Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2010, 14:14   #11
grzes80808
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-12-2010
Skąd: trzebnica
Model: mondeo mk2
Silnik: 1.8td
Rocznik: 97
Postów: 1
Domyślnie Odp: Które opony wybrać?

Ja tam jestem takiego zdania jak opony letnie to tylko i wyłacznie MICHELIN i zadnych innych a jesli ktos pisze ze jakas; debica, matador, czy barum sa dobre i dobrze sie sprawuja to znaczy ze chyba jeszcze nigdy nie jezdzil na naprawde dobrych oponach :one: pozatym zwucmy uwage ze opony letnie sa o wiele tansze od zimowych wiec w przypadku letnich mozna sobie pozwolic na cos dobrego

grzes80808 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2010, 15:46   #12
krzychu3073
ford::advanced
 
Avatar krzychu3073
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Przypisówka
Model: mondeo mk1 chabeta
Silnik: 1.8 16v + Lpg stag 300
Rocznik: 1993
Postów: 316
Domyślnie Odp: Które opony wybrać?

matador,made in Slovakia. ja ma zimowe matador okrągłe są i nie narzekam,a przyczepności nawet i micheliny nie dadza,jak sie nie ma pod kopułką poukładaneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzychu3073 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2010, 20:30   #13
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Które opony wybrać?

Koledzy, co do MICHELIN, potwierdzam! Najlepsze opony na świecie, oczywiście do osobówek. Jeździłem na różnych, ostatnio na YOKOHAMA, też mistrzostwo świata, ale jednak nie ma jak MICHELIN.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2010, 08:44   #14
copernik
ford::amateur
 
Avatar copernik
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Które opony wybrać?

Stałem sie w tym roku posiadaczem Mondeo 99r. 1.8 td,nowy zakup,nowe koszta,ponieważ auto osobiście przyprowadziłem z Niemiec na oryginalnych R14 dokonałem zakupu nowych opon letnich zaraz po przyjeździe a nie dalej niż dwa tygodnie temu kupiłem również zimówki,wszystkie opony są z 2010 r,letnie Dębicy Passio 2 185x65 (jestem z nich zadowolony) zimówki Dębica Frigo 2 185x65 - nie robią wielkiego wrażenia ale ponieważ mieszkam w Suwałkach - biegunie zimna to uwierzcie że tej zimy mają co robić ...
copernik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2010, 10:29   #15
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie Odp: Które opony wybrać?

Cytat:
Napisał copernik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stałem sie w tym roku posiadaczem Mondeo 99r. 1.8 td,nowy zakup,nowe koszta,ponieważ auto osobiście przyprowadziłem z Niemiec na oryginalnych R14 dokonałem zakupu nowych opon letnich zaraz po przyjeździe a nie dalej niż dwa tygodnie temu kupiłem również zimówki,wszystkie opony są z 2010 r,letnie Dębicy Passio 2 185x65 (jestem z nich zadowolony) zimówki Dębica Frigo 2 185x65 - nie robią wielkiego wrażenia ale ponieważ mieszkam w Suwałkach - biegunie zimna to uwierzcie że tej zimy mają co robić ...
Powitać krajana.W poprzedniku miałem Frigo i na śniegu super opony
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2010, 17:49   #16
totekk
ford::average
 
Avatar totekk
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 09-12-2008
Skąd: Konin
Model: Fokus Mk1 FL
Silnik: 1.8 PB + STAG 300 ISA2
Rocznik: 2003
Postów: 59
Domyślnie Odp: Które opony wybrać?

jesli chodzi o tanie opony to lepiej kupić Dębice niż jakiś chiński wynalazek... Jeśli chodzi o Frigo i Passio to nawet w porównaniach z innymi nie wychodzą najgorzej a cenowo naprawde atrakcyjnie. ja w tym roku osobiście jeżdżę na Debicy Navigatorze II i też nie narzekam na opony.

Pozdrawiam
__________________
Nie prędkość zabija, tylko nagłe zatrzymanie się...
totekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2010, 23:56   #17
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Które opony wybrać?

Cytat:
Napisał totekk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja w tym roku osobiście jeżdżę na Debicy Navigatorze II i też nie narzekam na opony
A czy jeździł Kolega na Michelinach? Ogrom osób nie narzeka, póki nie ma punktu odniesienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2010, 04:33   #18
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Które opony wybrać?

Jak już zostało nieraz powiedziane... Frigo2 są świetne na śniegu i beznadziejne na mokrym. Trudno więc uznać je za dobre zimowe opony. To są dobre opony śniegowe, jako zimówki są kiepskie.

A tak generalnie to Emmm ma racje. Żeby coś ocenić trzeba mieć punkt odniesienia.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2010, 08:33   #19
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie Odp: Które opony wybrać?

Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy jeździł Kolega na Michelinach? Ogrom osób nie narzeka, póki nie ma punktu odniesienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Jeżdżę teraz na Dunlopach i mogę stwierdzić,że na śniegu Frigo było lepsze.Aczkolwiek tutaj wpływ może mieć równica w szerokości opon.Frigo miałem 185/65R15 ,Dunlopy 225/45R 17.
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2010, 08:36   #20
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Które opony wybrać?

Cytat:
Napisał norbi333 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aczkolwiek tutaj wpływ może mieć równica w szerokości opon.Frigo miałem 185/65R15 ,Dunlopy 225/45R 17.
No to co to w ogóle za porównanie przy takiej różnicy rozmiarów... oczywiście że ma to znaczenie i to kolosalne.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.