Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2016, 08:27   #1
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Poradnik: silnik gaśnie w czasie jazdy, turbina nie działa po odpaleniu auta

TDI AHU 1997r.

Pierwszym objawem było brak doładowania po odpaleniu auta. Aby turbina zaczęła działać musiałem przygazować do około 3200rpm i turbina "zaskakiwała" i było doładowanie. Niestety na poziomie około 80%. Po jakimś czasie padające już turbo wymieniłem, problem pozostał. 4 mechaników po ciężkich walkach, podstawianiu zaworów i przepływek, wymianie przewodów podciśnieniowych poległo. Problem istniał około 2 lat.

Jakoś w poprzednie wakacje zdarzyła się sytuacja, że podczas jazdy zgasł silnik. Był nagrzany, jeździłem z pół dnia po mieście. Po około 5 minutach odpalił i przez miesiąc było ok. Potem znowu. Okazało się, że paliwo do wtrysków nie doszło i zgasł. Poluzowałem nakrętki na wtryskach, pokręciłem rozrusznikiem i jak zaczął "pluć" paliwem zakręciłem, odpał od strzała i jazda dalej.
Z biegiem czasu problem narastał aż nie dało się jeździć. Silnik gasł co kilka kilometrów, czasem co kilka metrów. Raz jeszcze nie rozgrzany, raz nagrzany, nie było reguły.
Mechanicy spisali na straty pompę wtryskową.

Dzięki google znalazłem przyczynę gaśnięcia: zimne luty na przekaźniku 109. Odessałem cynę z wszystkich "nóżek" i położyłem nową z topnikiem. Dodatkowo zaśniedziałe styki przekaźnika przetarłem papierem ściernym setką. Problem gaśnięcia silnika zniknął. Turbina działa za każdym razem.
Okazało się, że ten przekaźnik odpowiada za pracę pompy wtryskowej i zasilanie komputera sterującego wtryskami.

Męczyłem się z tym dwa lata. Mam nadzieję, że ktoś to przeczyta i nie będzie miał takich problemów jak ja.

devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 09:34   #2
suhhar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2016
Model: alhambra 2003
Silnik: 1.9 tdi AUY
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: Poradnik: silnik gaśnie w czasie jazdy, turbina nie działa po odpaleniu auta

jesteś mistrz dla mnie a tym baranom mechaniką pokaż środkowy paluch.
suhhar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 10:03   #3
tomch77
ford::average
 
Avatar tomch77
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Świętokrzyskie
Model: Focus II FL Kombi, Focus II Kombi
Silnik: 2.0 tdci/136, 1.6 tdci/110
Rocznik: 2008, 2007
Postów: 136
Domyślnie Odp: Poradnik: silnik gaśnie w czasie jazdy, turbina nie działa po odpaleniu auta

Brawo i szacunek za wytrwałość. Swoją drogą "kazał Pan, musiał sam"

android
tomch77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.