Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2013, 18:45   #1
Arys
ford::amateur
 
Avatar Arys
 
Imię: Ryś
Zarejestrowany: 12-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Kontrolka świec żarowych miga cały czas.

Witam
Mondeo 2.0 2001 TDCI Ghia
Na wstępie chcę przekazać iż przeczytałem już kilkadziesiąt tematów na różnych forach i niestety w szczegółach z moim problemem nie pokrywa się żaden.

Podczas trasy zaczęła migać magiczna sprężynka, objawy:

-silnik nie gaśnie i nie traci dużo na mocy.
-na ciepłym silniku odpala idealnie i wogóle nie czuć , że auto ma jakikolwiek problem
-na zimnym przy temperaturach 15 stopni na dworze zapala po 2-3 próbach
-poniżej 15 stopni trzeba grzać świece kilkukrotnie i rozkręcać go dość długo by ruszył (na zmianę zaskakuje na 1 sekundę i kręci 2-4 sek na rozruszniku co raz szybciej i dopiero po dłuższym czasie zapala)
-po odpaleniu na zimnym jest chwilowy problem ruszenia z pierwszego lub drugiego biegu (dławi się) później przez kilka minut jazdy czuć delikatne dławienie sie auta po czym gdy silnik się rozgrzeje autko pracuje niemal idealnie z delikatnym spadkiem mocy
-sprężynka jak zaczęła migać tak miga już kilka dni

U kolegów z podobnymi problemami sprężynka zapalała się powyżej określonej granic obrotów i gasła po wyłączeniu auta, wogóle się nie powtarzała lub auto gasło podczas jazdy.

Nie mam na razie możliwości podłączenia auta pod komputer lecz chcę już się przygotować na ewentualne koszty naprawy. Nie ukrywam też, poniekąd wolałbym ustrzec się od "fachowego mechanika" twierdzącego, iż wtryski mam do regeneracji a koszta przerosną samochód.

Arys jest offline  
Stary 12-10-2013, 18:49   #2
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,766
Domyślnie Odp: Kontrolka świec żarowych miga cały czas.

Bez ewentualnego błędu, który czasami zostanie wyświetlony przy teście zegarów to jest to wróżenie z fusów. Należy zacząć od podstawowych rzeczy jak wymiana filtra paliwa.
Tvvardy jest offline  
Stary 12-10-2013, 18:54   #3
Arys
ford::amateur
 
Avatar Arys
 
Imię: Ryś
Zarejestrowany: 12-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kontrolka świec żarowych miga cały czas.

auto kupiłem miesiąc temu, Filtr paliwa wymieniony zaraz po zakupie Forda, zapomniałem że mogę zrobić test zegarów. Lecę i dam znać
Arys jest offline  
Stary 12-10-2013, 19:08   #4
wisniabdg
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: Bydzia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kontrolka świec żarowych miga cały czas.

mam interfejs do swojego mondka i programik, możemy spróbować podpiąć pod elm i forscana, u mnie działa to może u ciebie też da radęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdr.
wisniabdg jest offline  
Stary 12-10-2013, 19:48   #5
Arys
ford::amateur
 
Avatar Arys
 
Imię: Ryś
Zarejestrowany: 12-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kontrolka świec żarowych miga cały czas.

Niestety przy teście zegarów dtc mam "none" wiec pozostaje tylko komp

Cytat:
Napisał wisniabdg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam interfejs do swojego mondka i programik, możemy spróbować podpiąć pod elm i forscana, u mnie działa to może u ciebie też da radęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdr.
wisniabdg wysłałem info na pw, jestem za tym podłączeniem. Zamówiłem sobie elm ale nie mam pojęcia kiedy przyjdzie, wole dać kilka browarów lub na piwo komuś komu też mógłbym kiedyś pomóc niż w serwisie zostawiać
Arys jest offline  
Stary 12-10-2013, 19:59   #6
dartro
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Skąd: Włodawa
Model: Mondeo Ghia Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCI 130km 1,25 82km
Rocznik: 2003 2014
Postów: 147
Domyślnie Odp: Kontrolka świec żarowych miga cały czas.

Tak się zachowuje jak ECU gubi kod wtryskiwacza ELM z tym nie poradzi, przynajmniej KTS.
dartro jest offline  
Stary 12-10-2013, 21:04   #7
tomek8321
ford::beginner
 
Avatar tomek8321
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 16-06-2013
Skąd: Olkusz
Model: Ford MK3(combi)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Kontrolka świec żarowych miga cały czas.

dokladnie tak,pewnie masz blad stukowy a co do mocy to wez zrob sobie wtryski to dopiero zobaczysz jak mondek ........mnie nie dawno wywalilo sprezyne na stale,pod praca nie moglem odpalic a jak odpalil to tak jak by ksiadz z kadzidlem siedzial za nim.podjechalem do szwagra na kompa i okazalo sie spalanie stukowe na 3 po zakodowaniu auto chodzi normalnie,ale jutro zamawiam zaworki bo widzialem ze mam dwa bez zadnych oznaczen.

