Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2013, 06:20   #331
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Jak chcesz tanio to ta wg maila jakiego otrzymałem od sprzedawcy to wersja CB:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kolejne CB:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
DC:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A tu FG myślę że w dobrej cenie - ewentualnie coś potargować:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

także jak to było powiedziane szukajcie a znajdziecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A ze sprawdzeniem czy ten GEM co masz u siebie BB jest twój to nic prostszego. Wsadź głowę pod GEM i od spodu masz naklejkę z numerami. Na górze naklejki masz kod kreskowy, a pod kodem kreskowym ciąg 7 znaków (cyferka, literka i pięć cyfr). To końcówka VINu. Jeśli zgadza się z Twoją końcówką VINu to znaczy że twój GEM, ale patrząc na to że masz klimę manual i grzałka siedzi na swoim miejscu to raczej był wymieniany

__________________

Ostatnio edytowane przez michtat ; 26-11-2013 o 06:27
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 07:30   #332
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,155
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał duh85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo z wersjom J jest krucho na allegro ?
są, ale trzeba wiedzieć jak szukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - odradzam wersję J ponieważ ona nie ma wbudowanego odbiornika centralnego zamka, więc trzeba dokładać zewnętrzny (tak jak to jest w GEMach przedFL), chyba że planujesz dokładać kiedyś keyfree

jeśli nie, to F należy traktować jako "wszystkomający"

Bump:
Cytat:
Napisał michtat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tu FG myślę że w dobrej cenie - ewentualnie coś potargować:
trochę dziwna aukcja: oferują politowego gema F, a w opisie jest mowa o roczniku 2005
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 07:44   #333
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trochę dziwna aukcja: oferują politowego gema F, a w opisie jest mowa o roczniku 2005
GEM też jest opisany jako 2005. Trzeba by było zadzwonić i się upewnić czy sprzedają dokładnie to co na zdjęciu.
Co do GEMa J to zgadzam się w 100-u%, chyba że wyrwie się za dobre pieniądze - wtedy można się bawić z odbiornikiem. Ja dałem 70zł z wysyłką i dwiema wtyczkami do GEMa z których wykorzystałem kilka brakujących pinów, więc cena myślę że w miarę dobra
__________________
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 13:24   #334
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

duh85 co się nie chwalisz... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 20:17   #335
kielich89
ford::beginner
 
Avatar kielich89
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-12-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 115KM TDCi
Rocznik: 11.2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Panowie a ja mam problem z nagrzewnicą, dzisiaj przyszła, kupiona z tej aukcji: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] znalazłem wg. numeru części.
Całą wiązkę miałem - grube przewody od zasilania oraz para sterujących z gotową wtyczką.
Mam klimatyzację automatyczną.
Nr GEM'a 7M5T-14A073-DD (czujnik deszczu/zmierzchu, automatyczne światła, tempomat - wszystko działa)
Dodatkowo w ELM opisane są takie numery:
Hardware Part Number: 7M5T-14C245-DD, Strategy software part number: 7M5T-14C094-BD (! o co chodzi z tym numerem? przejmować się nim bo jeżeli tak to oznacza, chyba, że GEM nie obsługuje PTC)
Bezpieczniki wszystkie są.
Zaprogramowałem za pomocą ELM'a funkcję PTC Heater Feature oraz w HEC z listy rozwijanej PTC (Status report only) i najpierw miałem odznaczone, żeby pokazywało % teraz mam zaznaczone żeby pokazywało On/off.

Pierwszy problem, że na zegarach nie wyświetla mi się żadna informacja o nagrzewnicy (zegary wersja 2 rom 509).
Poza tym nie czuję, żeby coś się szybciej grzało.
Brak błędów DTC.

Przestudiowałem cały temat od początku i wszystkim z klimatronikiem od razu działało. Nie widzę w temacie żadnej podpowiedzi, rozwiązania, która mogłaby mnie naprowadzić na rozwiązanie problemu.

Pozdrawiam
RK
kielich89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 20:27   #336
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Jeżeli GEM nie jest uszkodzony, to wersja DD PTC obsługuje. A sprawdzałeś miernikiem czy dochodzi napięcie? Masz odpowiednie bezpieczniki założone?
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 20:37   #337
kielich89
ford::beginner
 
Avatar kielich89
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-12-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 115KM TDCi
Rocznik: 11.2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli GEM nie jest uszkodzony, to wersja DD PTC obsługuje. A sprawdzałeś miernikiem czy dochodzi napięcie? Masz odpowiednie bezpieczniki założone?
Kurcze zwątpiłem już, na pewno mam F100/10A w GEMie zaraz pójdę się upewnić o F5 (czy tam jaki to jest ten 70A) i sprawdzę to napięcie tyle, że pytanie jest takie w którym momencie płynie prąd w tych grubych przewodach? Jest zawsze, pod odpaleniu silnika, czy uruchomieniu PTC?

Jeszcze teraz ściągnąłem nowszą wersję ELMConfiga spróbuję jeszcze raz zaprogramować za jej pomocą wszystko.


Sytuacja opanowana, nie wiem czy było to spowodowane moją niecierpliwością, czy czym ale co następuję. Na grubych kablach było napięcie, wszystkie bezpieczniki były firmowo. Nie może być chyba włączony tryb auto odmrażanie szyb, i silnik musi być na prawdę zimny.
Zmieniłem na wyświetlanie procentowe i wszystko śmiga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z obserwacji na biegu jałowym nagrzewnica ma od 1 - 20% max w zależności od włączonych urządzeń, po przygazowaniu potrafiła się do 100% nawet rozkręcić.

Pozdrawiam
RK

Ostatnio edytowane przez kielich89 ; 26-11-2013 o 21:33
kielich89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 06:31   #338
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał kielich89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z obserwacji na biegu jałowym nagrzewnica ma od 1 - 20% max w zależności od włączonych urządzeń, po przygazowaniu potrafiła się do 100% nawet rozkręcić.
To przy takich procentach co masz włączone? Szyba grzeje?
Bo u mnie na jałowym przy altku 120A rano jak grzeją świece to jest ok 60%, jak świece się wyłączą to jest 100%. Fakt jak szybę przednią włączę to spada.
__________________
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 08:26   #339
kielich89
ford::beginner
 
Avatar kielich89
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-12-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 115KM TDCi
Rocznik: 11.2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał michtat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To przy takich procentach co masz włączone? Szyba grzeje?
Bo u mnie na jałowym przy altku 120A rano jak grzeją świece to jest ok 60%, jak świece się wyłączą to jest 100%. Fakt jak szybę przednią włączę to spada.
Podgrzewanie przedniej i tylnej lapmki, oświetlenie wnętrza, światła dzienne, klima ustawiona na 22 stopnie C.

Pozdrawiam
RK
kielich89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 15:43   #340
duh85
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 21-08-2013
Model: Fokus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Po przełożeniu GEM-a na FG nagrzewnica ożyła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielki dzięki za pomoc
duh85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.