Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2009, 10:01   #81
Jarek22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

ja wybieram się na dniach do mechanika, już z nim się umówiłem, jak już wcześniej pisalem sprężynka się włącza jak daje mu w gaz dość ostro, no i autko kopci mocno. A jakieś 2 tygodnie temu miałem programowane wtryski. Mechanik powiedział że musi wyjąc wtryski i zobaczyć czy da się je ustawić na maszynie, nie wiem dokładnie o co z tym chodzi, może wie ktoś czy to coś da, po nie bylo znimi żadnych problemów wczesniej, nawet jak się rozprogramowały to nie kopcił...

Jarek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 12:35   #82
Lulu
ford::beginner
 
Avatar Lulu
 
Zarejestrowany: 18-01-2009
Skąd: Sandomierz / Gorzyce
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Samo kopcenie to jeszcze pół biedy, u mnie silnik stracił moc podczas wyprzedzania :fcp15 Dobrze, że samochód jadący z przeciwka był dosyć daleko.
p.s. Jeszcze raz poproszę kolegów o podpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Lepiej jest zregenerować wtryski (ok 2000zł) czy od razu wymienić na nowe (ok 3500zł)?
__________________
Moje Mondeo MK3
Lulu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 14:36   #83
Jarek22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

no u mnie jak się włączy sprężynka to tez słabnie, dlatego jak wyprzedzam i ciągne go to się włącza.
Jarek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2009, 22:03   #84
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał Boblo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Pytanie co teraz robić ?? ja już raz regenerowałem wtryskiwacze, są jeszcze na gwarancji, ale nie bardzo mi się uśmiecha wymontowanie, wysyłanie czy tam jechanie z nimi do firmy..

Zapytaj ich na czym polegała regeneracja,.. czy wymienili rozpylacze.
Napisz ile zapłaciłeś i za co. Koszt 4 szt. rozpylaczy to 900-1000 zł więc będzie można spróbować wyliczyć czy są w tej cenie rozpylacze ( zaworki po ok. 180,- zł ).
O ile dobrze pamiętam to tylko wymienione zostały zaworki,albo coś co ogląda się pod mikroskopem(bo na tym są jakieś pęknięcia czy rysy, a tak po za tym to szczerze za szybko gostek gadał żebym zdążył za nim myśleć, zapytał czy regenerować to powiedziałem że tak), a za regeneracje wtryskiwacza zapłaciłem chyba 400 zł przejechałem 10 tyś. km. w sumie jezdze tak dalej juz około 1000km od ponownego programowania, ale ten stukot mnie denerwuję.. Po pewnych przemyśleniach odnoszę wrażenie, że problemem jest pamięć w ECU.. czyli sam sterownik lub jego oprogramowanie. Da się jakoś je sprawdzić, jaką ma się wersje ?? Jednej rzeczy jeszcze nie próbowałem, nie odłączałem akumulatora na jakiś czas, tak żeby o ile tak jest to te kalibracje ktore nanosi na wtryskiwacze na nowo się poustawiały...

I tak dla ciekawości, ciekawe jak nowe są te:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bo cena to jest ostro atrakcyjna..

Ostatnio edytowane przez DarekJ ; 03-04-2009 o 22:22
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2009, 23:10   #85
janosik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-11-2006
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 452
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Według oferty ktoś sprzedaje pompowtryskiwacze do TDCi. Bardzo ciekawe.
janosik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2009, 20:40   #86
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Lulu w przypadku Mondeo zdecydowanie naprawiać! Wtryski naprawione w autoryzowanym warsztacie mają identyczne parametry jak nowe a można zaoszczędzić trochę pieniędzy. Pozdrawiam
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2009, 09:31   #87
Burzyk
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-02-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 131
Domyślnie Zapala się a potem gaśnie ?

Zapaliła mi się sprężynka przy ruszaniu od razu go zmuliło. Wyłączyłem silnik i 2 tygodnie w porządku! Może to siada jakiś czujnik np wałka rozrządu a może jakiś syf został jeszcze w paliwie jak tankowałem w górach w stacji CPN i nieraz go zasysa? Normalnie motor ciagnie jkak burza. Pomocy !!!
Burzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2009, 16:11   #88
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: Zapala się a potem gaśnie ?

Cytat:
Napisał Burzyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapaliła mi się sprężynka przy ruszaniu od razu go zmuliło. Wyłączyłem silnik i 2 tygodnie w porządku! Może to siada jakiś czujnik np wałka rozrządu a może jakiś syf został jeszcze w paliwie jak tankowałem w górach w stacji CPN i nieraz go zasysa? Normalnie motor ciagnie jkak burza. Pomocy !!!
Masz trochę za nowe auto, żeby już wtryski padały, tym bardziej, że masz auto po lifcie. Może być tak jak piszesz zatankowałeś słabe paliwo, albo jakaś inna usterka(czujnik wałka bym wyeliminował bo inne objawy). Ale jeżeli nie chcesz mieć niespodzianek to przejedź się gdzieś na z czytanie błędów. Bo błąd powinien zostać zapisany do pamięci.
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2009, 13:07   #89
Vulpecula
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 09-04-2007
Skąd: Białystok
Model: MKIII
Silnik: TDCI 130pcs
Rocznik: XI 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Spręzynka zapalia sie w ciągu ostatnich kilku dni ponad 10 razy. Nan dodatek ostatnio zapaliła sie nawet kontrolka awarii silnika. wlałem o wiele za dużo środaka do czyszczenia wtrysków stp. czy dobrze zrobiłem ?
Chyba śroednio, bo z rana silnika nie mogłem odpalic, - pojechał na lawecie do mechaniora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mechanik wymienił świece żarowe, wyczyścił kolektor, bo był w 50% zasmolony, - widziałem to!
Aha, no i mechanik zrobił próbę przelewową, odpalił, na szczęście nie było opiłków metalu, ale znalazł malutkie kulki woskowe w paliwie , - chyba to parafina. Dodam, że zakupiłem beczkę werwy,w tamtym roku. paliwa do końca nie zużyłem, dopiero co niedawno zatankowałem z tej befczki, która stała przez całą zime na wolnym powietrzu. Czy to mozliwe ze mogła by sie z niej wytrącić parafina ??
Pozdr


Andy
__________________
Vulpecula
Vulpecula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2009, 11:37   #90
Lulu
ford::beginner
 
Avatar Lulu
 
Zarejestrowany: 18-01-2009
Skąd: Sandomierz / Gorzyce
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Zadzwoniłem przed chwilą do firmy Bratford z Radomia z przekonaniem, że dostanę info ile będzie kosztować regeneracja wtrysków. Ku mojemu zdziwieniu usłyszałem, że: a) nie regenerują wtrysków, tylko wsadzają nowe; b) żadna firma nie zregeneruje wtrysków dobrze* c) żadna firma nie będzie potrafiła zaprogramować wtrysków* d*) w PL istnieje tylko 1 firma, która to potrafi, a maszyna, którą się posługują kosztuje 1mln zł.
Panowie pomóżcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co można z takim fantem zrobić?
__________________
Moje Mondeo MK3
Lulu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.