Ostatnio edytowane przez Marek ; 13-10-2013 o 05:43 Powód: regulamin pkt.13!
tomek8321 jest offline  
Stary 12-10-2013, 21:13   #8
Arys
ford::amateur
 
Avatar Arys
 
Imię: Ryś
Zarejestrowany: 12-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kontrolka świec żarowych miga cały czas.

Cytat:
Napisał tomek8321 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co do mocy to wez zrob sobie wtryski to dopiero zobaczysz jak mondek zapie.....a
z mocą mam tylko teraz ten problem, wcześniej to dopiero jak go kupiłem to zobaczyłem jaka to zrywna bestia, teraz jest w awaryjnym by nie uszkodzić silnika więc na minimum wszystko daje. Pozatym wtryski wyciągałem i wygladaja jakby były niedawno robione, zaworki też ok

z wymiana czujnika stukowego wiem co i jak potem zostaje programowanie wtrysków, ktoś coś działał w okolicach Bydgoszczy? I tak na elm najpierw podłącze sie upewnić. Chociaż z tego co wiem na KTS-a też gwarancji nie dają że się uda.
Arys jest offline  
Stary 12-10-2013, 21:36   #9
dartro
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Skąd: Włodawa
Model: Mondeo Ghia Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCI 130km 1,25 82km
Rocznik: 2003 2014
Postów: 147
Domyślnie Odp: Kontrolka świec żarowych miga cały czas.

KTS i CDif programują wtryski.
dartro jest offline  
Stary 12-10-2013, 21:46   #10
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,766
Domyślnie Odp: Kontrolka świec żarowych miga cały czas.

Jeśli nie będzie żadnego z tych błędów to nie ma po co kodować a FORScan też daje taką możliwość, mini-VCM też.
P2336 Cylinder # 1 powyżej progu spalania stukowego
P2337 Cylinder # 2 powyżej progu spalania stukowego
P2338 Cylinder # 3 powyżej progu spalania stukowego
P2339 Cylinder # 4 powyżej progu spalania stukowego
Dlaczego spalanie stukowe występuje?
Usterki wtryskiwacza
Wyciek jest główną przyczyną problemów. Wtryskiwacz może przeciekać na dwa różne sposoby. Jeśli istnieje nadmierny przeciek przez zawór wtryskiwacza to, to uniemożliwia pompie wtryskowej osiągnąć lub utrzymać ciśnienia w szynie paliwowej, wymaganej przez ECU. Kiedy to się dzieje, ECU ogranicza wydajność lub wyłącza silnik i zapisuje DTC błąd P1211(zawsze do pary z P0251) wskazujący brak osiągnięcia właściwego ciśnienia.
Ten typ przecieku można wykryć przez test przelewowy.
Inna forma nieszczelności jest przez iglicę rozpylacza. W tym przypadku wycieki paliwa do cylindra, kiedy nie powinno. Efektem tego jest wyciek powodujący wypalanie za wczesne lub większe od pożądanej wielkości. ECU wykryje to przez czujnik spalania stukowego(KS) pokazuje nadmierne spalanie stukowe. Gdy to się stanie, silnik zostanie wprowadzony w tryb awaryjny i zostanie zapisany jeden lub więcej z następujących kodów błędów DTC
Przeciek może być spowodowany nadmiernym nagromadzeniem się zanieczyszczeń na końcówce. Wtedy możemy spróbować czyszczenia wtryskiwacza np. w myjce ultradźwiękowej.

UWAGA: Nie uruchamiaj silnika dłużej, niż przez 5 sekund. Pompa wtryskowa zostanie uszkodzona w przypadku przedłużonego lub powtarzanego rozruchu i braku ciśnienia tłoczenia.
Sprawdź ciśnienie paliwa (przy WŁĄCZONYM zapłonie, WYŁĄCZONYM silniku) (powinno wahać się pomiędzy wartościami 4 i 10 barów maksymalnie). Wyświetlone domyślne ciśnienie paliwa wynoszące 2000 barów wskazuje na usterkę elektryczną czujnika ciśnienia paliwa (złącze, przewody itd.).
Sprawdź ciśnienie paliwa w momencie uruchamiania silnika (wartość żądana = 300 barów ± 50 barów).
Sprawdź ciśnienie paliwa na biegu jałowym (wartość żądana = 250 barów ± 40 barów).

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 12-10-2013 o 21:53
Tvvardy jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.