Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2016, 14:18   #1
FrankHorrigan
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 12-08-2016
Skąd: Sochaczew
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Gaśnie, czasem nie odpala, miga kontrolka od świec

Witam drodzy forumowicze. Nabyłem niedawno bardzo fajne mondeo 2001r 2.0 TDDi. Zdjęcia: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto sprowadzone z Niemiec. Po kilku latach eksploatacji w Polsce wymieniony silnik na niemal identyczny z mniejszym przebiegiem. Kupiłem auto w tym roku prawdę mówiąc przez przypadek - uprzedzony do Fordów unikałem ich jak ognia jednak po przejechaniu się mondeo kupiłem to auto bez większego namysłu ze względu na komfort jazdy i cieszący się dosyć dobrą opinią silnik TDDi. Kilka mankamentów, które auto posiadało jak lekko wgnieciony błotnik czy zacinający się centralny zamek postanowiłem usunąć i doprowadzić auto do stanu idealnego, niestety nie zdążyłem. Od ponad dwóch miesięcy auto jest unieruchomione. Mam nadzieję że pomożecie znaleźć źródło problemu dlatego postaram się ze szczegółami opisać co się z samochodem działo.

Zaraz po zakupie wymieniłem pękniętą gumową rurę przez, którą nie działała turbina. Momentalnie autu wróciła moc i wigor charakterystyczny dla diesla. Po około miesiącu auto zgasło podczas jazdy - tak po prostu. Uruchomienie z biegu było nie możliwe. Dopiero wyłączenie zapłonu i ponowne przekręcenie kluczyka uruchomiło motor. Wszystko było w porządku przez około 2 tygodnie. Po tym czasie auto zgasło kilka razy bez zauważalnej przyczyny w przeciągu kilku dni by nieco później zbuntować się całkowicie i odmówić posłuszeństwa co poskutkowało powrotem do domu na lawecie. Dodam, że za każdym razem kiedy auto gasło migała kontrolka od świec. Kiedy mondeo nie chciało odpalić kontrolka od świec zaczynała pulsować prawie natychmiast po przekręceniu kluczyka. Wymieniłem filtr paliwa idąc za radą kolegi, że może to pomóc. Niestety nie pomogło. Raz auto odpalało i pracowało przez minutę, raz przez 5 minut a czasem wcale nie dało się uruchomić. Oddałem do mechanika. Efekt 350zł mniej - wymieniony podobno czujnik położenia wału. Auto na chodzie przez około tydzień. Później objawy znowu się powtarzały: na początku zgasł raz, później coraz częściej i częściej by znowu wracać na lawecie ale tym razem nie do domu tylko prosto do innego mechanika. Tam postało około tygodnia, 50zł mniej za podłączenie komputera i efekt zero. Zaprowadziłem do następnego. Auto stało u trzeciego już majstra ponad 6 tygodni i wczoraj wróciło na lince do mnie do domu. Co było robione: przepatrzona cała wiązka w podszybiu, zaizolowane drobne przetarcia kabli, następnie podmieniony ponownie czujnik położenia wału, podmieniony sterownik pompy wtryskowej (400zł)i jeszcze jakieś inne kombinacje, czary mary na których się nie znam. Efekt końcowy bez zmian. Dziś rano auto odpaliłem, pojeździłem sobie po osiedlu jakieś 10 minut, zgasiłem, za chwilę odpaliłem ponownie i po 30s mondek zgasł i gaśnie co i rusz, kontrolka od świec pulsuje. Przeglądałem niniejsze forum i znalazłem propozycję wymiany pompy pod tylną kanapą. Tylko że pompa słychać że pracuje po uruchomieniu silnika. Jedynym dziwnym jej zachowaniem jest to że kiedy mondek nie zostanie wyłączony z kluczyka, tylko zgaśnie sam i pulsuje kontrolka świec - pompa dalej pracuje przez jakieś 5 - 10 sekund. Czy wymieniać pompę? Czy szukać innego rozwiązania problemu? Proszę o pomoc i podpowiedzi. Jestem zdeterminowany aby wreszcie cieszyć się jazdą moim mondeo.
Dodam że ostatni mechanik powiedział że on teraz wymieniłby komputer ale tego się nie chce podjąć bo to musi być komp z kluczykiem, że mój TDDi jest z przepływomierzem a większość była bez i jak zły komputer się kupi to będzie jeszcze gorzej itp itd...


