Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2010, 19:11   #1
so258
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-01-2006
Skąd: Kielce
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Regulacja kąta wtrysku 1.8 TDDi

Moje pytanie jest takie:
czy w silniku 1.8 TDDI jest możliwość mechanicznej regulacji kąta wtrysku (pomiędzy pompą a wałem korbowym)?
Od momentu zakupu (od 3 lat) borykam się z pewnym problemem a mianowicie po odpaleniu auta na zimnym silniku silnik pracuje jakby miał za wczesny zapłon, objawia się to nierówną pracą, brakiem mocy i siwo-niebieskimi gryzącymi spalinami. Wszystkie inne rzeczy są raczej ok. tzn. wtryski, filtry, bałwanki, przeplywomierze itp.
Problemu z odpaleniem nie ma żadnego czy to na ciepłym silniku czy na zimnym. Odpala nawet w największe mrozy - tą zimę przejeździłem na trzech świecach.
Szczególnie ta usterka nie przeszkadza ale trochę wstyd jak odpalasz samochód a za tobą kłęby dymu jak z Jelcza.


Ostatnio edytowane przez Marek ; 31-05-2012 o 07:06 Powód: Dodanie prefiksu
so258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 22:50   #2
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: Regulacja kąta wtrysku

Jest niewielka regulacja na samej pompie na kole pasowym.Są trzy śruby w otworach w kształcie fasolki i nimi możesz minimalnie przestawić ustawienie pompy względem wału korbowego.Możesz jeszcze przestawić na kole wałka rozrządu gdyż nie ma ono klina - jest mocowane na stożku.A za zmianę kąta wtrysku odpowiada nastawnik kąta wtrysku w pompie.Wielce prawdopodobne jest ,że się przyciera i stąd te objawy.Ale za nim zaczniesz coś grzebać to sprawdź sobie błędy czy jakieś są związane z ustawieniem kąta wtrysku na pompie - nie wszystkie błędy są wyświetlane przez zapalenie sprężynki lub check engine.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 20:06   #3
so258
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-01-2006
Skąd: Kielce
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Regulacja kąta wtrysku

Cytat:
Napisał Atol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są trzy śruby w otworach w kształcie fasolki i nimi możesz minimalnie przestawić ustawienie pompy względem wału korbowego
Rozumiem że trzeba zdjąć koło na pompie które łączy paskiem pompę i wałek rozrządu?


Cytat:
Napisał Atol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale za nim zaczniesz coś grzebać to sprawdź sobie błędy czy jakieś są związane z ustawieniem kąta wtrysku na pompie
Problem w tym że błędów żadnych nie ma. Ani w komputerze samochodu ani w pompie. Sprawdzali mi to w Bosch-u i w serwisie Łukawski - ten zajmuje się tylko Fordami. Co do nastawnika nie wykluczam go (ale dlaczego nie pokazuje błędów?), bo auto ma przelatane 260 tys. i nic z pompą nie było robione (przynajmniej tak mi się wydaje). Ale chciałbym pewne rzeczy sprawdzić i wykluczyć bo nie sztuka wydać 2 tys. na naprawę pompy.
so258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 20:54   #4
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: Regulacja kąta wtrysku

Na twoim miejscu nic bym nie ruszał, miałem taki przypadek u siebie - jakiś paprak źle zablokował wał korbowy i montował pompę do samochodu, założył łańcuch rozrządu i pasek rozrządu.Komputer pokazywał zły kąt wtrysku.Regulacja śrubami na fasolkach niewiele zmieniła a okazało się,że pomiędzy wałem korbowym a pompą było przesunięcie o 1 ząbek, co powodowało pojawianie się błędu.Na fasolkach nie ma tak dużego przesunięcia,żeby zlikwidować pojawianie się błędu i aż tyle to obrócić.
Myślę,że Jedynie co możesz posprawdzać to ustawienie wałka rozrządu w stosunku do pompy - przesuwając koło pasowe(zębate) bez klina - w lewo lub w prawo.Wałek możesz zablokować w tylnej części wkładając listwę blokującą (ja używałem pilnika płaskiego - idealnie pasuje).
Raczej skupiłbym się na zaworze egr i wtryskiwaczach(może leją i nie ma rozpylania prawidłowego), dodatkowo sprawdziłbym jeszcze czujnik temp.cieczy chłodzącej.Nie wspominam o filtrze paliwa i powietrza bo to pewnie masz wymienione.
Skoro nie ma błędów w kompie to bardziej wskazuje na wtryski, gdyż one nie wywalą błędów.EGR wywali choć nie zawsze, pompa wywali błędy,czujnik położenia wału wywali, więc sprawdź wtryskiwacze za nim zaczniesz przestawiać zapłon- taka moja rada.Decyzja należy do ciebie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2010, 22:13   #5
so258
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-01-2006
Skąd: Kielce
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Regulacja kąta wtrysku

Trochę czasu mi to zajęło ale się do tego zabrałem.
Jest mozliwość niewielkiej regulacji na kole pompy na fasolkach (cztery śruby).
Udało mi sie przestawić położenie koła względem wałka pompy ale nie jestem pewien w którym dokładnie miejscu powinien znajdować się otwór blokujący na pompie. na logikę to chyba powien być na środku ale dokładnie tego nie wiem. Na pierwszym zdjęciu jest zaznaczony otwór przed przestawieniem (pomijam już fakt że ktoś tam grzebał, porysowane sąjakieś dziwne znaki).

Na drugim zdjęciu zaznaczyłem położenie otworu blokującego w pompie po przestawieniu.
Niestety nie wiem jakie powinny być blokady do pompy dlatego ustawiałem to na śrubę M6. Jeżeli ktoś dysponuje informacją o wymiarach takiej blokady to był bym wdzięczny.

Pozdrawiam
Rafał
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (50.5 KB, 379 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (45.2 KB, 351 wyświetleń)
so258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2010, 00:41   #6
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Regulacja kąta wtrysku

Nie kombinuj, bo to co mechanicznie ustawisz, pompa bedzie chciala obejsc nastawnikiem.
Walka sie nie reguluje, jego sie ustawia i koniec.

A jak?
Wal korbowy blokujesz w blokada wkrecana w blok. To blokuje rowniez lancuch wiec i zebatke na pompie.
Wtedy luzujesz 3 sruby na zebatce i walek z kolem pompy mozna ruszyc.
W otwor walka na pompie (widac go w srodku zebatki) wkladasz wiertlo 5 lub 6mm i lekko ruszasz walkiem. Wiertlo przechodzi przez kolo walka i wchodzi w otwor na obudowie pompy. To blokuje pompe w GMP.
Skrecasz 3 sruby i pompa zblokowana do walu.
Potem blokujesz walek rozrzadu plaska blokada i skrecasz.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 22:10   #7
pabloo020
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-09-2010
Skąd: kalisz
Model: ford mondeo
Silnik: 18 td
Rocznik: 1993/1996
Postów: 1
Domyślnie Odp: Regulacja kąta wtrysku

Witam Panowie mam problem z fordem mondeo mk118td co mnie doprowadza do nerw bo nie wim co to moze byc samochód pali lecz nie zbiera sie na wysokie obroty a jesli juz sie wzbije zaraz gasnie jest strasznie słaby wymieniłem filtr paliwa i nadal ta sama usterka bardzo prosze o porade co to moze być bo juz nie mam głowy
pabloo020 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.