Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2010, 11:43   #11
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Luz na kole kierownicy

Hehe ciężko będzie chyba "dojść" prawdy na forum,bez warszatu sie nie da raczej...opisałem chyba dokładnie jakie mam objawy,chodzi mi o diagnoze (prawdziwą).

__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 18:03   #12
pokakulka
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Luz na kole kierownicy

Gelix - to jest dokładnie to o czym piszesz. A czy po prostu zużytego elementu (łożysko czy coś) nie można wymienić? Może ktoś ma jakiegoś manuala gdzie na obrazku jest pokazane z jakich części składa się to ustrojstwo. Czy do tego elementu jest dojście poprzez zdjęcie dolnej osłony kierownicy czy trzeba wymontowywać wszystko jak pisał Gelix? I czy jazda z tą przypadłością jest bezpieczna?
pokakulka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 12:52   #13
gelix
ford::average
 
Avatar gelix
 
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: Piła
Model: Galaxy MK II & VW Phaeton
Silnik: tdi 115 AUY & 3.2V6 AYT 241
Rocznik: 2001 & 2003
Postów: 60
Domyślnie Odp: Luz na kole kierownicy

Łożysko jest dobre tylko rusza się w korpusie kolumny, jazda z tym jest bezpieczna, u mnie jest znowu minimalny luz,może na dniach będę zdejmował kierę to zrobię fotki i pokażę o co dokładnie chodzi.
Pozdro
gelix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 12:54   #14
gelix
ford::average
 
Avatar gelix
 
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: Piła
Model: Galaxy MK II & VW Phaeton
Silnik: tdi 115 AUY & 3.2V6 AYT 241
Rocznik: 2001 & 2003
Postów: 60
Domyślnie Odp: Luz na kole kierownicy

Do łożyska dostaniesz się tylko przez zdjętą kierownicę i przełączniki kierunków. To jest 15minut roboty żeby to rozebrać.
gelix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 14:51   #15
pokakulka
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Luz na kole kierownicy

Z tymi fotkami byłoby super...niezły materiał pomocniczy dla przyszłych pokoleń :-) Czekam w takim razie na relację bo aż mnie skręca na myśl, że mam coś nie tak w samochodzie.
pokakulka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2010, 21:29   #16
uldar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130KM - ASZ
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Luz na kole kierownicy

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hehe ciężko będzie chyba "dojść" prawdy na forum,bez warszatu sie nie da raczej...opisałem chyba dokładnie jakie mam objawy,chodzi mi o diagnoze (prawdziwą).
Witam Wszystkich

Miałem bardzo podobny problem w moim aucie. W czasie jazdy, szczególnie po bruku lub dziurach słyszałem pukanie.
W 2 warsztatach mechanicy stwierdzili: "maglownica do wymiany".
Niestety okazało się jak często bywa - mechanik musi zarobić. Wystarczyło wymienić przeguby wewnętrzne na drążkach kierowniczych. (te od strony maglownicy).
Najpierw kupiłem jeden na allegro za 30 zł. Założyłem "od strony pukania" i wydawało mi się, że problem ustąpił tylko częściowo - ciszej, ale pukało.
Poszedłem do sklepu, sprzedawca mnie wyśmiał, że na alledrogo "to kit sprzedają". Zamowiłem u niego za 75 zyli kolejny - "porządny".
Przy odbiorze okazało się, że jest identyczny jak z allegro. Więc założyłem go na drugą stronę. Problem pukania ustał.
Mam nadzieję, że to jest to samo.

WAŻNE! - ręcznie nie bylem w stanie wyczuć żadnych luzów, dopiero po wymontowaniu przegubu stwierdziłem, że ma luz.
uldar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2010, 08:55   #17
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Luz na kole kierownicy

U mnie było stukanie słychać bardziej mechaniczne,nawet przy jeździe 10km/h po małych dziurkach...okazało sie że wina ZACISKU prawego,prowadniczki wyrobione.Kupiłem używke cały zacisk za 100zł (nowy w promo w ASO "tylko" 850zł) i jest CISZA! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 08:36   #18
pokakulka
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Luz na kole kierownicy

Podnoszę temat...gelix, nie rozbierałeś przypadkiem już tego ustrojstwa?
pokakulka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2013, 23:32   #19
tomaszeknr
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 18-10-2013
Model: galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Luzy w kierownicy

Witam i proszę o pomoc. Mam luzy w kole kierownicy i podczas jazdy np po kostce słychać stuki, a jak szarpie kierownicą to chodzi na wszystkie strony. Kiedyś słyszałem że to może być wina kolumny kierowniczej, a konkretnie jakiejś plastikowej tulejki która mogła się wysunąć. Czy ktoś miał podobny problem. Kierownice sprawdzałem-śruba jest dokręcona.
tomaszeknr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.