Ostatnio edytowane przez FrankHorrigan ; 12-08-2016 o 14:23
FrankHorrigan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2016, 16:02   #2
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Gaśnie, czasem nie odpala, miga kontrolka od świec

Po pierwsze, najważniejsze i przede wszystkim podpiąć auto pod komputer diagnostyczny i sczytać błędy. Podaj je wtedy na forum, to może uzyskasz bardziej konkretne odpowiedzi. Na razie to wróżenie z fusów, bo przyczyn tego stanu rzeczy może być pierdylion:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2016, 16:04   #3
FrankHorrigan
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 12-08-2016
Skąd: Sochaczew
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Gaśnie, czasem nie odpala, miga kontrolka od świec

Błąd to P1608
FrankHorrigan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2016, 16:07   #4
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Gaśnie, czasem nie odpala, miga kontrolka od świec

Cytat:
Napisał FrankHorrigan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P1608
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 12-08-2016 o 16:16
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2016, 17:06   #5
FrankHorrigan
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 12-08-2016
Skąd: Sochaczew
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Gaśnie, czasem nie odpala, miga kontrolka od świec

No właśnie czytałem już ten wątek:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zrobiłem dokładnie to co opisywali forumowicze dosłownie 5 minut temu. Wymontowałem przekaźnik i wyczyściłem styki papierem ściernym 800. Chodzi o ten przekaźnik: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety nie pomogło. szukam dalej. Proszę o jakieś inne propozycje. Za każdą podpowiedź będę wdzięczny.

Bump: Dalej piszą forumowicze, że przewody mogą nie łączyć ale mechanik zarzekał się, że dwa dni stracił aby całą wiązkę przepatrzeć, znalazł jakiś jeden przewód lekko przetarty ale zaizolował go a problem nie znika. Dlatego przewodów raczej się nie chcę dotykać bo zakładam że są sprawdzone... Co dalej :/ ...

Bump: Zauważyłem jeszcze że pompka elektryczna która jest u mnie pod fotelem "buczy" kiedy auto zgaśnie bardzo długo nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, przestaje kiedy ponownie włączę zapłon. Ale kiedy auto pracuje czuć na niej delikatne wibracje świadczące o jej pracy? Czy zatem pokusić się o jej wymianę czy będzie to kolejne 300zł wyrzucone bezsensownie w naprawę auta i nic to nie da?

Ostatnio edytowane przez FrankHorrigan ; 12-08-2016 o 17:24
FrankHorrigan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2016, 21:48   #6
FrankHorrigan
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 12-08-2016
Skąd: Sochaczew
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Gaśnie, czasem nie odpala, miga kontrolka od świec

Autko odpaliło. Nie zgasło. Pojeździłem nim sobie po osiedlu jakieś 15 minut. Wjechałem do garażu, zgasiłem. Po 5 minutach idę przepalić je ponownie i już gaśnie co 5 - 10 sekund...
FrankHorrigan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2016, 19:45   #7
FrankHorrigan
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 12-08-2016
Skąd: Sochaczew
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Gaśnie, czasem nie odpala, miga kontrolka od świec

Mam pytanie w tym temacie jeszcze do forumowiczów: Zdecydowałem się wymienić pompkę paliwa (tą w baku) - czy warto zainwestować w BOSH'a za ok 540zł czy kupić zamiennik w przedziale 230 - 300zł ?
FrankHorrigan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2016, 19:16   #8
FrankHorrigan
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 12-08-2016
Skąd: Sochaczew
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Gaśnie, czasem nie odpala, miga kontrolka od świec

Sterownik silnika był przyczyną awarii. Auto naprawione. Mechanik podliczył na 900zł :/
FrankHorrigan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.