Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2016, 19:35   #41
alfonso
ford::average
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Bellangen
Model: nie ma
Silnik: nie ma
Rocznik: 2017
Postów: 78
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

Cytat:
Napisał bartstep Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile ja się namęczyłem... przygasanie, czy wręcz gaśnięcie na wolnych obrotach to była jakaś zmora.
Szukałem na tym forum rozwiązania, ale jedyne co znalazłem to silnik bocznikowy (krokowy) albo jakiś program podbicia obrotów.

TO SAMO U MNIE

W serwisie za wszelką cenę chciano mi wpakować nowego krokowca.
MI TEŻ ALE JESZCZE SIĘ NIE PODDAŁEM I NIE DAŁEM...
Pozwoliłem im na tą próbę. A co... jak są ciołki to niech tracą czas. Założyli dumni z siebie... ale tylko do jazdy testowej. Samochód udowodnił im, że się nie za bardzo znają na mechanice.

Oczywiście coś brzęczeli, że ten typ tak ma (debilny tekst) i że trzeba dograć ten moduł.

Ale samochód to tylko kupa złomu i trzeba do niego podejść z pewną systematyką.
Spadają mu obroty jak schodzi z wysokich obrotów bo ma błędne informacje z czujników. A czujniki nie zgłaszają błędów. Więc jeśli są sprawne a daja yłe wskazania to muszą źle mierzyć.
DO TEGO TEŻ SAM DZIŚ DOSZEDŁEM

I do takiego wniosku doszedłem. Zacząłem poprawiać połączenia na kostkach wszystkich czujników, czyli rozpinałem je i ponownie łączyłem. Ale to tylko półśrodek.

Za to z tyłu silnika idzie przewód masowy (1.6 zetec). I idzie on na prawe nadkole.
To ten przewód był wszystkiemu winien !!!
W ZETEC1.8 też jest ale jeśli ma to być jakaś masa to ja ksiądz jestem!
To jest za cienkie!!


Silnik musi być dobrze uziemiony. To w końcu na jego korpus schodzi napięcie ze świec. Jeśli nie ma dobrego uziemienia prądy błądzą i szukają ujścia przez inne połączenia. I właśnie wtedy totalnie zakłócają sygnały z czujników. Mimo, że czujniki są sprawne to podawane przez nie wartości są zakłamane. Dodatkowo iskra na świecach jest duuuużo słabsza.

Tak więc odkręcenie tego kabelka, wyczyszczenie końcówek i połączeń na silniku i nadkolu sprawiło, że:

1. silnik krokowy nie jest do wymiany
2. program podbicia obrotów to jakaś bzdura

Mam nadzieję, że i Wam pomoże...

U mnie idealnie obroty spadają szybko do około 1500... a potem powoli do 800. Nawet nie mruknie poniżej 800. Efekt SUPER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No to od rana zaczynamy wojnę z kabelkomanią. Tak się napaliłem że poświęcę cały dzień na demontaż, kolejny na czyszczenie, pomiary, wymiany przewodów, lutowanie, naprawy wtyczek. Poświęcę też i dzień trzeci na składanie aż wreszcie będę mógł z czystym sumieniem powiedzieć że problemy mojego Focusa to nie kable bo mi łapy opadły. Mówicie masa?
No to ja mu jutro masę zamontuję taką że się nie rozmasuje do końca swego życia:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sorry za czcionkę, kolorystykę i pogrubianie ale ten problem o którym mowa przewija się w każdym forum średnio co jakiś krótki czas! Pora na jakieś stanowcze i konkretne rozwiązania.

__________________
Odszedłem z forum 04.01.2017 10:50, po tej dacie wszystkie zapytania skierowane do Mnie zostaną bez odpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez alfonso ; 28-12-2016 o 19:40
alfonso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 20:44   #42
Lalenty
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Kwieciszewo
Model: Focus MK1 sedan
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przygasanie... już nie!!! Rozwiązanie.

Witam wszystkich, kolego Alfonso udało Ci się rozwiązać problem? Wyczyszczenie złączy pomogło? Mam podobny problem z falującymi obrotami i chciałem wiedzieć jak ci wtedy poszło, szkoda odpalać następny wątek lub temat.
Lalenty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2023, 06:09   #43
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Przygasanie na wolnych obrotach - już nie!!! Rozwiązanie.

Liczysz na jego odpowiedź?
On ostatnio był na forum - Ostatnio aktywny: 05-01-2017 01:44
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2024, 16:21   #44
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Przygasanie na wolnych obrotach - już nie!!! Rozwiązanie.

Wrócę do tematu, może ktoś będzie chętny na dyskusje. Ten kabelek z tyłu silnika do masy blachy koło zbiorniczka płynu do wspomagania zastąpiłem nową miedzianą plecionką. Warto to zrobić czy nie ma to sensu?
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.