Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2014, 10:05   #1
Paweł ZMC
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2012
Skąd: Zamość
Model: Galaxy II
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Wariacje elektryki a niska temperatura?

Witam, Mam mały problem z moim Galaxy. Otóż po praz drugi zauważyłem, że rano po zimnym starcie ( temp około -10 i niżej ), nie działają następujące rzeczy:

- dogrzewacz
- podgrzewanie przedniej szyby
- Climatronic - tylko jedna kreska ale bez nawiewu
- światła mijania i drogowe

Dodam. że w/w. mam w pełni sprawne, gdy tylko temperatura oscyluje w okolicach -5.
Działa reszta jak światła tył, stop i kierunkowskazy przód & tył.
Dodam, że dzisiaj do pracy jechałem bez świateł, czekając na zatrzymanie przez partol policji.

Macie jakieś pomysły? Z góry dziękuje. Paweł

Paweł ZMC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 11:43   #2
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Wariacje elektryki a niska temperatura?

Gdy auto osiągnie dodatnią temp. wszystko wraca? czy inaczej rozumieć twój wpis?
Co już sprawdziłeś.

Bez świateł po ciemku nie jeździj, bo policja to tylko mandat, a wypadek może komuś odebrać życie.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 12:07   #3
Paweł ZMC
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2012
Skąd: Zamość
Model: Galaxy II
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wariacje elektryki a niska temperatura?

Dzisiaj po dojechaniu do pracy, silnik osiągnął 80 stopni, jednakże utracone funkcje nie powróciły. Przy pierwszym razie, gdy samochód "zwariował", pomogło wstawienie do garażu, na 30min. Niestety nie posiadam garażu , więc w/w. sytuacja to dla mnie kłopot.

Na ta chwile nie zostało sprawdzone jeszcze nić, nie mam pojęcia, za co się zabrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do pracy dojechałem w dzień i za dnia wracam, do głowy nie przyszłoby mi jeżdżenie bez świateł.
Paweł ZMC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 13:38   #4
trojaczkileg
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Legnica
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2007
Postów: 168
Domyślnie Odp: Wariacje elektryki a niska temperatura?

Podepnij pod kompa, sprawdz czy są jakieś błędy.
trojaczkileg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 10:53   #5
Paweł ZMC
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2012
Skąd: Zamość
Model: Galaxy II
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wariacje elektryki a niska temperatura?

Wczoraj, po pracy, wszystko wróciło do normy. Dzisiaj rano znowu ten sam problem... Podpięte do komputer, błędów brak. Nie mogę połączyć się z modułem komfortu, za pomocą polskiego VAGa. Jestem bezsilny.
Paweł ZMC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 11:14   #6
kogutelk
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Ełk
Model: galaxy
Silnik: 2,8
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wariacje elektryki a niska temperatura?

Połącz się z "centralna elektryka". Nasze Galaktyki mają BSI a nie moduł komfortu.
Pozdrawiam.
kogutelk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 11:49   #7
Paweł ZMC
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2012
Skąd: Zamość
Model: Galaxy II
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wariacje elektryki a niska temperatura?

Połączono z "Centralną Elektryką", brak błędów w "Odczyt błędów". Czy mogę jeszcze coś sam zrobić?
Paweł ZMC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 14:46   #8
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Wariacje elektryki a niska temperatura?

Przede wszystkim,żeby cokolwiek dalej działać ,sprawdż stan skrzynki bezpiecznikowej obok akumulatora,tam przegrzewają się styki,a z tego co piszesz odcina Ci na mrozach zasilanie urządzeń ,o dużym poborze prądu,więc to zrób i przeglądnij.Generalnie zachowuje Ci się to wszytko jak przysłowiowy "zimny lut"więc tu może byc wiele jeszcze innych rzeczy,przegladnij również wszystkie bezpieczniki , czy siedzą dobrze w gniazdach.Wejdz w diagnostyke piecyka i zobacz ,czy tam masz jakieś błedy,bardzo często jak coś się żle dzieje z elektryka auta,a chce sie uruchomic piec pisze błąd "niskie napięcie zasilające sterownika" co spowodowane jest spadkami napięć.Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 07:56   #9
Paweł ZMC
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2012
Skąd: Zamość
Model: Galaxy II
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wariacje elektryki a niska temperatura?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wygląda na to, że poradziłem sobie z problemem. Po pierwsze, wstawiłem samochód na noc, do ogrzewanego garażu. Pootwierałem maskę, drzwi, skrzynki bezpieczników, błędy na dogrzewaczu ( brak ) i cierpliwie czekałem do rana. Po wyjeździe z garażu wszystko oczywiście działało. Jednakże ostateczny test przeprowadzony został rankiem, gdzie samochód przestał cała noc na zewnątrz. Do dziś działa wszystko. W między czasie sprawdziłem skrzynkę bezpieczników pod maską, gdzie znalazłem nadpalony bezpiecznik płytkowy 110A, który oczywiście wymieniłem, pozostałe styki zostały oczyszczone i zabezpieczone smarem dielektrycznym. Mam nadzieje, ze to już koniec moich perypetii z szalejącą elektryką. Jeszcze raz dziękuje za pomoc.
Paweł ZMC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2014, 08:50   #10
Paweł ZMC
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2012
Skąd: Zamość
Model: Galaxy II
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wariacje elektryki a niska temperatura?

Hej. Problem powrócił. Pewnego wieczoru, około godz. 20tej, wyruszyłem Galaxy na zakupy. Po zakupach zapalam samochód, włączam światła... i nic.
Zjechałem do domu na długich, dało się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale miarka się przebrała.
Na drugi dzień, wolne w pracy, wizyta u mechanika o specjalizacji VAG, bezpieczniki, przekaźniki... na wierzch.
Podłączenie do komputera - zero błędów, organoleptycznej ocenie stanu przekaźników, skierowaniu strumienia ciepłego powietrza z opalarki, postukaniu wszystkiego... dalej nic.
Zaczeliśmy sprawdzać kostkę stacyjki i po zrobieniu kilku mostków, okazuje się ,ze to ONA była przyczyna tych wariacji.
Przy okazji spaliło dwie żarówki postojowych świateł i żarówkę jednego z halogenów.

Na szczęście już po wszystkim, wszystko działa jak należy. Kostka Hans Pries 49,00 PLN
Paweł ZMC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.