Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2020, 16:15   #1
Ox3000cc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-09-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 37
Domyślnie Przednie reflektory Visteon vs Hella - rodzaj kleju

Witam,

Mam obecnie Mondeo mk4 2009' bi-xenon i przymierzam się do regeneracji lamp czyli:
a) regeneracja odbłyśników lub upgrade,
b) rozklejenie i sklejenie lamp
c) ew. ponownie lakierowanie lampy

Co nieco już prze-google'owałem... i natknąłem się na następującą informacje.

Cytat:
Uwaga: warto się upewnić przed wykonaniem usługi, choćby szukając informacji na forach, czy w reflektorach nie zastosowano tzw. twardego kleju, szczególnie chodzi tu o lampy Hella. Takie lampy są dużo trudniejsze do rozklejenia. Da się to zrobić, ale abstra***ąc od większego czasu i kosztu, istnieje ryzyko jej uszkodzenia, o czym Panowie informują przed rozpoczęciem pracy. Mi zaproponowano jeszcze inną możliwość, z której skorzystałem, tj. nacięcie plastiku od tyłu w mało widocznym miejscu i zespawanie - w moim przypadku można było wyjąć w ten sposób soczewkę i odbłyśnik. W przypadku tych trudnych do rozklejenia reflektorów jest konieczne trochę rzeźby, ale jeśli alternatywą mają być nowe lampy, to kalkulacja jest zwykle prosta - warto być jednak świadomym konieczności takiej potencjalnej ingerencji przed zleceniem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Idąc dalej udało mi się znaleźć następującą informacje:

Cytat:
Winning numerous international awards, including no less than nine Car of the Year titles, the Ford Mondeo concept was originally launched in 1993. This particular model, the Ford Mondeo Mark IV, remained in production between 2007 and 2014. But the lighting technology used in this model is more than 20 years old today.

Factory-fitted options included H7/H1 halogen and D1S/H1 bi-xenon headlights, manufactured by Hella or Visteon.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czyli w Mondeo mk4 montowali lampy Hella albo Visteon.

Pytania:
1. Czy jest możliwość sprawdzenia, jaka firma wykonała daną lampę?

2. Ew. czy były przypadki tutaj na forum, że podczas regeneracji lampa została uszkodzona podczas rozklejania.


Na moich lampach... nie zauważyłem żadnych napisów (typu VISTEON/HELLA) na lampach poza FORD, jedynie co udało mi się znaleźć to

#1
https://i.imgur.com/p6zFB9U.jpg

#2 { wewnątrz lampy, koło żarówki od długich, jak widać na zdjęciu zewnętrzna strona odbłysnika ma kolor brązowy }
https://i.imgur.com/6bLFYJ5.jpg

#3
https://i.imgur.com/E6wNQ7x.jpg

#4
https://i.imgur.com/Cz6bCmw.jpg


Plus notabene, chyba prawy reflektor był rozklejany już, jakoś ten klej nieestetycznie sklejony jest
https://i.imgur.com/M5kTVgd.jpg

Ox3000cc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2020, 17:10   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,521
Domyślnie Odp: Przednie reflektory Visteon vs Hella - rodzaj kleju

Do regeneracji/wymiany projektorów (odbłyśników) bixenon nie trzeba rozklejać lampy, przez klapkę da się wyjąć. Jak cały wkład lampy wygląda w miarę spoko to bym nie rozklejał, tylko wyczyścił środek.

Swoją drogą polecam wymienić fabryczne soczewki 2.5 cala na Hella 3 cale, świecą o niebo lepiej. Sam wymieniłem w polifcie (w którym i tak już sa fabrycznie poprawione projektory) i teraz jest mega.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 26-04-2020 o 17:13
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2020, 18:08   #3
Ox3000cc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-09-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 37
Domyślnie Odp: Przednie reflektory Visteon vs Hella - rodzaj kleju

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak cały wkład lampy wygląda w miarę spoko to bym nie rozklejał, tylko wyczyścił środek.
No właśnie ta prawa lampa "nie wygląda spoko", wygląda jakby coś było już robione (czyli była rozklejana albo uszczelniania), plus paruje.

