Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2010, 11:09   #11
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

Cytat:
Napisał Piotr_gd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety ten zabieg nie zawsze pomaga. Przeczyściłem i wydawało mi się, że jest dobrze, ale po włączeniu klimatyzacji obroty dalej spadają za bardzo.
no to juz inny problem , widac ktorys czujnik lub ebj nawala ze pod wiekszym obciazeniem nie podnosi ciut dawki.

tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 21:06   #12
gregorus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-05-2010
Skąd: Żory
Model: focus mk1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

Zrobiłem, tak jak napisałeś........niestety po tygodniu obroty znowu spadają....
teraz dołożyłem drugi przewód masujący na silnik i przeciwne nadkole, na razie trzyma obroty.
gregorus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 07:11   #13
bartstep
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Jelenia Gora
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: ----
Postów: 225
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

Hej,

ciesze sie, ze paru osobom moja porada dala efekty w postaci stabilnych obrotow.

Dodam jeszcze dwie uwagi:
1. Oczywiscie jak robie cokolwiek przy elektryce to odlaczam akumulator. Dodatkowo na manetce wlaczam swiatla mijania. Dzieki temu zamykam obwod i komputer szybciej (i pewniej) traci nastawy.
2. Po robocie (i resecie kompa) bardzo wazna jest ponowna adaptacja kompa (nowe nastawy). Po krotce:
- odpalamy silnik i czekamy az osiagnie temperature pracy (okolo 90 stopni)
- jak juz osiagnie wciskamy lekko gaz i podnosimy obroty na 1200 i tak trzymamy przez conajmniej 3 minuty.
Po takim zabiegu wszystko powinno dzialac naprawde idealnie.

Ja poczatkowo nie robilem adaptacji, ale kiedy pierwszy raz ja zrobilem zauwazylem jaka to ogromna roznica. Dlatego teraz jesli jest taka potrzeba zawsze robie pelna adaptacje.
Podobno mozna poprostu pojechac na przejazdzke kilka kilometrow i tez bedzie dobrze. Ale czy ja wiem. Stosowalem obie metody i ta opisana wyzej poprostu sprawdza sie o wiele lepiej.
__________________
Tylko dwie marki licza sie w swiecie motoryzacji... nieprzereklamowana solidnosc FORD i zachwycajaca Alfa Romeo...
bartstep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2011, 14:49   #14
fxgold
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: mondeo mk3, fiesta mk7
Silnik: 2.0 tdci 115 KM, 1.4 98 KM
Rocznik: 12.2005, 2009
Postów: 160
Exclamation Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

witam
podłączę się pod temat żeby nie robić bałaganu. otóż foka mojej żony też ma tę przypadłość falujących obrotów. niestety objaw ten tak się nasilił, że teraz dojeżdżając do świateł i wciskając pedał sprzęgła silnik gaśnie.
przeczytałem powyższy temat, myśląc że mam gotowe rozwiązanie.
dziś zrobiłem wszystko jak jest opisane, ale niestety nie dało to żadnych rezultatów.
dopatrzyłem się tylko bardzo dziwnego zachowania silnika. otóż jak chciałem zrobić ponowną adaptację kompa po odłączeniu akumulatora, silnik zaczął żyć swoim życiem. wciskając gaz i ustawiając obroty na ok 1300 i trzymając gaz w jednej pozycji, silnik najpierw przez około 10 sekund trzymał obroty na poziomie 1300, po czym na dwie sekundy samoczynnie spadły mu obroty na 500, po czym znowu na 10 sekund wskoczyły na 1300 i znowu spadły. gaz był w jednej i tej samej pozycji.
mam pytanie czy już ktoś wcześniej się spotkał z takim dziwnym zachowaniem silnika.
krokowiec jest wyczyszczony, ale nie dam głowy czy jest w 100% sprawny. silnik jak jest zimny pali i trzyma obroty aż miło patrzeć, ale tylko jak się zagrzeje to po ruszeniu i wciśnięciu sprzęgła silnik gaśnie. dopóki się nie ruszy z miejsca obroty są na poziomie 800obr.
nie wiem co mam jeszcze sprawdzać
__________________
"Dać Polsce Śląsk, to jak małpie dać zegarek" David Lloyd George, 1919
"(...) z punktu widzenia 80 lat możemy powiedzieć, że małpa zegarek zepsuła" Jerzy Gorzelik, 2001
fxgold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2011, 01:04   #15
konradwan
ford::average
 
Avatar konradwan
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: .
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 123
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

Mam identyczne objawy, zbierając wywiad dowiedziałem się o:
- możliwych problemach z krokowcem (nie umiem wyczyścić)
- zaniedbanym kablu masowym (i to by akurat pasowało, bo miałem niedawno dzwona i niezbyt fajnego mechanika)
I teraz odpowiadając na Twoje pytanie, zbyt niskie obroty (a konkretnie spadanie obrotów za daleko, chociażby przy dojeżdżaniu do skrzyżowania) mogą być także spowodowane:
- uszkodzeniem czujnika położenia wałka rozrządu
- raz także spotkałem się z uszkodzonym czujnikiem otwarcia przepustnicy jako przyczyną.

