Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2010, 19:11   #31
Kamil33
ford::advanced
 
Avatar Kamil33
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Focus I Hatchback
Silnik: 1.8 TDDI 90 KM teraz Peugot 607 2,2 HDI 136 km.
Rocznik: 2000 r.2004r.
Postów: 227
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Wyraźne szarpnięcie całym autem u mnie to na razie chyba tylko aku bo świeci się przez chwilę abs a zaraz znika.

Kamil33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 09:48   #32
Przemek1981
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Witam
Po jakimś czasie odzywam się by opisać działanie auta po wymianie świec,jak koledzy mi podpowiadaliście to były one,wymieniłem 4 szt i auto odpala na 19stopniowym mrozie odpala po około 5-8 sekundach kręcenia,kontrolka świec i tak gaśnie po 1-2 sekundach ,ale świeczki trzymam dłużej nawet 20 sekund.Tak więc w porównaniu ze starymi świecami i starym odpalaniem gdzie przy +5 kręciłem z 30 sekund i też bywało różnie z załapaniem,to teraz wynik 5-8 sekund przy mrozie -19 uważam za dobry wynik,pochwalcie się czy wasze auta odpalają od 1 kopa szybciej? w takim mrozie?

dodam jeszcze ,że robiłem testy odpalania u ojca w ogrzewanym garażu i wtedy w +15 stopniach autko odpalało za kazdym razem nawet po 2 dniowym postoju.więc to swieczki były
czy też kręcicie te parę sekund?aha dodam że nie mam dolanego żadnego ulepszacza paliwa a pewnie by się przydał by szybciej odpalic? moze jakiś producent sprawdzony wam się nasówa?
pozdrawiam Przemek

Ostatnio edytowane przez Przemek1981 ; 01-12-2010 o 09:51
Przemek1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 10:54   #33
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

U mnie spalone świece skutkowały kręceniem rozrusznikiem po 20s przez 3 minuty. Silnik prawie palił. Po 3 minutach udało mi się go uruchomić i od razu pojechałem wymienić świece. Po wymianie pali od razu.
Ulepszacze do paliw to jedna sprawa, a depresatory druga. Przedwczoraj kupiłem chwalony szwedzki Skydd. 1l 30,50zł. Proporcje 1:1000 czyli litr uszlachetnionego paliwa to dodatkowy koszt 3 groszy. Butelka nie ma dozownika więc pewnie trochę więcej się leje i drożej wyjdzie. Alternatywnie można tankować paliwo arktyczne np. na Statoil-u. Cena wyższa o 20 groszy na litrze jednak zniechęca.
BTW. W sprzedaży powinno być już tylko paliwo zimowe o temperaturze blokady filtra -20 st. C.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 13:53   #34
Przemek1981
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Jester,po wymianie świec pali Ci przy tych mrozach od 1 razu?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.kurede to nieźle,ja musze pokręcić te pare sekund,jutro z rana nagram filmik i wstawie go pokaże wam jak jest po wymianie świec,ale silnik brzmi w czasie odpalania o niebo lepiej niż z tymi starymi świecami,i wiem że przy tych -19 to bym go nie uruchomił za nic w świecie
Przemek1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 17:11   #35
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Dzisiaj rano odpalił i zaraz zagasł. I tak 3 razy. Pomogło naciśnięcie gazu i przytrzymanie minimalnie podwyższonych obrotów przez ok 20s. Parkowałem jedna stroną na krawężniku i przypuszczam, że to jest przyczyną. Latem na płaskim palił dobrze, a na krawężniku z lekkim oporem. Ciekawe o co chodzi. Teraz stoi na płaskim - jak nie zapomnę to napiszę jak odpalił.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 20:15   #36
Przemek1981
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

O cenna uwaga z tym parkowaniem na płaskim,ja parkuję też lekko pod górkę więc moze płyny spływają w niedogonny dla silnika rewir i może też to ma wpływ.

jak pisałem wstawię filmik z odpalenia porannego i obadamy
Przemek1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 10:19   #37
Przemek1981
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

witam
dołaczam filmik z odpalania auta,przy -9 myślę że nie było najgorzej,aha prosze was o podpowiedź z ta kontrolka abs która mignęła w czasie odpalania,bo z tego co wiem nie zawsze mi tak mignie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przemek1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 19:12   #38
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Dziś rano było u mnie jakieś -7. Silnik odpalił po około 2s kręcenia rozrusznikiem.
Co do kontrolki ABS to normalne, że mignie.
Na filmiku słabo słychać dźwięk rozrusznika, ale chyba za wolno kręci. Za długo czekasz na zagrzanie świec. Przy tej temperaturze grzeją ok 10s. Po 5s zacznij kręcić rozrusznikiem.
Jest też możliwość, że cofa cisię paliwo z powodu nieszczelności - najczęściej na złączkach filtra paliwa.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 21:31   #39
krzy04
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Białystok
Model: focus mk3
Silnik: był 1,8 TDCI, jest 1,6 tdci
Rocznik: był 2003, jest 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Witam, obejrzałem filmik Przemka, dokładnie wsłuc***ąc się w kręcenie rozrusznikiem. Wyraźnie słychać takie (załapywanie ślinika i ponowne gaśniecie). Mam bardzo podobne objawy, nie jest to chyba normalne zjawisko. Długie równomiwrne krecenie nie dziwiłoby mnie, a to jest wręcz dziwne. Czy może fokusy tdci wszystkie tak palą? Pozdrawaim.
krzy04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 21:34   #40
krzy04
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Białystok
Model: focus mk3
Silnik: był 1,8 TDCI, jest 1,6 tdci
Rocznik: był 2003, jest 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Co do cofania się paliwa z wypowiedzi Jestera, jest to niemozliwe. Zamontowałem u siebie, tuż przed pompą zaworek zwrotny. Nie ma żadnej róznicy, a powinien on zapobiegać cofnięciu sie paliwka.
krzy04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.