Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2010, 18:08   #321
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Czy osoby, które jeżdżą od jakiegoś czasu z dodatkowym sprzęgiełkiem na alternatorze jak sprawuje się całość po pewnym czasie?
Najlepiej piszcie jaki macie silnik, jaki alternator, jakie sprzęgiełko, ile km i jaki efekt.

__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 10:47   #322
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał robarek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
No i po operacji. Kółko wymienione. Drżenie paska i napinacza ustało, jest cicho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poniżej wstawiam kilka poglądowych zdjęć z "zabiegu" z opisem (klikajcie na zdjęcie chcąc powiekszyć):

1. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę mi sie kolejność zdjęć poprzestawiała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tutaj juz po operacji, altek gotowy do montażu.

2. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tym zdjęciu pierścień, który należy zdjąć z kółka (podważamy delikatnie śrubokretem i łatwo schodzi, jego obecność jest dla mnie zagadką)

3. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kółko po przykręceniu speckluczem (na zdjęciu po lewej).
4. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Alternator po obróbce, gotowy do montażu kółka.

5. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Alternator w trakcie obcinania kołnierza - polecam użycie piłki do metalu i pilnika do wyrównania. Zapobiega to wdmuchnięciu (kątówką) opiłków do środka alternatora i przypadkowemu przyszlifowaniu wałka alternatora.

Do demontażu orginalnego kółka, konieczny jest klucz udarowy!
Pozdrawiam majsterkowiczów
Witam kolege robarek mam pytanie jak ci sie sprawuje to kółko sprzegłowe od mondeo 2,0 pb i jak z ładowaniem czy jest tak jak było czytałem twoja przeróbke i sma to zamierzam zrobić jak mówisz dam rade,i jest troche roboty przy tym dzieki i pozdrawiam jarkmerk
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 20:19   #323
reeich
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: CiesYn
Model: Mondeo MK4 TITANIUM S hatch ,mondeo kombi,calibra
Silnik: 2.5T 220KM 2.0 TDCI 130KM,2.0 benzyna
Rocznik: 2010,2002,1992
Postów: 63
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

witam tez zabieram sie za wymiane koła i rolek i moje pytanie brzmi co sadzicie o kole pasowym febi ???
reeich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 16:42   #324
wojtek46gp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Skawina/Krakow
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

nie polecam żadnego koła febii i innych firm bo z doświadczenia wiem ze nie daja one rady , wiec jesli masz duzo kasy zeby kupić potem kolejne to prosze bardzo , ja bym ci polecil kupic kolo dayko i na poczatek wymienil tylko koło bo moze sie okazac ze zadnych innych rolek nie bedzie potrzeby wymienić .
wojtek46gp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 17:06   #325
Rafał R.
ford::average
 
Avatar Rafał R.
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,2 TDCI 155 km
Rocznik: 2005
Postów: 98
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

kolego jarkmerk: ja już pisałem!!!!!!!!!!! Ja już wcześniej niż kolega robarek wymieniłem to koło!!!!!!!!!!! Jeżdżę non stop i cieszę się nieustającą cisza spod maski!!!!!!!
To naprawdę działa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ludzie przestańcie wypisywać jakieś bzdury i uczcie się na błędach innych.
Do ROBOTY!!!!!!!!!!!!!!!
Rafał R. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 19:09   #326
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Czyli podsumowując rozumiem, że rozwiązaniem jest zastosowanie tego kółka na alternator od benzyny.

Pozostaje pytanie czy to wszystkich alternatorów będzie pasował (piłowanie kołnierza obowiązkowe).
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 20:15   #327
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Koledzy, czy jak kupie to kółko i dam mechaniorowi, to on sobie z tym poradzi czy to jakaś wyższa szkoła jazdy ?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 20:39   #328
Rafał R.
ford::average
 
Avatar Rafał R.
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,2 TDCI 155 km
Rocznik: 2005
Postów: 98
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Ty sam sobie z tym byś poradził. Niżej masz fotorelacje z naprawy powodzenia i odwagi!!!!!!!!!!
Rafał R. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 20:52   #329
dunkin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Pruszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TD
Rocznik: 2016
Postów: 73
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

To ja trochę z innej strony. Czy samemu można wymienić pasek, napinacz, rolki oraz koło pasowe?
Czy to raczej trudniejsze zadanie? Lubię sobie przy aucie grzebać, dlatego pytam. Jak samemu nie dam rady to oddam do mechanika :]
Czas mam, narzędzia również. Czy coś specjalnego jest potrzebne? pozdrawiam
dunkin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 20:58   #330
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Rafał R. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty sam sobie z tym byś poradził. Niżej masz fotorelacje z naprawy powodzenia i odwagi!!!!!!!!!!
Pewnie tak, w końcu wiele wymieniłem w tym aucie. Generalnie chodzi o fakt wyjęcia alternatora bez podnoszenia silnika?! i skąd mam wziąć klucz do zdjęcia paska ?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.