Może to jakoś Ci pomoże, a ja jutro lecę zająć się tą masą, dzięki za podbicie tematu, myślałem że bez wymiany części nici. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konradwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2011, 08:39   #16
fxgold
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: mondeo mk3, fiesta mk7
Silnik: 2.0 tdci 115 KM, 1.4 98 KM
Rocznik: 12.2005, 2009
Postów: 160
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

kabel masowy wczoraj wyczyściłem więc odpada, a przy okazji każdą mase jaką udało mi się znaleźć. ja bym obstawał przy potencjometrze przepustnicy, bo dziwne są te skoki obrotów przy jednym ustawieniu gazu.
nad czujnikiem położenia wałka rozrządu nie pomyślałem. dzieki za wskazówkę
jak czegoś się dowiem dam znać
__________________
"Dać Polsce Śląsk, to jak małpie dać zegarek" David Lloyd George, 1919
"(...) z punktu widzenia 80 lat możemy powiedzieć, że małpa zegarek zepsuła" Jerzy Gorzelik, 2001
fxgold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 07:35   #17
kunte
ford::advanced
 
Avatar kunte
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Katowice/Chorzów
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 334
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

Podepnę się pod temat, bo mam podobny problem, aczkolwiek u mnie te falowania obrotów nie są duże, ale jednak wyczuwalne. U mnie wygląda to tak: jak auto się rozgrzeje i nabierze swojej temp. pracy, to jak nie mam włączonych żadnych odbiorników, to jest wszystko ok, ale w momęcie gdy włącze światła mijania, radio plus nawiew, to obroty zaczynają falować. Tego falowania nie widać na obrotomierzu, ale to czuć, bo autem trochę telepie. Byłem w niezależnym serwisie Ford'a i po sprawdzeniu wszystkiego stwierdzili, że winnym tego jest już stary akumulator, która ponoć bardzo szybko się rozładowuje. Akumulator ma ponad 5 lat.
Nie wiem, czy to komuś pomoże, ale chciałem się podzielić swoją wiedzą.
__________________
Poprzednio: Nissan Micra K11 93r. 1.3 16V; Ford Focus MK1 99r. 1.6 16V, piękne białe kombi
kunte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 17:10   #18
fxgold
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: mondeo mk3, fiesta mk7
Silnik: 2.0 tdci 115 KM, 1.4 98 KM
Rocznik: 12.2005, 2009
Postów: 160
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

no niestety mój mechanik jest od soboty na weselu i wróci dopiero w czwartek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
swoją drogą nieźle musi ta impreza wyglądać skoro tyle trwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kunte, ja mam w foce założony nowy aku, miesiąc temu kupiony w serwisie, więc u mnie to odpada.
__________________
"Dać Polsce Śląsk, to jak małpie dać zegarek" David Lloyd George, 1919
"(...) z punktu widzenia 80 lat możemy powiedzieć, że małpa zegarek zepsuła" Jerzy Gorzelik, 2001
fxgold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 19:07   #19
Szakal_76
ford::beginner
 
Avatar Szakal_76
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 05-04-2007
Skąd: Kraków/Przytkowice
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 2.0L Duratec DI TI-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

Cytat:
Napisał bartstep Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik musi być dobrze uziemiony. To w końcu na jego korpus schodzi napięcie ze świec. Jeśli nie ma dobrego uziemienia prądy błądzą i szukają ujścia przez inne połączenia. I właśnie wtedy totalnie zakłócają sygnały z czujników. Mimo, że czujniki są sprawne to podawane przez nie wartości są zakłamane. Dodatkowo iskra na świecach jest duuuużo słabsza.

Tak więc odkręcenie tego kabelka, wyczyszczenie końcówek i połączeń na silniku i nadkolu sprawiło, że:

1. silnik krokowy nie jest do wymiany
2. program podbicia obrotów to jakaś bzdura

Mam nadzieję, że i Wam pomoże...
Wypróbowałem to metodę i niestety nie pomogło. Wymieniłem też uszczelkę pod przepustnicą (że to niby "lewe" powietrze go dławi), przecześciłem śilnik krokowy i dalej nic. Totalnie zrezygnowany udałem sie do znajomych mechaników sieci T R W. Pomogło podpięcie do komputera i wykasowanie błędu na "przepływomierzu powietrza" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Autko gada jak nowe na biegu jałowym i nie przygasa (wreszcie) !!!
__________________
2.0L Duratec DI TI-VCT
Szakal_76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 11:16   #20
marfm76
ford::beginner
 
Avatar marfm76
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-07-2011
Skąd: Opole
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 38
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

Panowie, jak to jest z tym czyszczeniem punktów masowych -odkręcamy śrubkę, czyścimy i od razu przykręcamy, czy też przed przykręceniem trzeba jeszcze czymś przesmarować??
marfm76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.