Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2014, 10:06   #61
darmenn
ford::beginner
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: SZCZYTNO
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Ja mały wymianiłem na orginał i dalej to samo ,stary który siedział tez wydaje sie byc sprawny (sprawdzałem w goracej wodzie ) .Szukałem wczoraj jak wejsc w ten tryb serwisowy i nie znalazłem jak w trójce sie to robi,ale tylko 11 stron przeczytałem ,wiec dzis dalej poszukam

Bump: VII. Test licznika

1. Aby wejść w tryb testu własnego zestawu wskaźników jednocześnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zerowania licznika dziennego i przekręć kluczyk zapłonu w położenie II
2. Po wyświetleniu napisu TEST na LCD zwolnij przycisk zerowania licznika dziennego
3. Zestaw wskaźników rozpocznie test poruszania wskazówkami wskaźników.
4. Aby wybrać lub ominąć jakiś test w teście własnym zestawu wskaźników naciśnij przycisk zerowania licznika dziennego.
5. Test własny zostanie wyłączony po obróceniu wyłącznika zapłonu do położenia 0 lub po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku zerowania licznika dziennego przez 5 sekund.
6. Jeśli nie da się uruchomić trybu testu własnego, użyj WDS do wykonania diagnostyki zestawu wskaźników.

Opis

Test Wyświetlany komunikat Testowany wskaźnik/kontrolka/wyświetlacz/sygnały/układ Opis
1, GAGE Tachometr, prędkościomierz, wskaźnik temperatury i poziomu paliwa Wszystkie wskaźniki wykonują test pełnego ruchu wskazówek, który trwa około 5 sekund
2.Cały wyświetlacz LCD się świeci 8888 Wyświetlacze LCD wbudowane w prędkościomierz i obrotomierz Wypełnia wszystkie segmenty wyświetlacza LCD, co pozwala stwierdzić, czy wyświetlacz działa prawidłowo
3, Żarówka Zestaw wskaźników zaświeca lampki kontrolne i ostrzegawcze Zapala następujące lampki ostrzegawcze, sterowane przez zestaw wskaźników - ABS, układu hamulcowego, świec żarowych (jeśli jest), ostrzeżenia o oblodzeniu (pomarańczowa), ostrzeżenia o mrozie (czerwona), niskiego poziomu paliwa, MIL, układu TCS (jeśli jest)
4, rXXXX Pamięć tylko do odczytu (ROM) zestawu wskaźników Pokazuje wersję pamięci ROM zestawu wskaźników
5, Poziom pamięci NVM (ROM) ErXXXX Pamięć trwała zestawu wskaźników (NVM) Pokazuje wersję pamięci trwałej (NVM) zestawu wskaźników
6, Poziom pamięci EEPROM E XX Poziom pamięci EEPROM zestawu wskaźników Pokazuje wersję pamięci EEPROM zestawu wskaźników
7, DTC lub NONE Kody DTC Wyświetlane są zapamiętane kody DTC. Jeśli jest więcej niż jeden kod DTC, będą one pojawiać się po kolei. PATRZ Zestawienie kodów usterek DTC zestawu wskaźników, w celu uzyskania szczegółów.
8, Prędkość pojazdu (mile/godz.) SPXXXX Prędkościomierz Pokazuje sygnał aktualnej prędkości pojazdu w milach na godz.
9, SPXXXX Prędkościomierz Pokazuje sygnał aktualnej prędkości pojazdu w km/h
10, tAXXXX Obrotomierz Pokazuje sygnał aktualnej prędkości obrotowej silnika do obrotomierza (obr/min)
11, FXXX Czujnik poziomu paliwa Pokazuje sygnał poziomu paliwa (0 = pusty, 255 = pełny)
12.ECT/CHT XXXC ECT/CHT Pokazuje sygnał temperatury w stopniach C
13, btXXX Napięcie akumulatora Pokazuje sygnał napięcia akumulatora

Czy to jest ten tryb serwisowy?

