Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2010, 19:37   #1
Piotr_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-07-2009
Skąd: Pruszcz GdaNski
Model: Galaxy
Silnik: 2.3 benzyna+gaz
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Silnik z mk2 do mk1. 2.3 benzyna. Można przełożyć ?

Czy można przełorzyć silnik z Galaxy mk2 do mk1? Chodzi o silnik 2.3 benzyna. Mój samochód to 98 rocznik. Ewentualnie gdzie można kupić "w miarę dobry" silnik?


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 11-01-2011 o 09:12
Piotr_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2010, 14:05   #2
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: Wymiana silnika w Galaxy

da się przełożyć :-) z tego ci wiem to tylko cewki mają inne miejsce ! reszta pasuje plug in play :-)
na allegro jest firma galax25 solidni :-)

ps. co zrobiłeś silniczkowi i jaki masz przebieg ???
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 09:42   #3
Artursa
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-10-2007
Skąd: Garwolin/Warszawa
Model: MK2,MK3
Silnik: TDI 1,9 115 + TDCi 2,0 140
Rocznik: 2003 + 2008
Postów: 108
Domyślnie Odp: Wymiana silnika w Galaxy

Polecam również Galax25. Kupiłem u nich silnik 2DOHC i byłem bardzo zadowolony (oleju nie brał, od wymiany do wymiany bez dolewek). Gdy kupiłem była pęknięta obudowa termostatu, bez problemu wymienili.
__________________
Artur
Był Galaxy 2.0 DOHC 1997 był Galaxy 1,9 TDI 2003 jest 2,0 TDCI 2008
Artursa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 16:58   #4
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Wymiana silnika w Galaxy

Koledzy odnawiam temat

Mój silnik został przegrzany i mechanik powiedział, że nie opłaca się naprawiać czy ma rację tego nie wiem faktem jest, że po wymianie uszczelki zaczął brać olej 1l/1tkm
Więc znalazłem coś takiego z MK2 2004r

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cena wydaje się być niska 1200zł jak na taki silnik (Anglik) z takim przebiegiem gwarancje daje 3 tygodnie, co o tym sądzicie?

Jeśli zdecyduje się na ten silnik to moje cewki wstawię do tamtego silnika czy musiałbym brać silnik razem z cewkami?

Jest coś, na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie silnika już wyjętego z auta poza widocznymi wyciekami oleju?
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 18:38   #5
pyszczak0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2010
Skąd: BIAŁYSTOK
Model: SHARAN
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 41
Domyślnie Odp: Wymiana silnika w Galaxy

CZytałem na forum że ktos ma taki silnik , plus 6 biegowa skrzynie biegów w modelu z 97 roku moze pomysl nad tym ??
pyszczak0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 18:40   #6
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: Wymiana silnika w Galaxy

najlepiej przed kupnem zapalić silnik i posłuchać :-) a następnie wyjęcie silnika i zakup
ja bym wolał cewki mieć na zewnątrz jak jest w Mk2 - na forum był opis przeróbki - efekt to cewka wytrzyma dwa i więcej razy niż w Mk1, gdzie jest cały czas w wyższej temperaturze !
cena niska, ale jak jest gwarancja ( i jaka ? ) to bierz :-)
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 18:44   #7
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Wymiana silnika w Galaxy

ale ma diesela a nie benzynę i za 5500 a nie 1200 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja powiem tak. Skoro motor siedzi w budzie, jedź, posłuchaj, obejrzyj, jak Ci się spodoba, poczekaj aż Ci wyjmą i sobie zabierz. Na słowo nie kupuj, cena jest banalnie niska a gość ma w aukcji że "nie udostępnia odbiór w punkcie" więc ja w ogóle bym go olał. Kiedyś kupiłem silnik do alfy - zatarty. Na całej imprezie byłem w plecy połowę wartości silnika, bo przesyłki, praca, oleje, płyny...
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 19:38   #8
wacek_pl
ford::advanced
 
Avatar wacek_pl
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Kędz-Koźle/Fulda
Model: Kangoo, Galaxy, Boxer
Silnik: 1,9D; 1,9TDI; 2,8 HDI
Rocznik: 01" ; 96" ; 05"
Postów: 422
Domyślnie Odp: Wymiana silnika w Galaxy

Może gościu nie chce ujawnić dziupli, a silnik jest z jakiegoś trefnego auta, mi to wygląda na demontaż za granicą "CENA ZA WYSYLKE JEST PRZYKLADOWA PROSZE SIE NIA NIE SUGEROWAC CENE USTALA PRZEWOZNIK"
__________________
Jeśli okłamiemy rząd to jest to PRZESTĘPSTWO, jeśli rząd okłamie nas to jest to POLITYKA.
wacek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 20:28   #9
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Wymiana silnika w Galaxy

Cytat:
Napisał pyszczak0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CZytałem na forum że ktoś ma taki silnik , plus 6 biegowa skrzynie biegów w modelu z 97 roku moze pomysl nad tym ??
pomysł godny uwagi

Cytat:
Napisał tomi98 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najlepiej przed kupnem zapalić silnik i posłuchać :-) a następnie wyjęcie silnika i zakup
też byłbym za tym, ale same posłuchanie bez jakiejkolwiek gwarancji też jest ryzykowne a tak właśnie inny sprzedawca mi zaproponował i odpuściłem sobie go.

Cytat:
Napisał subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro motor siedzi w budzie, jedź, posłuchaj, obejrzyj, jak Ci się spodoba, poczekaj aż Ci wyjmą i sobie zabierz
Tutaj silnik akurat jest wyjęty i gość dał bez problemów gwarancję 3tygodnie, że silnik nie dymi i oleju nie bierze i to mnie zmusiło do przemyślenia tej oferty.

Cytat:
Napisał wacek_pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może gościu nie chce ujawnić dziupli, a silnik jest z jakiegoś trefnego auta, mi to wygląda na demontaż za granicą "CENA ZA WYSYLKE JEST PRZYKLADOWA PROSZE SIE NIA NIE SUGEROWAC CENE USTALA PRZEWOZNIK"
Jeśli chodzi o transport to wstępnie rozmawiałem ze sprzedawcą, że odbiorę go osobiście i w tym temacie nie protestował, bo sam uważam, że co innego jest obejrzeć a potem kupić a nie odwrotnie.

Wielkie dzięki za szybki odzew zmieniło to trochę moje podejście do kupna a zwłaszcza pomyślałem nad tym, co napisał

Cytat:
Napisał subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedyś kupiłem silnik do alfy - zatarty. Na całej imprezie byłem w plecy połowę wartości silnika, bo przesyłki, praca, oleje, płyny...
a to by bolało.

Może jeszcze ktoś ma jakieś propozycje czy sugestie to chętnie przeczytam.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 20:37   #10
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie Odp: Wymiana silnika w Galaxy

Cytat:
Napisał subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na słowo nie kupuj, cena jest banalnie niska a gość ma w aukcji że "nie udostępnia odbiór w punkcie"
Lol odbior w punkcie to taka nowo wprowadzona usluga polegajaca na tym ze mozna za pieniadze mniejsze niz za przesylke pocztowa odebrac zakupiony towar w jakims miejscu ktore podpisalo umowe z allegro np sklepie ,kiosku ruchu itp .

Wyobraz sobie jak do kiosku ruchu czy jakiegos sklepiku przywoza silnik ktory mozesz odebrac dzis a moze za tydzien jak akurat bedziesz mial czas.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez D245 ; 10-01-2011 o 20:42
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.