Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2013, 21:11   #1
tomek8321
ford::beginner
 
Avatar tomek8321
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 16-06-2013
Skąd: Olkusz
Model: Ford MK3(combi)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Po czym rozpoznać jakie wtryskiwacze będą do mojego silnika ?

Witam,po czy mozna rozpoznac jakie wtryski do mojego silka??moj silnik 2.0 tdci 130km 2002r i mam wtryski z oringiem zaraz przy gwincie,a widze ze sa i bez.
Jak to rozpoznac??

tomek8321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 08:55   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Po czym rozpoznać jakie wtryskiwacze będą do mojego silnika ?

Jaki masz kod silnika?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 15:35   #3
tomek8321
ford::beginner
 
Avatar tomek8321
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 16-06-2013
Skąd: Olkusz
Model: Ford MK3(combi)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Po czym rozpoznać jakie wtryskiwacze będą do mojego silnika ?

nie wiem,gdzie go znajde??
tomek8321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 07:44   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Po czym rozpoznać jakie wtryskiwacze będą do mojego silnika ?

Powinien być na niewielkiej papierowej naklejce na pokrywie rozrządu, przy górnej krawędzi, ale niestety nie zawsze.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Albo zadzwoń do ASO, podaj VIN i poproś o kod silnika - powinni podać.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-08-2013 o 08:26
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 19:07   #5
tomek8321
ford::beginner
 
Avatar tomek8321
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 16-06-2013
Skąd: Olkusz
Model: Ford MK3(combi)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Po czym rozpoznać jakie wtryskiwacze będą do mojego silnika ?

no to mam.

DURATORQ CD132 130PS
?S7Q 6007 CA
ELD00 020??7055705
Pytajniki to nie widoczy nr.
tomek8321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 10:04   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Po czym rozpoznać jakie wtryskiwacze będą do mojego silnika ?

Hm... No niestety masz niekompletny nr, ale z rocznika to powinien być 2S7Q. I to nie jest kod silnika...
Jednak pytanie jest, co chcesz wiedzieć: czy jaką kupić końcówkę, czy jaki powinien być cały wtryskiwacz? W drugim przypadku - podając VIN dowiesz się tego dzwoniąc do ASO.
Jeżeli masz pewność, że twoje wtryski są oryginalne i potrzebujesz wiedzieć jaką kupić końcówkę (bo zaworki są identyczne dla wszystkich 2,0 tdci), to na wtryskiwaczach jest nr rozpoczynający się literami EJDR.
W przypadki Mondeo przed liftem masz tzw długie wtryski i powinny mieć oznaczenia (trzeci wiersz)
np EJD R00301Z, R00401Z, R01001D, R00201Z, R00001Z, R00101Z - czyli kończące się na 1Z. Do tych wtryskiwaczy potrzebujesz końcówki Delphi L096PBD (zamiennie można stosować Delphi L128 PBD).

Jeżeli generalnie chcesz kupić wtryskiwacze, to szukaj z oznaczeniami j.w. Jednak instrukcja wymaga wówczas wpisanie nie tylko nowych kodów, ale także nr identyfikacyjnego (16 znaków alfanumerycznych), to jest pierwszy najwyższy rząd oznaczeń. Wynika to z tego, że każda odmiana wtryskiwaczy ma inne dysze układu hydraulicznego wspomagania (zakodowane w nr identyfikacyjnym) i moduł sterowania powinien mieć wprowadzony prawidłowy nr. Nie wszyscy jednak się tym przejmują...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-08-2013 o 10:23
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 20:15   #7
tomek8321
ford::beginner
 
Avatar tomek8321
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 16-06-2013
Skąd: Olkusz
Model: Ford MK3(combi)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Po czym rozpoznać jakie wtryskiwacze będą do mojego silnika ?

no to ja mam na kazdym EJDR..101Z a chodzilo mi o to czy takie powinny byc czy inne bo zamienilem auto jezdzace (fiata COUPE) na nie jezdzace mondeoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i czy np. mogl bym miec trzy z koncowka 101Z a czwarty np 201Z.
tomek8321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 21:18   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Po czym rozpoznać jakie wtryskiwacze będą do mojego silnika ?

