Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2011, 21:40   #31
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Drganie Kierownicy przy 100 km /h

ale ani ja ani ty tego za kolege niesprawdzimy a poloski sa naprawde upierdliwe do wykrycia uszkodzenia. Inna sprawa niewiemy bo kolega nienapisal jak duze jest bicie...i jak je odczuwa.. wiec choc chcialbym pomóc to i tak jest za malo informacji.
Co moge jeszcze powiedziec to to ze jesli uszkodzony jest przegub wewnetrzny lub zuzytu to mozna go jeszcze rozebrac i sprawdzic po powierzchni wewnatrz przegubu.
Odczucie tego uszkodzenie jest takie ze jakby nam silnik wibrowal a nie kola... czesie bardziej samochodem jak na kierownicy.. ale ukrzywiona poloska lub przegub zewnetrzny to znowu inne odczucia. Poprostu nieumiem wiecej podpowiedziec. I tez niewidze juz innych mozliwosci.


Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 08-06-2011 o 21:48
mjprzem jest offline  
Stary 09-06-2011, 08:49   #32
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Drganie Kierownicy przy 100 km /h

Jeżeli ktoś jeszcze uważa, że tuleje nie mogą powodować bicia, to proponuje...je wyciągnać. Założyć same śruby i się przejechać 100km/h. Natomiast nie twierdzę, że u kolegi musi być to, chciałem mu tylko podpowiedzieć.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 09-06-2011 o 09:39
maureliusz jest offline  
Stary 09-06-2011, 17:16   #33
Fuzbal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-03-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus I
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Drganie Kierownicy przy 100 km /h

Krystoss u mnie byl ten sam problem (delikatnie nadal jest ale teraz to już wina krzywych felg i ogólnie problem tkwi w kolkach;]) wymieniłem półośki i to było właśnie to, mechanik pokazał mi jak wyglądały po wyjęciu i... no były ''martwe'' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy okazji musiałem jeszcze kilka części wymienić bo przez dłuższy czas olewałem sprawę i tylko walnięte sprzęgło zmusiło mnie do roboty całej reszty... najlepiej załatw to jak najszybciej, bo stukające 1 wpływa negatywnie na 2 i 3 i 4... a to wszystko daje niezły rachunek do zapłaty;] u mnie pojawiało się to przy +/- 90km i dodam że to MK1 ale myślę, że problem jest ten sam
Fuzbal jest offline  
Stary 09-06-2011, 17:41   #34
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Drganie Kierownicy przy 100 km /h

Dla jasnosci.... powiem wam panowie aby tez tak niebylo ze zaraz bedzie gadane ze to wada fabryczna te poloski... to tak niejest. otoz 200kkm to juz niejest maly przebieg i powyzej 200kkm to czesto juz zaczynaja sie problemy z lozyskami w kolach a no poloski tez niemaja lekkiej pracy. To tez sa lozyska.

Ale winna jest np w udrzeniach ... wjazdach w dziure i sposobie jazdy...
w jednym samochodzie te same poloski moga spokojnie 300kkm wytrzymac a w drugim padna po 150kkm ale zazwyczaj czesta przyczyna uszkodzenia takiej poloski jest nagle uderzenie kolem w przeszkode... a pozniej juz sie coraz bardziej przez to zuzywa.

Do kolegi krystoss
poszukaj jakichs tanich polosiek na allegro ale nowych!!!!
ja moge polecic maxgear tylko wybierz taniego dostawce.

jesli bedziesz mial w dobbrej cenie to nawet niewarto sie brudzic z samochodem tylko dwie zamowic.... ale pewnie tylko 1 bedzie uszkodzona... tylko ze szukanie ktora to to tez jest problem-chociarz u ciebie moze byc latwiej bo mozliwe ze jest ukrzywiona.
mjprzem jest offline  
Stary 13-06-2011, 13:49   #35
Krystoss
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 08-02-2011
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK III
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 34
Domyślnie Odp: Drganie Kierownicy przy 100 km /h

niebawem sie okaze co moze byc przyczyna

jade do specow od Forda na ponowne dokladne ogledziny zawieszenia ze szczegolna uwage na tuleje i sworzen plus sprawdzenie łożysk .....

Pytanko...

Jesli pólosie byly by krzywe idzie do tego dojsc , bo co zauwazylem kladac sie pod samochod ze na jednym widac jeszcze orginalna metkę forda (odziwo w bardzo dobrym stanie ) z kodem kreskowym a na drugim juz nie czyli jak by prawa strona byla wymieniana ....

Dobrze rozumuje ????
Krystoss jest offline  
Stary 13-06-2011, 15:22   #36
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Drganie Kierownicy przy 100 km /h

to nic nie znaczy a nie da sie sprawdzic czy poloska jest prosta jesli jej nie wymontujesz i nie zalozysz np. w tokarce - inaczej bicia poloski niesprawdzisz i nie wykryjesz. Wiec dlatego jest to trudny element do wykrywania.
mjprzem jest offline  
Stary 13-06-2011, 19:20   #37
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Drganie Kierownicy przy 100 km /h

Krystoss...tak sobie myślę, jak można półosie skrzywić... i ciężko mi sobie to wyobrazić. Chyba po spotkaniu z ścianą. Dla mnie to jest nie realne. Podpory półosie orajt, ale skrzywione półosie? Nie wierzę w to, ale zobaczymy.

Chyba, że miałeś coś wymieniane i ktoś z rozbitka założył. A druga ma inną naklejkę, czy nie ma wogóle? Możesz je opisać - z ciekawości pytam.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline  
Stary 14-06-2011, 06:48   #38
Krystoss
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 08-02-2011
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK III
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 34
Domyślnie Odp: Drganie Kierownicy przy 100 km /h

no tez mi sie nie wydaje zeby polosie byly krzywe tym bardziej ze jak widzalem to jest gruby kawał stali

na drugiej gdzie nie ma naklejki poprostu tak byla wysuszona ze resztke tej naklejki wystarczylo lekko dotknac i sama odeszla natomiast na drugiej jest ladna naklejka z kodem kreskowym z logo forda i jakies tam numerki i oznaczenia

Zreszta wczroaj zadzwoniłem do ASO forda gdzie byl wczesniej serwisowany ale nie byla wymieniana żadna półoś .
Krystoss jest offline  
Stary 14-06-2011, 10:28   #39
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Drganie Kierownicy przy 100 km /h

Luz, to standard w Focusach. Przerabiałem to - zakładałem temat o tym. W zaleznosci od lokalizacji produkcji lub rocznika (dokładnie nie wiem) są dwa rodzaje naklejek na półosiach:
- takie plastykowe, które powodują...korozję pod nimi:-/
- papierowe, które są OK

Zatem się nie stresuj. U nie tak skorodowało, że wierzchnia warstawa niby antykorozyjna odpadła :-). Naklejki out, antigravel firmy soudal i jest OK. Oczywiscie poszła oficjalna informacja do Forda, ale pewnie to zlali...
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline  
Stary 14-06-2011, 10:40   #40
Krystoss
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 08-02-2011
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK III
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 34
Domyślnie Odp: Drganie Kierownicy przy 100 km /h

Śmiałbym sie normalnie jak by to ta naklejka powodowała takie cuda

ale raczej niemożliwe co ....
Krystoss jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.