Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2010, 21:13   #131
Speedy_xx
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: WWA
Model: Galax
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

U mnie też się wysypały. model z I.2004, przebieg 108000 (pewny). Kupiłem dziś używany kolektor poliftowy ( z nowymi klapkami) w stanie idealnym. Jutro przekładka.
Przy okazji odkryłem super punkt wyspecjalizowany w używanych częściach do MK3 (w Grudziądzu). Kupiłem tam kolektor i oglądałem sporo części: jak jest powiedziane,że "coś tam" jest w idealnym stanie to faktycznie tak jest....a to rzadkość.

Speedy_xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2010, 22:31   #132
Speedy_xx
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: WWA
Model: Galax
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Ok. Kolektor wymieniony,razem z separatorem....ale od początku:
Tak było przed naprawą: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tak jest po wymianie:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Filmy nagrywane tą samą komórką w tym samym miejscu.
Co się zmieniło po wymianie:
- zdecydowanie ciszej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pokusiłbym się o stwierdzenie ,że zdrowych klapek nie powinno być słychać.
- pali na dotyk w sytuacjach gdzie przedtem zdarzały się problemy (np start w niedługim czasie po wyłączeniu silnika)
- duużo lepsze zachowanie samochodu na niskich obrotach. Przedtem na 1 biegu i całkowicie puszczonym sprzęgle (bez gazu), Mondek walił kangury i nie był w stanie dobrać obrotów ,żeby płynnie pełznąć do przodu. Dodanie gazu powodowało szarpnięcia i przyspieszanie raczej jak przystało na silnik 1.6- dopiero powyżej 3500 obr coś się działo. W ogóle był problem z płynnym ruszaniem ,manewrowaniem . Teraz zdecydowanie szybciej wkręca się na obroty, a kopnięcie w gaz przynosi dużo bardziej dynamiczny efekt.
- obr jałowe wynosiły ok 600rpm ,teraz ok 850rpm.
- falowania obrotów nie było i nie ma
- jest bulgotanie w filtrze powietrza -nie wiem czy było wcześniej ,bo nawet teraz słychać je tylko przy podniesionej masce.
- Spalanie....i tu jest ciekawie, konfrontując moje obserwacje, z tym co wyczytałem na forum. Miałem okazję sprawdzić go na stałej trasie "teściówce" (droga z domu do Teściów, w większości trasa ze stałą prędkością 90-100km/h). Spalanie mi spadło o ponad litr !!! Na początku myślałem,że stary kolektor był bardzo zapuszczony w środku,ale nic z tych rzeczy.

A teraz inna ciekawostka: w starym kolektorze, pręt miał tylko ok 1mm luzu przy samym końcu (przeciwny konie od przepustnicy).
Koszty:
kolektor 250
separator i węże 80
uszczelka separatora
Części oczywiście używane.
Speedy_xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2010, 13:01   #133
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

z ktorego roku jest kolektor ten co kupiles?
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2010, 13:26   #134
Speedy_xx
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: WWA
Model: Galax
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Wypr w 2008
Speedy_xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 01:02   #135
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

bylem dzis u znajomego, co zajmuje sie mechanika pojazdowa zawodowo. stalo u niego piekne mk3 2004r. mial odlaczony przewod podcisnienia od klapek i dzieki temu trafil do niego. urwala sie jedna klapka wraz z kawalkiem preta. na szczczescie nic powaznego nie stalo sie, bo kawalek ktory dostal sie do glowicy robil tylko halas i na szczescie wlasciciel w pore zareagowal. wedlug mechanika istnieje bardzo duze prawdopodobienstwo uszkodzenia silnika w takiej sytuacji, a gosc mial bardzo duzo szczescia, ze nic sie nie stalo. pisze to, zeby przykladem autentycznym utwierdzic wszystkich, poszukujacych odpowiedzi na pytanie "czy odlaczenie podcisnienia zalatwia sprawe?", otoz nie, nie zalatwia sprawy eliminuje tylko dzwiek - klekotanie!

Ostatnio edytowane przez bolek-tarnow ; 01-08-2010 o 01:04 Powód: poprawa literowki
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 11:07   #136
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Przy odłączonym wężyku podciśnienia klapki nadal pracują ponieważ są sterowane dźwignią, natomiast gdy zwalimy dźwignie to tak jakbyśmy je wywalili z kolektora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., dlatego że w takiej formie nie pracują i nie mają jak wypaść z mocowań. Ale to oczywiście tylko moje zdanie.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 15:34   #137
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cezar77 nie zgodze sie z twoja opinia. popatrz gdzie ten wezyk od podcisnienia "idzie" i na jakiej zasadzie dziala sterowanie klapek
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 20:10   #138
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

W takim razie proszę wyjaśnij co steruje tymi klapkami w kolektorze ?. Ja sądziłem że dźwignia sterowana podciśnieniem ?. Tak ? Przyglądałem się uważnie tym klapką i nic oprócz dźwigni nie spowoduje że się otworzą lub zamkną. Wiec według Ciebie jak jeszcze można sterować tymi klapkami ?. Chyba że masz na myśli fakt że po zdjęciu wężyka także nie pracują. Tego nie wiem ponieważ mój wężyk tak mocno się zassał że nie mogę go zdjąćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W każdym bądź razie u mnie przy zdjętej dźwigni słychać że nie pracują. w takim razie nie widzę możliwości by się zerwały.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 22:33   #139
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

majac luz klapki poruszaj sie od zassysanego powietrza. to ze nie klekocza nie znaczy ze stoja calkowicie nie ruchomo. masz racje, ze dzwignia nimi steruje, ruszajac sie gora i dol ale jest cos co musi ta dzwignia poruszac, a ten mechanizm jest oparty o sterowanie podcisnieniem branym z kolektora ssacego za pomoca wspomnianego wezyka.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 23:26   #140
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Powiem tak, masz rację dźwignią steruje podciśnienie, ale jeśli zwalisz dźwignie to podciśnienie niema czym sterować i nie ustawia ich w pozycji w jakiej napotykają na duży opór zasysanego powietrza oraz nie zmieniają bez przerwy konta natarcia. Zatem w dużej mierze jestem przekonany że te drgania jak twierdzisz po zdemontowaniu dźwigni są na tyle niewielkie że nie spowodują zassania niesprawnej klapki do komory cylindra. To moje zdanie i oczywiście możesz się z tym nie zgodzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ale ok, niema sensu robić OT z wątku. Ja mam zwaloną dźwignie i jeśli nadarzy się okazja to to zdemontuje, jeśli nie tak będę jeździł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.