Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2015, 19:42   #561
harnas81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-06-2010
Skąd: Ząbki
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 (125KM)
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Opinie, uwagi o silniku 2.0 Duratec 145KM

Dzięki za info .... owszem jest na pokładzie LPG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dobrze mi się nim jeździ więc chciałbym być spokojnym że za chwilę nie będę musiał robić poważnego remontu, o 200kkm wymieniłem całe zawieszenie, było jeszcze wszystko na oryginałach, teraz zastanawiam się nad silnikiem czy go jakoś nie sprawdzić?
A to nie szklanki są w tym silniku? Byłem święcie przekonany ze jak coś to wymiana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A łańcuszek co ile się powinno wymieniać? A jakie oznaki daje rozciągnięty łańcuch?
Tak moje autko to V50 ...

harnas81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2015, 19:50   #562
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Opinie, uwagi o silniku 2.0 Duratec 145KM

Witam

Przy silnikach zasilanych płynnym propanem,luz zaworowy sprawdzamy co 80 tyś. km.Łańcucha rozrządu nie wymienia się.Chyba że hałasuje.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2015, 20:01   #563
harnas81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-06-2010
Skąd: Ząbki
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 (125KM)
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Opinie, uwagi o silniku 2.0 Duratec 145KM

o i już coś konkretnego ... ja zrobiłem na LPG ok 70 kkm .. czyli już pora zajrzeć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A słowo "hałasuje" to jak ma się objawiać - stukot, metaliczny dźwięk?
harnas81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2016, 22:26   #564
patrykbj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-12-2008
Model: Mondeo
Silnik: Duratec HE 2.0 PFI (145PS)
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Opinie, uwagi o silniku 2.0 Duratec 145KM

Odnosnie samego silnika to posiadam juz 2 Mondeo z tym ze motorem i odoukac nie mozna narzekac. Osiagi jak osiagi nikogo na kolana nie rzuca ale tez swoje ciagnie. Spalanie 7ltr na autostradzie do Rotterdamu w miescie 9ltr. W pierwszym padlo tylko kolo dwumasowe co do reszty nie mam uwag. Koszty serwisu rozsadne.

Odnosnie gazowania lpg mam pytanko do kolegow ktorzy juz jezdza otoz silnik jaki posiadam to wg listy A0BA czyli model ktoremu gazowanie nie sprzyja i tu moje pytanie czy rzeczywiscie nie ma sensu gazowac ze wzgledu na efekty uboczne????

Czytalem fora itp nie mniej nigdzie nie ma jednoznacznej opinii.
Prosilbym o opinie

Tutaj link z lista silnikow do nie gazowania
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
patrykbj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 11:46   #565
lesiux
ford::advanced
 
Avatar lesiux
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: Opinie, uwagi o silniku 2.0 Duratec 145KM

Co to za miasto, że Ci pali 9l? Chyba jakieś mało zakorkowane. Ja poniżej 10 nie mogę zejść, a w obecnych warunkach 11-12. Z tym, że jeżdżę w większości na odcinkach ok 5km, co też nie pomaga obniżać spalania.
__________________
Motostat
lesiux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 14:02   #566
patrykbj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-12-2008
Model: Mondeo
Silnik: Duratec HE 2.0 PFI (145PS)
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Opinie, uwagi o silniku 2.0 Duratec 145KM

No ok 7 z hakiem jadac do Holandii bez szalo 130 km/h a w miescie 9 z hakiem. Rzeczywiscie bez wiekszych korkow.