Mechanik zrobił pewien motyw, bo dekielek z tyłu ma połamane zatrzaski i wtedy jest on mocno dociśnięty poprzez śrubę:
https://i.imgur.com/K2iXnSf.jpg
{ powiedziałbym że poprzez taki "zabieg" jest dociśnięty znacznie mocniej, niż poprzez zatrzaski oryginalne }
Ale nadal paruje.

Lewa lampa jeszcze gorzej paruje, stąd pytanie...


Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą polecam wymienić fabryczne soczewki 2.5 cala na Hella 3 cale, świecą o niebo lepiej. Sam wymieniłem w polifcie (w którym i tak już sa fabrycznie poprawione projektory) i teraz jest mega.
Czy wymiana soczewek na Hella 3 wymaga "modyfikacji"?
Coś jak tutaj pokazane:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy jakiś warsztat to robi? Ja ogólnie myślałem o "Regeneracja Lamp Otwock".
Ox3000cc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2020, 22:23   #4
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,521
Domyślnie Odp: Przednie reflektory Visteon vs Hella - rodzaj kleju

Cytat:
Napisał Ox3000cc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy wymiana soczewek na Hella 3 wymaga "modyfikacji"?
Trzeba trochę plastik podciąć od wewnętrznej niewidocznej strony, dopasować wszystko i ustawić aby świeciło tam gdzie trzeba.

Cytat:
Napisał Ox3000cc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie ta prawa lampa "nie wygląda spoko", wygląda jakby coś było już robione (czyli była rozklejana albo uszczelniania), plus paruje.

Mechanik zrobił pewien motyw, bo dekielek z tyłu ma połamane zatrzaski i wtedy jest on mocno dociśnięty poprzez śrubę:
https://i.imgur.com/K2iXnSf.jpg
{ powiedziałbym że poprzez taki "zabieg" jest dociśnięty znacznie mocniej, niż poprzez zatrzaski oryginalne }
Ale nadal paruje.

Lewa lampa jeszcze gorzej paruje, stąd pytanie...
Paruje czy zbiera się woda w środku? Bo są różne przypadki. Lampa musi być szczelna tam gdzie trzeba i nie szczelna (mieć wentylację) tam gdzie trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2020, 23:03   #5
Ox3000cc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-09-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 37
Domyślnie Odp: Przednie reflektory Visteon vs Hella - rodzaj kleju

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paruje czy zbiera się woda w środku? Bo są różne przypadki. Lampa musi być szczelna tam gdzie trzeba i nie szczelna (mieć wentylację) tam gdzie trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest mocno zaparowana, w sensie wytrącają się krople wody.

Czy zbiera się woda w środku?
Tzn. lampa "nie tonie" w sensie na dole nie zbiera się woda, tylko wytrącają się krople na wewnętrznej powierzchni lampy.
Ox3000cc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 13:22   #6
Ox3000cc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-09-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 37
Domyślnie Odp: Przednie reflektory Visteon vs Hella - rodzaj kleju

Właśnie mi przyszła lampa z allegro - anglik.

Wygląda na oryginalną, plus jest napis VISTEON:
https://i.imgur.com/9RBoJdn.jpg

Więc prawdopodobnie lampy wyprodukowane przez VISTEON miały napis wykonawcy, a lampy HELLA tego nie miały.

Klej jest taki sam w obu lampach (sprawdziłem).
Jest tak samo miękki, więc najprawdopodobniej w mondeo nie był używany klej "twardy".
Czyli innymi słowy nie występuje ryzyko uszkodzenia lampy z powodu 'twardego kleju'.

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą polecam wymienić fabryczne soczewki 2.5 cala na Hella 3 cale, świecą o niebo lepiej. Sam wymieniłem w polifcie (w którym i tak już sa fabrycznie poprawione projektory) i teraz jest mega.
Tylko tyle że taka modyfikacja powoduje, że lampa nie ma homologacji.
W przypadku wypadku może być różnie

Cytat:
popielasty
1 rok temu
@Janusz Tytanowy bo prawda pewnie jest taka że to nie ma homologacji, a potencjalny użytkownik dowie się tego jak spowoduje kolizję (lub nie spowoduje) a drugi uczestnik lub policja zakwestionują legalność tych lamp, po wołają biegłego i sprawa trafi do sądu, możliwe też brak wypłaty z AC i dochodzenie odszkodowania na drodze cywilnej.
src:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ox3000cc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.