Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2013, 16:52   #1491
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

mnie się wydawało że jak wtrysk leje to podaje więcej paliwa do cylindra niż w planie... stąd czarne dymienie (zbyt dużo paliwa względem powietrza)

__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2013, 18:03   #1492
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

"Lejący" wtryskiwacz to określenie uszkodzonego, zaklejonego, ROZPYLACZA.
Przelewający wtryskiwacz, to określenie uszkodzonego wtryskiwacza na przelewie.

Są to dwie zupełnie rózne rzeczy często mylone ze sobą gdyż kiedyś było jedynie okręślenie lejący wtryskiwacz i tak się określało uszkodzony wtryskiwacz ładnych pare lat temu.

Oczywiście dzisiaj też występują "lejące" rozpylacze ale zdecydowana większąśc to uszkodzenia na przelew.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2013, 19:39   #1493
mondeonik
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: lubelskie
Model: Mk3 - sedan
Silnik: 2,0 TDCi - 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 145
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Lejący" wtryskiwacz to określenie uszkodzonego, zaklejonego, ROZPYLACZA.
Przelewający wtryskiwacz, to określenie uszkodzonego wtryskiwacza na przelewie.

Są to dwie zupełnie rózne rzeczy często mylone ze sobą gdyż kiedyś było jedynie okręślenie lejący wtryskiwacz i tak się określało uszkodzony wtryskiwacz ładnych pare lat temu.

Oczywiście dzisiaj też występują "lejące" rozpylacze ale zdecydowana większąśc to uszkodzenia na przelew.
No słuszna uwaga ale ogólnie rzecz biorąc gdyby dokładnie przeczytał to nie potrzebna twoja uwaga
mondeonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2013, 22:51   #1494
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał mondeonik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No słuszna uwaga ale ogólnie rzecz biorąc gdyby dokładnie przeczytał to nie potrzebna twoja uwaga
Może i nie, ale zaworka Delphi i Gniazda Zaworu w Boschu nie da się pomylić ze sobą , gdyż tam jest zupełenie inna budowa wtryskiwacza pod każdym względem, inna sprawa że bardzo duzo osób poprostu myli te pojęcia ze sobą.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2013, 23:31   #1495
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

Nie potrzebna była ta osobista wycieczka ale dzięki za wyjaśnienia...

Tapatalk u mnie...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2013, 15:36   #1496
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam na wstępie pozdrawiam mechaników którzy chcieli mi regenerować wtryski , turbinę , a jeden kazał kupić nowy silnik jak usłyszał jak łopatki w turbo trzeszczą.... pozdro!!
Postanowiłem sam sobie poradzić , otóż przyczyną słabego samochodu oraz migającej sprężynki jest silniczek sterowania turbo.
I teraz jakoże " Polak potrafi " mimo że jestem lewy w tych sprawach ale i również spróbuje sam naprawić ten silniczek.
Tylko proszę o podpowiedzi tych co to robili co można w nim wymienić poza kondensatorem oraz poprawieniu wszystkich 9 lutów?? Na kondensatorze tyle bedzie trudniej , bo nie posiada on zadnych oznaczeń tylko 85 stopni oraz 1177 jakoś tak.
Czy ktoś kto ma w głowie troche wiedzy elektronicznej mogłby mi pomóc??
Gdybym zostawił samochód w warsztacie to by mnie to kosztowało grube tysiące a efektu by nie było. Mechanicy wyśmiali mnie jak sugerowałem silniczek turbo. To są właśnie mechanicy i od takich mechaników biorą się opinie o wielkiej zawodniści silników forda , a wystarczy pomyśleć i poszukać.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2013, 19:51   #1497
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Z tego co dobrze pamiętam grzebał przy nim benio
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Znalazłem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A tutaj cały temat:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 24-11-2013 o 20:00
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2013, 19:26   #1498
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Dzięki Mariusz szukalem wczoraj pół wieczoru i nie znalazłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Prawdopodobnie przyczyne już znalazłem ale zaczekam ze zbyt pochopną oceną , a z tym co znalazłeś to oczywiście się zapoznam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2013, 19:30   #1499
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

juri2069, powodzenia w tej nierównej walce z Mondkiem! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 15:49   #1500
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Walka bardzo równa wystarczy pomyśleć i się napić , bo na sucho nic nie przyjdzie do głowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Problem rozwiązany i aż woła o pomste do nieba to że chcieli mi regenerować wtryski turbo itd itd . Jestem po prostu w szoku , dzisiejsza mechanika to walka o największy zarobek najniższym kosztem , oto co prezentują nasi mechanicy i ich super drogie ( gó . . o warte) komputery.
Mi wystarczył interface za 40 zł i pare piwek.
I podejrzewam że w większości przypadków przyczyna może byćta sama bo tego po prostu nie widać.
Nikt mi nie chciał pomóc poza 2 osobami więc jeśli ktoś ma podobny problem to pisać na PW
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.