam chyba to wyglada troszke inaczej. Z gory dzieki i pozdrawiam.
t_skiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2010, 11:29   #14
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

Kolego JarekWRC kup gdzieś na szrocie ten rezystor. Koszt to jakieś 50 zł. Niech jakiś macher rozetnie trochę wiązkę biegnącą obok i wyprowadzi z niej nowe kable np. poprzez dolutowanie. Puźniej niech je wlutuje do pinów w rezystorze. Wtedy zobaczysz jak naprawdę klima chłodzi na postoju w MKIII, bo podczas szybszej jazdy dużej różnicy nie ma.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2010, 15:15   #15
rafir
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Model: Focus MK3
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

Witam
Podłącze się do tematu, gdyż u mnie wentylator na 1 biegu przy włączonej klimatyzacji działa jedynie gdy jest sucho, natomiast gdy pada deszcz i samochód jeszcze nie wyschnie a to z reguły trwa około 3-4 dni wentylator chodzi tylko na 2 biegu. Czy ktoś wie gdzie szukać przyczyny. Sucho jest OK, mokro nie jest ok - co to?
rafir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2010, 18:37   #16
BAZAR
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2010
Skąd: PABIANICE
Model: FORD MONDEO KOMBI MK3
Silnik: 2.O TDDI ghia 115 kucy
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

jeżeli chodzi o wentylator to będzie się załączał na włączonej klimie co chwila bo chłodzi kompresor i chodzi nieco głośniej bo pracuje na dużych obrotach

Ostatnio edytowane przez BAZAR ; 30-08-2010 o 18:46
BAZAR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2010, 18:44   #17
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

Cytat:
Napisał BAZAR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam masz ten sam model auta co ja i nic nie kombinuj ten typ tak ma
Nawet nie chce mi się tego komentowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2010, 15:19   #18
rafir
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Model: Focus MK3
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

No to sobie porozmawialiście, natomiast ja dalej nie wiem co z tym wentylatorem w połączeniu z deszczem?
rafir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2010, 17:10   #19
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

Cytat:
Napisał rafir Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to sobie porozmawialiście, natomiast ja dalej nie wiem co z tym wentylatorem w połączeniu z deszczem?
a może po prostu odnosisz takie wrażenie bo nie widzę związku wentylatorów z deszczem, no chyba, że gdzieś jest lipa z izolacją kabli
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 15:25   #20
kamilek30
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Podlasie
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 02
Postów: 188
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

zajedź wpierw i podłącz pod kompa, u mnie cos sie zawiesiło i wystarczyło odwiesić. koszt 50 zł i ani razu sie nie włącza chyba ze przy klimie
kamilek30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.