Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2014, 11:07   #11
Kuba Piła
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-06-2008
Skąd: Piła
Model: C-Max
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu

u mnie tez prawa strona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kuba Piła jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2014, 17:12   #12
Omira
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-03-2013
Skąd: Grudziadz
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu

Witam
U mnie było to samo . Sprawdzone całe zawieszenie i ukłąd napędowy , wszystko ok( w obydwóch układach wymienione na nowe sporo części)
Co się okazało - zbieżność kół :-)
Omira jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2014, 09:38   #13
Gagarin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-04-2014
Skąd: KRK
Model: C Max
Silnik: 1.5 tdci duratorq
Rocznik: 2015
Postów: 64
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu

Cytat:
Napisał michu21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hehehe mam to samo tylko z prawej strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymieniłem całe wahacze, amortyzatory, poduszki+łozyska i nic. Co śmieszniejsze jak jadę 90-100 na 6 biegu obroty mam rzędu 1500-1600 to nic nie puka.....zaczynam się zastanawiać czy to nie czasem podpora wału....jak nie to się poddaje....
Ze co prosze??? Podpora walu??? No chyba ze kolega ma jakas wersje 4 x 4Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak serio to polecam wszystkim ze stukami sprawdzic laczniki stabilizatora i gumy na drazku stabilizatora. Dosc powszechna sprawa szczegolnie na naszych wspanialych drogach.
Gagarin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2014, 10:20   #14
Jaro.slav
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2009
Skąd: Uk
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu

Cytat:
Napisał Gagarin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ze co prosze??? Podpora walu??? No chyba ze kolega ma jakas wersje 4 x 4Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak serio to polecam wszystkim ze stukami sprawdzic laczniki stabilizatora i gumy na drazku stabilizatora. Dosc powszechna sprawa szczegolnie na naszych wspanialych drogach.

Mam właśnie zamiar wymienić gumy na drążku stabilizatora z przodu ,może kolega już wymieniał i doradzi jak się do tego zabrać bo dojście nie jest za ciekawe.
Jaro.slav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2014, 10:26   #15
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu

A czy sprawdzał kiedyś ktoś poduszki silnika .To również daje takie odgłosy zwłaszcza przy ruszaniu .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2014, 14:32   #16
Gagarin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-04-2014
Skąd: KRK
Model: C Max
Silnik: 1.5 tdci duratorq
Rocznik: 2015
Postów: 64
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu

Cytat:
Napisał Jaro.slav Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam właśnie zamiar wymienić gumy na drążku stabilizatora z przodu ,może kolega już wymieniał i doradzi jak się do tego zabrać bo dojście nie jest za ciekawe.
W tym aucie jeszcze nie wymienialem niestety. Ale jak je widac to warto chociaz zobaczyc jak wygladaja. Jak nie maja luzu I przylegaja ladnie do drazka I mocowania to razcej nie beda stukac. Lacznik stabiliztora tez latwo sprawdzic. Jak bedzie mial jakikkolwiek luz to pewnie wlasnie on halasuje.
Gagarin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2014, 20:16   #17
michu21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Wieluń
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 199
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu

Cytat:
Napisał Gagarin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ze co prosze??? Podpora walu??? No chyba ze kolega ma jakas wersje 4 x 4Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak serio to polecam wszystkim ze stukami sprawdzic laczniki stabilizatora i gumy na drazku stabilizatora. Dosc powszechna sprawa szczegolnie na naszych wspanialych drogach.
Fakt pomyliłem się nie wału a półosi. Poza tym to zawias z przodu jest CAŁY NOWY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001 KOMBI
Focus C-Max Sport MK1 2.0 TDCI GHIA
michu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2014, 12:17   #18
feamor
ford::beginner
 
Avatar feamor
 
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu

Żeby nie tworzyć nowego wątku, mam dziwne objawy na postoju jak skręcam koła to słychać takie jakby "przeciąganie" z lewej strony od koła. Po ruszeniu po lewej stronie słychać stuki ale są one raczej "głuche" a nie metaliczne, bardziej słychać na dziurach. Czasami też na równej drodze też a później przestaje, mam wrażenie jakby musiało się wszystko poukładać. Wymieniona poduszka pod silnikiem, przegub z lewej strony. Mechanik mówi, że wszystko ok w zawieszeniu. Po lekturze wątku, obstawiam mocowania wraz z łożyskiem, to może być to czy szukać dalej?
__________________
Był Peugeot 106 1,0, Seat Ibiza 1,9 TDi 130 KM...aż się rodzina o psa powiększyła i jest C-Max 2,0 TDCi 136 KM
feamor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 08:21   #19
Blokers
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-09-2013
Skąd: Zblewo
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu

Tak to sa poduszki amorka wraz z łożyskiem.
Blokers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2014, 17:11   #20
Kuba Piła
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-06-2008
Skąd: Piła
Model: C-Max
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu

przeleciałem cale zawieszenia i brak luzów, podczas wymiany dwumasy sprawdzone poduszki silnika ewentualnie zostaje jedna tyle silnika, i brak pomysłów co dalej stukot pojawia się głównie po przeniesieniu masy pojazdu na przód czyli po np. do hamowaniu do skrzyżowania, podczas dynamicznego ruszania, jeden odgłos i tyle, jak macie pomysły to poproszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kuba Piła jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.