Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2018, 22:34   #21
MAcroManiak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Re: Usterka IVDC

Panowie, komunikat "IVDC usterka." dopadł i mnie.

Zachowanie u mnie jest chyba nietypowe (nie czytałem o takim na forach) - komunikat ten zapala się dopiero po przejechaniu około 5 metrów autem, wcześniej (po włączeniu auta do czasu przejechania takiego odcinka) wszystko działa prawidłowo, tj. nie ma komunikatu + podczas prób włączania różnych trybów IVDC przełącznikami "Comfort/Normal/Sport" pojawiają się odpowiednie komunikaty na wyświetlaczu, tak jak zwykle to bywało (np. "IVDC ustaw. sportowe").

Po podłączeniu do komputera dostałem takie komunikaty typu DTCs:
- U3006 Wejście zasilania A modułu sterowania / napięcie zasilania zbyt niskie / bieżący
- U0416 Otrzymano niewłaściwe dane z elektronicznego modułu sterowania dynamiką samochodu / informacja o zdarzeniu / bieżący

Powody mogą być trzy:
- walnięty moduł (chciałem go obejrzeć, ale niestety nie potrafię się do niego dostać do tego nadkola...),
- przetarte wiązki od guzików zmiany (ocieranie o wodziki z drążka zmiany biegów), choć to pewnie nie to, skoro na początku po uruchomieniu auta można je normalnie używać,
- coś niehalo z połączeniami elektronicznymi (wtyczki koło amorków sprawdzałem organoleptycznie, wszystko niby okej + psikałem "kontaktem", bez skutku, być może to gdzieś indziej na łączach problem).

Zanim pojadę do mechaniorów pytanie do Was - coś Wam świta, jakaś podpowiedź, co to może być, skoro włącza się dopiero po przejechaniu tych kilku metrów?


Ostatnio edytowane przez MAcroManiak ; 08-05-2018 o 22:37
MAcroManiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2018, 07:06   #22
popeye81
ford::beginner
 
Avatar popeye81
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-09-2006
Skąd: Bełchatów
Model: EDGE Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: Usterka IVDC

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomiar na stacji jest o kant dupy rozbić. Miałem już jednego wylanego. Pojechałem z ciekawości na trzepaki. Wyszło 73%?. Pomyślałem, że lipa z tym pomiarem totalna więc pojechałem na drugą. No a tam jeszcze lepiej, 82%. Ten wylany to działał już tak beznadziejnie, że nawet żona z drugiego rzędu pytała o co chodzi.

Z tego co pojawia się tu zazwyczaj to nikt poza kolegą wyżej nie dojechał do 200kkm. Mój S-Max miał wymieniane w okolicy 180kkm przebiegu autostradowego.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jesteś pewien, że nie masz drugiego kompletu?

PS Dokładnych cyferek nie pamiętam ale wypisywałem je tu parę stron wcześniej.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Kurczę, panowie to było już kilka lat temu . Obecnie mam Edge. Miałem 2 zestaw przednich amorkow zamontowany przy przebiegu ok 200 tyś km. po tym jak jeden z nich ucierpiał w kolizji. Naprawiany z OC sprawcy w aso ale nie z powodu zużycia a kolizji.

Dziś już nie powiem co było naprawione, coś z wiązka chyba ale też miałem taki objaw że po starcie było ok A potem się wyłączył.
popeye81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2018, 21:47   #23
MAcroManiak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Re: Usterka IVDC

popeye81, dzięki za info, jutro umówię się z fordziarzami w Gdańsku i pewnie w przyszłym tygodniu z jakimś spotkam, dam znać co z tego wyszło.
MAcroManiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2018, 02:52   #24
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Usterka IVDC

w jakim stanie masz aku?
u mnie ostatnio zaczelo czesto sypac roznymi bledami z grupy "U" (problemy z komunikacja) szczegolnie ze nie robie dluzszych tras (sporadycznie by przedmuchac turbo) i jest wlaczona klima. wczoraj sprawdzalem pod komputerem i nawet po dluzszej pracy silnika i ponownym odpaleniu napiecie spada do 10V
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2018, 11:15   #25
trucizna
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Usterka IVDC

U mnie pojawił się C110E, pomimo że na oko wtyczki i przewody były ok, nie było przejścia na jednym z przewodów biegnącym od amortyzatora pomiędzy pierwszą wtyczką (2 przewody) a kolejną (7 przewodów).
Błędy dotyczące elektrozaworów w amortyzatorach:
C110C - LP elektrozawór amortyzatora
C110D - PP elektrozawór amortyzatora
C110E - LT elektrozawór amortyzatora
C110F - PT elektrozawór amortyzatora
trucizna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2023, 15:08   #26
Qdzej
ford::beginner
 
Avatar Qdzej
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 12-01-2016
Skąd: okolice Nysa
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 06.2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Usterka IVDC

Witam, podbijam temat bo miałem ten sam problem po zimie, zabrałem się za weryfikację i znalazłem problem w wiązce w tym zagięciu na prawo od koła.
Błąd w Forscan wisiał: C110F - PT elektrozawór amortyzatora.
Zdjęcie poglądowo, wtyczki były ok, całość też wyglądała na całą dopiero po wyjęciu okazało się, że zagięcie pękło i doszło do zerwania małego kabelka.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2023-05-16 at 15.35.24.jpg (7.5 KB, 43 wyświetleń)
Qdzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.