darmenn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 14:19   #62
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Cytat:
Napisał darmenn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to jest ten tryb serwisowy?
Tak, to je to.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 19:07   #63
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podaj w takim razie link proszę do małego termostatu w zamienniku, skoro takowy występuje. Z tego co wiem nie występuje mały termostat (termostat w układzie chłodzenia oleju) w zamienniku. No ale skoro......
Może zbyt krótko żyjesz i zbyt mało wiesz?
To jest zamiennik:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To jest orginał:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 19:35   #64
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Cytat:
Napisał dżizas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może zbyt krótko żyjesz i zbyt mało wiesz?
Wygląda na to, że mało wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Heh, a wszyscy na forum, jak jeden mąż pisali, że zamienników owego termostatu niema, a tu proszę- jest.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 19:47   #65
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Cytat:
Napisał dżizas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-FORD-M...item3cd36a0a13
Ale to się nie liczy bo to nie na polskim rynku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chyba, że ja też mało wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak czy inaczej na tej części nie próbowałem szczędzić - kupiłem oryginał bez szukania zamiennika. Za dużo jaj z tymi termostatami jest w tych autach.

Cytat:
Napisał darmenn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie ,a jak właczyc ten tryb serwisowy ?
Metmusic czekam na informacje czy pomogło
Jestem po wymianie ale dzisiaj pokonany za mały dystans żeby stwierdzić poprawę (warsztat za blisko domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) - jutro rano pierwszy test - dam znać.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 15-01-2014 o 19:50
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 22:49   #66
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Ale ja kolego mieszkam w UK i dla mnie liczy się to bardzo bo na ebay-u kupuję zdecydowaną większość części i nie tylko ze względu chociażby na cenę.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 22:56   #67
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie

Ok - co kto potrzebuje. Fakt potwierdzony: Zamiennik istnieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2014, 07:41   #68
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Dołóż te 17 Funtów i bądź spokojniejszy. A nie założysz zamiennik i nadal będzie coś falować (teoretycznie) to będziesz szukał oryginału. Wiem na swoim przykładzie, że jak chce się zaoszczędzić na części to się potem dwa razy płaci. Zresztą trochę pracy jest z wymianą tego termostatu więc lepiej tego nie robić dwa razy.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2014, 08:34   #69
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dołóż te 17 Funtów i bądź spokojniejszy.
Też jestem zwolennikiem dołożenia kilku zł - jeśli to jest kilka, a nie kilkaset Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy czym w tej dyskusji chodziło tylko o ustalenie faktu czy jest zamiennik czy nie. Zostało udowodnione, że jest

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Metmusic czekam na informacje czy pomogło
Zmieniłem już (oczywiście na oryginał), auto odebrałem. Niestety nie jestem do końca pewien czy pomogło - przejechane 10 km przy temperaturze zewnętrznej 0 st z prędkością miejską... wskazówka na pierwszej kresce. Chyba nie jest to najlepszy rezultat... i teraz nie wiem czy jeszcze w ciemno inwestować w duży termostat czy jazda 30-60 kmh przy tej temperaturze zewnętrznej nigdy nie rozgrzeje do 90 st.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 16-01-2014 o 08:36
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2014, 08:54   #70
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Przejedź ze stałą prędkością tak powyżej 80km/h maks do 10km i musi być pion na wskazówce. Jak nie to nadal coś nie tak. Duży termostat rzadko pada. Jak go odpalisz na zimnym to po kilku min dotknij obszar za dużym termostatem (przy silniku) powinien być ciepły a za termostatem (wąż na chłodnice) powinien być zimny. W czasie jazdy rura do chłodnicy będzie się robić ciepła bo jest w termostacie mała dziurka i to jest ok. Ja mam jeszcze u siebie drugą zimę założoną przed chłodnicę osłonę z pianki do wygłuszania (nie przepuszcza wody jak karton czy coś w tym stylu). Coś ta pianka daje na pewno, tak z 15% myślę różnicy na plus jest. Dzisiaj jadąc do pracy było -3 (mam 18km), samochód stoi na dworze, drogi po drodze śliskie (maks 60km\h) i środek skali osiągnął. Fakt później niż zwykle ale osiągnął. Myśle, że po około 10km. Normalnie po 6 km już jest. Dzisiaj gdyby warunki pozwoliły na szybszą jazdę to też by wcześniej to nastąpiło. Bierz też delikatną poprawkę, że masz TDCI a ja TDDI no i twój na pewno ma mniej strat energii ale rozgrzać się musi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.