Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2010, 18:36   #1
qbuss1
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Jak naprawić połączenia z głośnikami?

Witam, mam problem z polaczeniami glosnikow. Raz graja raz nie. Mysle ze lepiej bedzie wymienic calosc kabli niz szukac zlaman itp. Robil to ktos? Duzo mnie czeka rozbierania i w ogole roboty?

qbuss1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 20:51   #2
Kinematick
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: TST/LU/Oslo
Model: Ford Galaxy mk2 ghia
Silnik: 2,0 TDCi, 140 koni
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: jak naprawic polaczenia z glosnikami?

Kabli audio nie wymieniałem nigdy nigdzie. Ale wiele razy naprawiałem różne elementy instalacji elektrycznej w samochodach, i w zasadzie... jakkolwiek bym nie zaczynał moich wniosków na temat Twojego postu to zawsze wychodziła mi konkluzja: chyba na głowę upadłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (no offence ;p)

Chcesz rozbierać pół auta bo ci głośniki przerywają?? Przecież zejdzie z tym milion lat (świetlnych)... Ja zrobiłbym to raczej prostszą metodą - sprawdz najpierw kostki przy radiu, tam masz takie wtyczki, które raczej ciężko jest wyjąć, wiemy to, ale jak poruszasz kabelkami na włączonym radiu to szybko zauważysz czy jest coś nie tak.

Druga częsta przyczyna takiego problemu to załamania wiązek w drzwiach, gdzie indziej te wiązki raczej się nie łamią, bo nie mają głębokiego powodu do łamania. Już nie będę jak dziecku tłumaczył co masz zrobić... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to dość oczywiste ;-)

Trzecia sprawa to już same głosniczki, ale tu na 99% masz wszystko ok. Raczej luty same z siebie się nie rozlutowały, niby mogło sie cos ulamać, ale wątpię w realność takiej przyczyny... Dopiero jak Ci te normalniejsze metody nic nie dają to w ogóle dopuść do siebie możliwość siedzenia trzy dni nad rozbieraniem wnętrza samochodu na atomy, całego dnia na lutowaniu kabelków i tygodnia na składaniu tego wszystko do kupy żeby chociaż połowa z tego działała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo pewnie tak by się to skończylo...

Generalnie to wydaje mi się, że Twoja propozycja to jak zabijanie muchy armatą albo co najmniej granatem zaczepnym (zasięg rażenia 20 metrów ;p)
Kinematick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 15:04   #3
kriss_k700
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2006
Skąd: Droitwich,uk
Model: Ford Galaxy Ghia X
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 87
Domyślnie Odp: jak naprawic polaczenia z glosnikami?

Cytat:
Napisał qbuss1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam problem z polaczeniami glosnikow. Raz graja raz nie. Mysle ze lepiej bedzie wymienic calosc kabli niz szukac zlaman itp. Robil to ktos? Duzo mnie czeka rozbierania i w ogole roboty?
Na pocieszenie powiem ze mi tez raz graja raz nie(przy zamknietych drzwiach graja,przy otwartych nie zawsze)to moj 3 galaxy z rzedu i w kazdym byla ta sama historia-ja se dalem siana i slucham radia jak jade przy zamknietych drzwiach ;-)
__________________
krzysiek
było 2.8ghia,2.3ghia

Ostatnio edytowane przez kriss_k700 ; 04-03-2010 o 15:07
kriss_k700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 07:51   #4
Kinematick
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: TST/LU/Oslo
Model: Ford Galaxy mk2 ghia
Silnik: 2,0 TDCi, 140 koni
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: jak naprawic polaczenia z glosnikami?

kriss przeciez u ciebie to juz wybitnie wygląda na przetarcia izolacji na kablu w drzwiach, jak otworzysz drzwi to masz przy zawiasach czarną elastyczną osłone kabli, zdejmij ją, wysuń kable i sobie to napraw , zajmie ci to maks 30 minut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kinematick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 21:22   #5
adamko
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: opolskie
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI 115km AUY
Rocznik: 2002
Postów: 16
Red face Odp: jak naprawic polaczenia z glosnikami?

Cytat:
Napisał kriss_k700 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pocieszenie powiem ze mi tez raz graja raz nie(przy zamknietych drzwiach graja,przy otwartych nie zawsze)to moj 3 galaxy z rzedu i w kazdym byla ta sama historia-ja se dalem siana i slucham radia jak jade przy zamknietych drzwiach ;-)
Też tak mam i dopóki głośniki grają przy zamkniętych drzwiach nie mam zamiaru tego naprawiać
adamko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2010, 13:02   #6
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: jak naprawic polaczenia z glosnikami?

Też tak miałem w drzwiach kierowcy (najczęściej otwierane) ale sobie naprawiłem. A to dlatego że po przetarciu izolacji drugiego kabelka może dojść do zwarcia i sfajczenia się radia a dokładniej końcówki mocy w radiu.
stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.