Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2013, 13:45   #271
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

poszukaj miernikiem w przedniej skrzynce bezpieczników (obok aku, nad lewym kołem)

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 21:29   #272
dahrek-nh
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus II
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

dziś szukałem, nie bardzo wiem w co się tam wpiąć.
może lepiej w przewód + od alternatora? Lampki nie wezmą więcej niż 9-10 wattów czyli jakieś 0,8A a to żaden prąd jest więc nie powinno niczemu zaszkodzić.
chyba, że masz jakiś lepszy pomysł?

Aha, może ktoś dysponuje opisem pinów / przewodów w kostce od lampy przedniej - szukam przewodu + od światła pozycyjnego.
No chyba, że wszyscy pomontowali Philipsy to przepraszam
dahrek-nh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 21:45   #273
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

No bo Philipsy sa po prostu najlepszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak montujesz sobie coś innego to od razu kup drugi komplet "serwisowy"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie podpinaj pod przewód alternatora - to nic nie da (tam jest prąd z akumulatora).
Npięcie po zapłonie - jeśli już tak bardzo się upierasz przy takim montażu (niezgodnym z prawem) - to masz na 5 nodze przekaźnika R8 w skrzynce bezpieczników w komorze silnika. Jest także na bezpiecznikach F7, F8 i F19 w tej skrzynce - tyle, że są to bezpieczniki od ESP i lepiej z nimi się nie bawić... Napięcie powinno też być na F26 - jeśli gniazdo tego bezpiecznika ma piny. To bezpiecznik do autoamu, więc jeśli są piny, to u Ciebie mozna go spokojnie wykorzystać.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 21:48   #274
joe70
ford::average
 
Avatar joe70
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: W-ch
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Cytat:
Napisał dahrek-nh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aha, może ktoś dysponuje opisem pinów
pozycyjne ... w lampach przednich

lampa lewa - pin 4 przewód 0.5 (cieniutki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) kolor pomarańczowo - niebieski

lampa prawa - pin 4 przewód 0.5 kolor pomarańczowo - zielony
joe70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 22:01   #275
dahrek-nh
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus II
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

tedi
dzięki za info, już wiem jak zorganizować to od strony technicznej. Po prostu zamontuję ekstra swój przekaźnik i wszystko będzie cacy.
opisz proszę co przy takim montażu ( mam na myśli przekaźnik RGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest niezgodne z prawem.
co do philipsów i świateł do jazdy dziennej - nie jestem osobą, która brandzluje się takimi rzeczami.
dla mnie ma mieć homologację wybitą na kloszu i świecić. Koniec kropka.
Lampki mają homo i świecą - znaczy jest dobrze. Wszystko w temacie.


joe - dzięki bardzo.
dahrek-nh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 22:31   #276
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Przepisy unijne mówią, że światła dzienne mają się uruchamiać "gdy silnik gotowy jest do rozruchu". Czyli jak działają po przekręceniu kluczyka na II a przed uruchomieniem silnika, to jest OK. Oczywiście nie ma to jakiegoś dramatycznego znaczenia, ale upierdliwy diagnosta może to wypatrzeć.
W tym poprzednim poście trochę źle napisałem - zrobiła mi się zbitka myślowa, i myślałem o włączaniu świateł dziennych w oparciu o wykryte napięcie ładowania (słynne przekaźniki sprzedawane na forum). To właśnie powoduje ową drobną niezgodność z przepisami.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2013, 21:57   #277
dahrek-nh
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus II
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

więc założyłem DRL, chciałem mieć lampki okrągłe, a że w ofercie takowe posiada tylko hella i każe sobie płacić jak za woły uznałem, że nie ma sensu.
Zanabyłem lampki o średnicy 70 mm na portalu aukcyjnym - koszt 55 PLN + przesyłka bodajże 15.
Do tego 5 mb peszla trochę przewodów i konektorów - mam tego pół garażu, przekaźnik 12V/30A 541, teraz nazywa się 1U, taśma izolacyjna i ( w moim przypadku) 3 gniazda bezpieczników na przewodzie.
Koszt całkowity imprezy nie licząc robocizny zamknął się w kwocie 100 PLN.

Światła są zamontowane zgodnie z wymogami, zapalają się po przekręceniu kluczyka, palą całkiem nieźle a co najważniejsze mają wybitą homo na kloszu.
A tak to wygląda u mnie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
dahrek-nh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2013, 23:56   #278
wisnia100
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Chcę zamontować w swoim Focusie w miejscu po oryginalnych halogenach, okrągłe światła LEDowe do jazdy dziennej. Standardem który najczęściej się pojawia to reflektorki 70mm średnicy. Ja znalazłem troszkę lepszej jakości 90mm średnicy. I tu pytanie montował ktoś u siebie światła 90fi ?? Wchodzi bez problemu taki reflektor?. Jak przemierzałem otwór fabryczny na halogeny przeciwmgielne na atrapie to ma około 75-80mm.

Proszę o pomoc
wisnia100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 07:42   #279
sober
ford::beginner
 
Avatar sober
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-02-2012
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: FOCUS MK2 FL/ MONDEO MK4
Silnik: 1.6/2.0
Rocznik: 2009/2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Cytat:
Napisał wisnia100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chcę zamontować w swoim Focusie w miejscu po oryginalnych halogenach, okrągłe światła LEDowe do jazdy dziennej. Standardem który najczęściej się pojawia to reflektorki 70mm średnicy. Ja znalazłem troszkę lepszej jakości 90mm średnicy. I tu pytanie montował ktoś u siebie światła 90fi ?? Wchodzi bez problemu taki reflektor?. Jak przemierzałem otwór fabryczny na halogeny przeciwmgielne na atrapie to ma około 75-80mm.

Proszę o pomoc
Witam
Myślę że fi 90 zmieści się bez problemu...

A dziś znalazłem coś co może się spodobać większości z nas tylko cena wysoka...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

oraz aukcja z allegro jak widać na zdjęciu poniżej fi 90 pasuje do foki...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
sober jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 08:48   #280
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 360
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

NO światłą są rewelacyjne ale cena jak na razie odstrasza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
__________________
>>> MOJA FOKA <<<
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.