Co z tym gazowanien tego auta mozna czy nie?
patrykbj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 19:03   #567
klajgus
ford::advanced
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-11-2011
Skąd: Berlin/Gorzow Wlkp (okolice)
Model: Mondeo MK4 - MK5
Silnik: 2.5 T 275KM/391Nm -2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2008- 2017
Postów: 288
Domyślnie Odp: Opinie, uwagi o silniku 2.0 Duratec 145KM

Cytat:
Napisał patrykbj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co z tym gazowanien tego auta mozna czy nie?
Mialem mazde 6 z tym silnikiem i na LPG przejechałem ponad 80 tys. Głównym problemem jest sposób regulacji luzów zaworowych w tym silniku, luz reguluje się dobierając odpowiedniej grubości szklanki, regulacja jest nie za tania, 1 szklanka kosztowała kiedyś około 40 zl i prawie zawsze trzeba czekać bo nie maja na stanie. Ponadto sama wymiana szklanek jest dosyć upierdliwa, bo z racji, ze w tym silniku jest łańcuch rozrządu to "ciężej" się ściąga walki rozrządu. Oczywiście na wszystko są sposoby , szklanki czasami można zamieniać miejscami, można je tez od spodu zeszlifować o odpowiednia wartość, ja tak robiłem dwa razy, wtedy nie musisz czekać na dostawę i robotę można w 1 dzień ogarnąć. Podsumowując, silnik jak najbardziej nadaje się do gazu, trzeba tylko pilnować luzów zaworowych.
__________________
Było 216 KM /329Nm jest 275KM/391Nm
klajgus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 20:32   #568
patrykbj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-12-2008
Model: Mondeo
Silnik: Duratec HE 2.0 PFI (145PS)
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Opinie, uwagi o silniku 2.0 Duratec 145KM

Klajgus dzieki

Co ile km trzeba to sprawdzac i czym objawiaja sie luzy?
patrykbj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 20:53   #569
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Opinie, uwagi o silniku 2.0 Duratec 145KM

Cytat:
Napisał patrykbj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnosnie samego silnika to posiadam juz 2
Odnosnie gazowania lpg mam pytanko do kolegow ktorzy juz jezdza otoz silnik jaki posiadam to wg listy A0BA czyli model ktoremu gazowanie nie sprzyja i tu moje pytanie czy rzeczywiscie nie ma sensu gazowac ze wzgledu na efekty uboczne????

Czytalem fora itp nie mniej nigdzie nie ma jednoznacznej opinii.
Prosilbym o opinie

Tutaj link z lista silnikow do nie gazowania
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
nie wiem gdzie i co czytasz jeśli pytasz o lpg to najpierw poczytaj forum jest dział o lpg może ci streszcze ten silnik znosi ba a nawet lubi lpg kwestia kto co i jak ci to założy , co do regulacji na szklankach fakt ponoć ktoś to robi jak mu się nudzi i czuje zbytni sentyment do auta , zrobisz na dobrym lpg 120k km jak ci klęknie to wtedy rób. A fachowców z Autoświat unikaj.
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 21:19   #570
klajgus
ford::advanced
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-11-2011
Skąd: Berlin/Gorzow Wlkp (okolice)
Model: Mondeo MK4 - MK5
Silnik: 2.5 T 275KM/391Nm -2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2008- 2017
Postów: 288
Domyślnie Odp: Opinie, uwagi o silniku 2.0 Duratec 145KM

Cytat:
Napisał patrykbj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co ile km trzeba to sprawdzac i czym objawiaja sie luzy?
Ja regulowałem 2X mniej więcej co jakieś 35 tys km, instalacje miałem BRC i nigdy się z nią nic nie działo , żadnych czekow czy innych rzeczy, mimo wszytko luzy leciały. Wolałem regulować niż czekać az powypalają mi się zawory. Pytasz czym objawiają się luzy, problem jest taki, ze one się nie objawiają, bo luz się kasują , a nie zwiększa, wiec nic nie usłyszysz, w mazdzie 6 niepokojący objaw to gaśniecie silnika przy dojeżdżaniu do skrzyżowań , wysprzedasz a auto gaśnie, gdy po wyczyszczeniu przepustnicy problem nie ustępował wtedy winny był brak luzu, ale nie wiem czy w mondeo tez tak jest. Proponuje poszukać na forum mazdy tematu o regulacji , można dyzo ciekawych rzeczy się dowiedzieć.
__________________
Było 216 KM /329Nm jest 275KM/391Nm
klajgus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.