Cytat:
Napisał tomek8321 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to ja mam na kazdym EJDR..101Z a chodzilo mi o to czy takie powinny byc czy inne bo zamienilem auto jezdzace (fiata COUPE) na nie jezdzace mondeoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i czy np. mogl bym miec trzy z koncowka 101Z a czwarty np 201Z.
Na pewno oryginalnie wszystkie cztery były takie same. Może być, że jeden padnie i ktoś zmieni go na inny. Ale przynajmniej niech wie, że musi być długi...
Techniczna poprawność nakazuje aby wszystkie wtryskiwacze były takie same (tzn mają takie same oznaczenia), ale w przypadku starszego auta koszty zakupu odpowiedniego wtryskiwacza (nawet używki) i jego regeneracja są na tyle duże, że chyba to nie ma sensu.
Zresztą - gdybyś chciał zregenerować samemu te wtryskiwacze które masz (tzn wymiana zaworków i końcówek - oryginalne Delphi) - to zapłacisz ok. 2.500 zł za same części. A kupowanie zamienników to prawie na pewno wyrzucone pieniądze.
Niestety - silnik z wypracowanym układem common-rail, który wchodzi w tryb awaryjny - to bardzo duże koszty (jeszcze pompa - też ponad 2.000 zł).

W amatorskich warunkach bardzo pomocna w ocenie wtryskiwaczy jest próba przelewowa - jeżeli silnik jest sprawny warto ją wykonać. Prawie nic nie kosztuje, a dużo mówi o ich stanie.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-08-2013 o 21:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2013, 09:00   #9
tomek8321
ford::beginner
 
Avatar tomek8321
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 16-06-2013
Skąd: Olkusz
Model: Ford MK3(combi)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Po czym rozpoznać jakie wtryskiwacze będą do mojego silnika ?

No u mnie wyskoczyl blad stukowy pierwszego cylindra,zawiozlem wtrysk do fachowca i go zregenerowal.zamontowalem,zakodowalem i sprezynka zniknela.ale przy 2000 obr bylo slychac rechot.Przy odpalaniu pokazywalo rozne cisnienie 600,300,wachalo sie.wymienilem regulator cisnienia paliwa na nowy ale rechot pozostal i wskazuje wszystko na drugi wtryskiwacz.no jeszcze sie borykam z tym problebem.
tomek8321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2013, 14:37   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Po czym rozpoznać jakie wtryskiwacze będą do mojego silnika ?

Cytat:
Napisał tomek8321 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie wyskoczyl blad stukowy pierwszego cylindra,zawiozlem wtrysk do fachowca i go zregenerowal.zamontowalem,zakodowalem i sprezynka zniknela.ale przy 2000 obr bylo slychac rechot.
Stukanie generalnie spowodowane jest zbyt dużą dawką wtrysku, lejącą końcówką (rozpylacza), ale także z powodu bardzo mocno przelewającego wtryskiwacza (nawet z nową końcówką), który ma tak zakłócony proces wtrysku że silnik mocno stuka.
Tak jak opisujesz - nie wiadomo co było robione we wtryskiwaczu i z jakim stopniem zaawansowania. Mógł być zmieniony tylko zaworek (i to na zamiennik), a mógł być zmieniony i zaworek i końcówka (oryginały) i dopiero nadano nowe kody.
To są dwa różne światy...

Moim zdaniem - po dużym przebiegu rzędu 200.000 km i więcej - jeżeli ktoś chce autem jeszcze pojeździć, to nie ma co się zastanawiać i oszczędzać, tylko trzeba robić wszystkie wtryski (zaworki i rozpylacze). Ja dopiero po całościowej regeneracji wtrysków zobaczyłem co to znaczy i jakie daje przyrosty osiągów...

Ale także z własnego doświadczenia wiem, że nawet bardzo kiepskie przelewy na wtryskach nie wprowadzą układu w tryb awaryjny - przy całkowicie sprawnej pompie. Próbę przelewową trzeba było przerwać po dwóch minutach - aż tak lały dwa wtryski - i silnik nie wchodził w tryb awaryjny. Ale stukał...
Stąd prosty wniosek: błędy P1211 i/lub P0251 - trzeba robić na pewno pompę, a możliwe że i wtryski.
Jeżeli masz jedynie błąd spalania stukowego - jest szansa, że skończy się tylko na regeneracji wtryskiwaczy.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-09-2013 o 15:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.