Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2009, 13:17   #1
wlja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2008
Skąd: Ełk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 40
Domyślnie Koło pasowe wału a rozrząd

Witam
Po wymianie uszczelnienia koła pasowego auto przejechało ok. 2 km po czym ścieło kołek na kole pasowym a w silniku coś zgrzytnęło. Koło pasowe i kołek wymieniłem na nowy - koło miało bicie bo było wyszczerbione a kołek był dorabiany chyba z gwoździa. W rozrzadzie zniszczyło napinacz, pasek cały. To nie koniec problemow bo będzie sciągana i sprawdzana głowica bo auto nie ma sprezu. Prawdopodobnie pogieły sie zawory.

Czy te wszystkie problemy wzięły się od tego ze został ścięty kołek koła pasowego? Czy nie ma jakiegoś zabezpieczenia aby po ścięciu kołka nie został uszkodzony silnik?

wlja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2009, 15:06   #2
jarekosw
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2006
Skąd: Ostrów wlkp
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Koło pasowe wału a rozrząd

Szczerze współczuję - w tym roku to miałem , wymiana zaworów to nic , jeszcze planowanie głowicy , nowy rozrząd to wszystko boli .Oby robił to ktoś kto nie doprowadzi do zanieczyszczenia układu paliwowego i dodatkowych nakładów towarzyszących. W ten sposób można stracić połowę wartości auta .Kibicuję ci żeby tak się niestało .
__________________
jarekosw
jarekosw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2009, 20:05   #3
kor1011
ford::professional
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: kuga
Silnik: 2.5 t LPG
Rocznik: 2009
Postów: 1,511
Domyślnie Odp: Koło pasowe wału a rozrząd

Cytat:
Napisał wlja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy te wszystkie problemy wzięły się od tego ze został ścięty kołek koła pasowego? Czy nie ma jakiegoś zabezpieczenia aby po ścięciu kołka nie został uszkodzony silnik?
Tak.To wynika z konstrukcji silnika.Duża kompresja to mała komora i mało miejsca.Bezkolizyjne są tylko niektóre 8-mio zaworowe benzyniaki.
__________________
Moja SIERRA wróciła do Niemiec ))
kor1011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2009, 20:16   #4
wlja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2008
Skąd: Ełk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 40
Domyślnie Odp: Koło pasowe wału a rozrząd

jarekosw, dzięki za ostrzeżenie ale wydaje mi się że to nie tak prosto zanieczyścić ukł. paliwowy. Napisz coś o kosztach tej naprawy: koszt zaworów, planowania, uszczelki pod głowice.
Dla mnie jedyne koszty to cena części które trzeba zakupić.
pozdrawiam
wlja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 16:25   #5
jarekosw
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2006
Skąd: Ostrów wlkp
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Koło pasowe wału a rozrząd

Zawory to widzałem po 30 zł uszczelka będę strzelał 120 ale z tym zanieczyszczeniem to nie żarty bo " zwykły" mechanik (wieloletni warsztat ) złożył głowicę i chciał odpalić a tu wszystko kręci i nie odpala . Bosh serwis przyjął na warsztat zaraz regenerował wtryski sprawdzał pompe , od nowa robił głowice horror powiedzieli że "mechanik zapuścił syfa" . 2 miesiące nerwówki o pienidzach wolałbym już nie wspominać lepiej kupić byłoby silnik z osprzętem .
__________________
jarekosw
jarekosw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.