Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2014, 23:22   #1
franelo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2014
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)

Witam serdecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego samochodu. Chciałbym zaznaczyć, że nie zbyt się znam na motoryzacji (nie interesowałem się tym) więc nie wiem, na co zwracać uwagę i co jest najlepsze i liczę na Waszą pomoc. Przeszperałem pełno stron o niektórych rzeczach i na każdej piszą inaczej. Więc najlepsze opinie są od właścicieli owych samochodów.

Zaczynałem od Opli, potem Renault aż jednak doszedłem do wniosku, że będzie to Ford Focus. Myślałem nad wersją z silnikiem 1.8 TDCi. Mieszkam z okolic Wrocławia, tak więc szukałem tylko z tego regionu aut.
Wymagania: Auto z rocznikiem od 2002, bezwypadkowe, zadbane, do max 7500 zł. Wersja 5-drzwiowa. Najlepiej od pierwszego właściciela. Obszar: Wrocław, Oleśnica, Oława i ich okolice.

Natrafiłem na kilka ofert, które przykuły moją uwagę:
1. W tym ogłoszeniu właściciel nie za dużo pisze. Nie wiadomo, czy coś było wymieniane.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2. Kusząca oferta - tylko przedni zderzak wydaje się być ... uszkodzony. Niedopasowany / uderzony.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

3. Niestety ten też za dużo się nie rozpisuje
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

4. Ciekawa oferta. Wydaje mnie się, że na prawym kołem jest uderzone.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Co Wy na to? Spędziłem od kilku dni sporo czasu na tablicy /allegro i znalazłem tylko te ciekawe. Czekam także na propozycje od Was Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez franelo ; 19-03-2014 o 23:26
franelo jest offline  
Stary 20-03-2014, 07:21   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)

Cytat:
Napisał franelo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WiWymagania: Auto z rocznikiem od 2002, bezwypadkowe, zadbane, do max 7500 zł. Wersja 5-drzwiowa. Najlepiej od pierwszego właściciela. Obszar: Wrocław, Oleśnica, Oława i ich okolice.
Szczerze chyba musisz zweryfikować swoje wymagania względem naszych realiów w kraju.
Szczególnie, co do wypadkowości. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline  
Stary 20-03-2014, 07:33   #3
andrejus17
ford::average
 
Avatar andrejus17
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2 FL
Silnik: 1.6 tdci 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 135
Domyślnie Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)

No chłopie, masz wymagania jak kobieta w ciązy. Znaleźc bezwypadkowe auto z tego rocznika i do ceny 7 tyś zł to graniczy z cudem.
Odradzam ci diesla. O ile będzie bezwypadkowy to będzie miał 500 tyś km przebiegu i wszystko będzie się sypać.
Zdecydowanie do tej kwoty benzynka. Zetec to naprawdę dobry silnik, jeśli będzie chciał go zatruć ( lpg ) to mimo że niektórzy twierdzą że kiepsko znosi gaz to nie martw się tym. Ja miałem 1.8 zetec 115 KM Przejechałem nim ponad 150 tyś km i jedyne co robiłem to wymiana listwy z wtryskami gazu. Spalanie średnie 10l
andrejus17 jest offline  
Stary 20-03-2014, 08:37   #4
franelo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2014
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)

Hm. Spalanie tez Brałbym pod uwagę. Najlepiej jakiś oszczędny silnik ale też mocny. Bezwypadkowe zdarzają się często - chodzi o to, by nie był po wypadku, gdzie stracił pół auta lub z 1/4. Jakieś obicia czy pukniecia to standard i biorę to pod uwagę.

Większość aut, które widziałem, są z przebiegiem między 100 - 200 tys. Zdecydowana większość ofert jest z silnikiem 1.8 TDCI.
franelo jest offline  
Stary 20-03-2014, 09:00   #5
andrejus17
ford::average
 
Avatar andrejus17
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2 FL
Silnik: 1.6 tdci 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 135
Domyślnie Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)

10 letnie 1.8 TDCI może cię sporo kosztować. Chyba że trafisz na autko jak ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kupione od 1 właściciela weterynarza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O wiele mniej ryzykujesz kupując benzynkę. Najpopularniejszy jest 1.6 100KM Nie jest demonem ale oszczędny, podobno mieści się w 9l gazu i 7-8 l benzyzny
Jeśli nie będzie przeszkadzało ci większe spalanie o 1 max 2l to polecam 1.8
andrejus17 jest offline  
Stary 20-03-2014, 09:05   #6
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)

Widzę że jako człowiek zaczynający swoją przygodę z samochodami wierzysz we wszystko co czytasz. Więc odpowiedz sobie na pytanie czy to możliwe aby 12 letni samochód miał przejechane 100000km? tzn. 8000km rocznie (600 km miesięcznie).
Kiedy nasze Fordy 4-5 letnie mają przebiegi w okolicach 150k km.
Zanim zaczniesz rozglądać się za samochodem powiedz ile jesteś w stanie za niego zapłacić: Samochód, naprawy, ubezpieczenie. Jeśli dysponujesz budżetem 7,5k PLN kup lepiej jakiegoś "małego" Fiata (Punto??), albo starego Golfa.
marcinbb jest offline  
Stary 20-03-2014, 09:07   #7
franelo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2014
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)

A jesli chodzi o diesle, to co w nich jest takiego... Awaryjnego i majace sklonnosc do czestych zepsuć? Co może sie w takim stać?
franelo jest offline  
Stary 20-03-2014, 09:09   #8
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)

Wtryski, koło dwumasowe, w nowszych autach DPF... wiele by pisać
marcinbb jest offline  
Stary 20-03-2014, 09:12   #9
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)

Cytat:
Napisał franelo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jesli chodzi o diesle, to co w nich jest takiego... Awaryjnego i majace sklonnosc do czestych zepsuć?
Kolego i tutaj lektura forum się kłania. W 90% jak takie auto trafia na sprzedaż do już coś zaczyna się sypać. Jak koniecznie chcesz diesla to szukaj TDDI. Ewentualnie 2.0 PB i gaz.
Deryll jest offline  
Stary 20-03-2014, 13:00   #10
franelo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2014
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)

Cytat:
Napisał marcinbb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę że jako człowiek zaczynający swoją przygodę z samochodami wierzysz we wszystko co czytasz. Więc odpowiedz sobie na pytanie czy to możliwe aby 12 letni samochód miał przejechane 100000km? tzn. 8000km rocznie (600 km miesięcznie).
Kiedy nasze Fordy 4-5 letnie mają przebiegi w okolicach 150k km.
Zanim zaczniesz rozglądać się za samochodem powiedz ile jesteś w stanie za niego zapłacić: Samochód, naprawy, ubezpieczenie. Jeśli dysponujesz budżetem 7,5k PLN kup lepiej jakiegoś "małego" Fiata (Punto??), albo starego Golfa.
Moi rodzice mają punto. Kupiony ok 9 lat temu. Ma przejechane 125 tys km. Nie był licznik cofany, a są drugimi właścicielami. Więc sądzę że tak - jest możliwe, aby samochód 10 letni miał z 100 tys lub ponad.

Jakbym chciał punto to bym kupił punto a nie pytał się o focusa. Zdałem sobie też sprawę, że na forum znajdą się cwaniaki "co to nie oni". Jest konkretny wątek więc chociaż pisz konkretnie a nie wymądrzasz się.
franelo jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.